مرجع خبری پرسپولیس : سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس پس از مصاحبه شدیدالحن کنفرانس مطبوعاتی بازی با سپاهان که گفت همانند هواداران پرسپولیس در هیچ کجای دنیا وجود ندارد و اعتراضات بسیاری را در برداشت در مصاحبه بعدی خود از موضع نرم تری برخورد کرده و می گوید خیلی تنهاست.

استیلی گفت: با اصرار سرمربی پرسپولیس شدم، اگر می دانستم این همه مشکل وجود دارد سرمربیگری پرسپولیس را قبول نمی کردم.

وی با بیان این مطلب افزود: از ابتدای فصل جاری کاری دشوار در تیم پرسپولیس داشتیم و در شرایطی کارم را در این تیم آغاز کردم که با مشکلات زیادی دست به گریبان بود و همیشه از سوی هواداران مورد نامهربانی قرار می‌گرفتم؛ البته تاکید می کنم نه همه هواداران بلکه گروهی از آنها.

وی در ادامه افزود: در این مدت به عشق هواداران واقعی پرسپولیس مشکلات و سختی‌ها را تحمل کردیم. من احترام به هواداران را بر خود واجب می‌دانم و در همه حال در سخت‌ترین روزها نه به مردم و نه به هواداران و … هیچ بی‌احترامی نکردم.

سرمربی تیم پرسپولیس خاطرنشان کرد: از همه هواداران واقعی پرسپولیس می‌خواهم تیم را تشویق کنند اما نمی‌دانم چرا برخی از آنها اینقدر با ما نامهربان هستند. در همین بازی با سپاهان از دقیقه ۷۰ به بعد در حالی که تیم ما خوب بازی می‌کرد شعارها شروع شد. نمی‌دانم دلیل این شعارها چیست، یعنی من فقط مشکل پرسپولیس هستم؟

با اصرار سرمربی پرسپولیس شدم
استیلی یادآور شد: زمانی که من به عنوان سرمربی پرسپولیس انتخاب شدم راضی نبودم که این مسئولیت را قبول کنم اما به اصرار مسئولان باشگاه و انتخاب کمیته فنی در نهایت پذیرفتم که به پرسپولیس بیایم. نمی‌خواستم سرمربی پرسپولیس شوم اما به من اصرار کردند که این مسئولیت را قبول کنم.

وی به ذکر مشکلات پرسپولیس در جذب بازیکن و آماده سازی برای حضور در یازدهمین دوره رقابت های لیگ برتر، گفت: تعدادی از بازیکنان را می‌خواستیم که به دلایل مختلف نتوانستیم آنها را جذب کنیم. ما برای اولین بار با نیمی از تیم به اردو رفتیم و نه توانستیم خوب بدنسازی کنیم و نه کارهای تاکتیکی موثری انجام دهیم. هفت بازیکن ملی پوش و سه بازیکن جدید ما سه روز پیش از آغاز مسابقات لیگ به تمرینات آمدند؛ با این شرایط چطور می‌توانستیم لیگ را با پیروزی آغاز کنیم؟

اگر می دانستم این همه مشکل وجود دارد سرمربی پرسپولیس نمی شدم
سرمربی تیم پرسپولیس ضمن یادآوری اینکه از دقیقه ۴۰ نخستین دیدار این تیم در لیگ برتر مقابل ملوان شعارهای هواداران علیه او آغاز شده است، گفت: می‌دانستم کار سختی در پرسپولیس پیش رو دارم اما اگر پیش بینی می‌کردم این همه با مشکلات روبرو می‌شوم محال بود مسئولیت تیم را قبول کنم.

استیلی در ادامه مدعی شد تیمش در شرایطی نابرابر با دیگر تیم‌ها لیگ را آغاز کرده و افزود: در طول فصل نتوانستم برای مدت مشخص تمامی بازیکنانم را در اختیار داشته باشم تا بتوانم مشکلات را برطرف کنیم. امیدوارم در فرصت پیش رو و اینکه تیم ملی تا اسفند ماه بازی ندارد فرصتی پیدا کنیم تا تیم را به وحدت تاکتیکی برسانیم.

