پیشکسوت پرسپولیس گفت: مشکلاتی که در حاشیه سفر پرسپولیس به عربستان پیش آمد و میزبانی خاص الهلالی‌ها در این بازی را هم باید در نظر بگیریم تا مشخص شود پرسپولیس در شرایط نابرابر با حریفش این بازی را آغاز کرد.

حمید استیلی، پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس، در گفت‌وگو با برنا در مورد بازی پرسپولیس و شکست تلخی که برابر الهلال در کارنامه سرخ‌پوشان به ثبت رسید، اظهار داشت: در این یکی، دو روز صحبت‌های زیادی در خصوص این دیدار و نتیجه‌ای که در آن رقم خورد، مطرح می‌شود. به نظر من عوامل متعددی دست به دست هم داد تا پرسپولیس با شرایط خوبی پای در این بازی نگذارد و در حالی که منتظر بودیم پرسپولیس مثل سال‌های اخیر از این مرحله به سلامت عبور کند، متاسفانه پیش‌ بینی‌ ها در این مورد درست از کار در نیامد و شاهد حذف پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا بودیم.

او در ادامه تاکید کرد: تاخیر در آغاز لیگ برتر این شانس را از تیم پرسپولیس گرفت تا نتواند با حضور در شرایط مسابقه رسمی برای این دیدار آماده شود. این در حالی بود که شرایط تیم ملی و بازی‌های این تیم هم سبب شد امکان برگزاری بازی‌های دوستانه برای پرسپولیس به اندازه کافی به وجود نیاید. به جز این مسائل پرسپولیس در غیاب سه مهره اصلی (کنعانی‌زادگان، نورالهی و شهریار مغانلو) در حالی برای این بازی آماده شد که با وجود این که در نقل و انتقالات شرایط خوبی را داشت اما این نفرات از نظر هماهنگی تیمی و تاکتیکی شرایط ایده‌آلی را در ترکیب پرسپولیس نداشتند. البته فراموش نکنیم ملی پوشان پرسپولیس هم با شرایطی خاص به اردوی این تیم ملحق شدند که وحید امیری با خستگی زیادی روبرو بود و بازی نکردن سرلک و ترابی هم در تیم ملی شرایط این دو را از نظر روحی و روانی با چالش مواجه کرده بود.

سرمربی پیشین پرسپولیس افزود: در کنار تمام این مسائل، مشکلاتی که در حاشیه سفر به عربستان پیش آمد و میزبانی خاص الهلالی‌ها در این بازی را هم باید در نظر بگیریم تا مشخص شود پرسپولیس در شرایط نابرابر با حریفش این بازی را آغاز کرد و در شبی که هیچ‌کدام از بچه‌ها در حد نام خود نبودند، پرسپولیس شکست تلخی را تجربه کرد.

استیلی در خصوص اظهارات یحیی گل‌محمدی پس از این دیدار و قبول مسئولیت این شکست از سوی او گفت: فوتبال یک کار تیمی است و همان‌طور که در پیروزی‌ها کل تیم و بازیکنان و کادر فنی در آن سهم دارند در شکست‌ها و ناکامی‌ها هم نمی‌توان باخت را به اسم یک یا چند نفر نوشت. به اعتقاد من گل محمدی با این حرکت خود خواسته فشار روحی و روانی را از روی تیم و بازیکنانش بردارد و شریط را بعد از حذف برای تیم مساعد کند که این حرکت و رفتار نشان از بزرگی اوست و می‌تواند درس بزرگی برای مربیان تیم‌های دیگر هم باشد.

او عنوان کرد: شکست برابر الهلال سخت و ناراحت کننده بود اما برای پرسپولیس و هوادارانش دنیا به آخر نرسیده و این تیم می‌تواند دوباره روزهای خوب و موفقیت‌های قبلی خود را در لیگ ایران و آسیا تکرار کند. فوتبال دو روی سکه دارد که یک روی آن برد است و روی دیگرش شکست. پرسپولیس باید هرچه سریع تر این خاطره تلخ را به دست فراموشی سپرده و برای تکرار روزها و اتفاقات خوب دوباره عزمش را جزم کند. پرسپولیس گذشته‌ای پربار دارد و همچنان می‌تواند کلکسیون افتخارات خود را تکمیل کند.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)