این تیم همان تیم فصل گذشته است
وی در ادامه از وجود حواشی مخرب در بیرون این تیم یاد کرد و گفت: این تیمی که امروز هواداران از آن انتقاد می کنند همان تیم فصل گذشته است و فقط کریمی و اولادی به آن اضافه شده اند.

استیلی یادآور شد: اینکه می‌گویند من از قبل قرار بوده جانشین دایی شوم درست نیست. همه ساله حرف از این بود که من سرمربی پرسپولیس شوم اما قسمت و افتخار نصیبم نشده بود که این مسئولیت را قبول کنم اما امسال سرانجام این مسئولیت به من سپرده شد.

“در تیم پرسپولیس با مشکلات زیادی دست به گریبانم که نمی‌توانم خیلی از آنها را بازگو کنم”، استیلی با بیان این جمله افزود: ‌بازیکنان پرسپولیس در مصاف با سپاهان هرچه داشتند، گذاشتند. ما با تیم کوچکی بازی نمی‌کردیم که هواداران انتظار داشته باشند با اختلاف زیاد پیروز شویم. ما با تیمی بازی کردیم که قهرمان دو دوره اخیر لیگ برتر بوده، قهرمان آسیا را در دو بازی رفت و برگشت شکست داده و برخلاف ما بازیکنان این تیم ۲۰ روز در اختیار سرمربی‌شان بودند اما ما ناچار بودیم ملی پوشان خود را با یک روز استراحت به مصاف سپاهان بفرستیم. آیا هواداری که از تیم انتقاد می کند این مشکلات را می داند؟

استیلی عملکرد مدافعان تیمش در مصاف سپاهان را مطلوب توصیف کرد و گفت: در غیاب شیث رضایی و محمد نصرتی ترکیب خط دفاعی ما دگرگون شده بود اما با این حال مدافعان ما مقابل تیم پنجم لیگ که از نظر گلزنی در جدول رده بندی سوم است، گلی را دریافت نکردند. من از عملکرد آنها راضی هستم و امیدوارم در بازی های آینده حتی بهتر از این هم بازی کنند.

وی در واکنش به این موضوع که چرا از برخی بازیکنان به مانند مهرداد اولادی و جواد کاظمیان بخوبی استفاده نمی کند، گفت: من از بهترین نفرات و به موقع استفاده می‌کنم البته این را می پذیرم که ما هم در کار خود اشتباهاتی داریم که باید برطرف کنیم. متاسفانه در طول فصل با مشکلات بسیاری دست به گریبان بوده‌ایم که باعث شده به ترکیب اصلی نرسیم.

سرمربی تیم پرسپولیس محدودیت تعداد بازیکنان را از دیگر مشکلات پرسپولیس خواند و گفت: برای حل مشکلات و کمبودها در نیم فصل چهار تا پنج بازیکن را به ترکیب خود اضافه خواهیم کرد.

بحران را پشت سر گذاشته‌ایم
استیلی با طرح این مدعا که تیمش بحران را پشت سر گذاشته است، گفت: در شش بازی گذشته فقط یک شکست داشته‌ایم این نشان می دهد که تیم روند صعودی داشته است.

وی با ذکر این جمله که تخریب کردن خیلی آسان است اما ساختن زمان می برد و دشوار است، افزود: به تیمی که در اختیار دارم اعتقاد دارم. من مانده‌ام تا پرسپولیس را درست کنم و اگر اعتقادی غیر از این داشتم می رفتم. باید تیم را در اختیار داشته باشم تا بتوانم آن را درست کنم. شما توجه کنید تیم ملی برای دیدار با اندونزی یک هفته تمرین می کند اما ما با یک جلسه تمرین باید به دیدار سپاهان برویم. آیا این دو شرایط با هم قابل مقایسه است.

استیلی شرایط دو تیم استقلال و پرسپولیس را متفاوت خواند و گفت: مزیت استقلال نسبت به پرسپولیس این بود که فصل را با پیروزی آغاز کرد و همین مسئله باعث شد شرایط این تیم

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)