مدافع راست تیم فوتبال پرسپولیس تأکید کرد، صحبت کردن درباره قهرمانی در حالی که سه بازی سخت دیگر برای آنها باقی مانده، زود است.

پرسپولیس بعد از شکست دادن استقلال در دربی تهران و دو امتیازی که سپاهان در اصفهان از دست داد، دوباره به صدر جدول برگشت. حالا سرخپوشان شانس اول قهرمانی در لیگ محسوب می‌شوند، ولی دانیال اسماعیلی‌فر بر این عقیده است که آنها نباید از حالا قهرمانی‌شان را قطعی بدانند. اسماعیلی‌فر در گفت‌وگو با تسنیم در این مورد و مسائل دیگر به اظهارنظر پرداخت که مشروح آن در زیر می‌آید:

* در مورد پیروزی در دربی تهران صحبت کن که قطعاً اتفاق شیرینی برای شما بود.

بله، خدا را شکر که یک بازی مهم را بردیم و هواداران هم خوشحال شدند. انگیزه زیادی برای گرفتن سه امتیاز این بازی داشتیم، چون به هیچ عنوان نمی‌خواستیم از کورس قهرمانی عقب بمانیم. تمام اعضای تیم با یکدیگر متحد و همدل بودیم و در نهایت مهمی را به دست آوردیم. تمرینات خوبی را هم انجام داده و از هر لحاظ برای این بازی آماده بودیم.

درباره استقلال صحبت کن. قبول داری آنها جزو تیم‌های پرقدرت لیگ امسال هستند؟

بله، استقلال بدون شک تیم بزرگی است و به لحاظ فنی کیفیت بسیار خوبی دارد. ما همیشه به استقلال احترام می‌گذاریم و فکر می‌کنم آنها در این فصل فوتبال خوبی را به نمایش گذاشتند. تیم‌هایی مثل سپاهان و تراکتور هم امسال نمایش خوبی داشتند و فکر می‌کنم وقتی چند تیم بزرگ فوتبال ایران از لحاظ کیفیت فنی شرایط خوبی داشته باشند، قطعاً کیفیت لیگ ما هم بالاتر می‌رود.

خیلی‌ها پیش‌بینی می‌کردند که استقلال برنده دربی باشد. وقتی قبل از بازی این پیش‌بینی‌ها را در ذهن مرور می‌کردید چه احساسی داشتید؟

فوتبال قابل پیش‌بینی نیست و قبل از بازی هم تمام تمرکز ما این بود که دربی را ببریم. ما به خوبی می‌دانستیم که از این بازی چه می‌خواهیم و خدا را شکر که به یک برد مهم رسیدیم.

 آیا فکر می‌کردی سپاهان برابر ملوان امتیاز از دست بدهد؟

در فوتبال هیچ چیز قابل پیش‌بینی نیست و تمام تیم‌های لیگ برتری به اندازه خودشان قوی هستند. به هر حال هر اتفاقی ممکن است در زمین مسابقه رخ بدهد.

 قبول داری تساوی سپاهان شانس قهرمانی شما را بیشتر کرد؟

ما به چیزی جز قهرمانی فکر نمی‌کنیم، ولی اینطور نیست که از حالا قهرمانی خودمان را قطعی بدانیم. سه بازی دیگر باقی مانده است و باید این مسیر سخت را ادامه داده و به آن چیزی که می‌خواهیم دست پیدا کنیم. قطعاً صحبت کردن درباره قهرمانی از حالا زود است و از حالا نباید در این مورد حرف بزنیم. زمانی قهرمان خواهیم شد که جام را بالای سر برده باشیم.

 شما در دربی در مهار مهدی قایدی موفق عمل کردید. در این مورد صحبت می‌کنی؟

استقلال در فاز حمله بازیکنان باکیفیتی دارد، ولی ما هم تلاش کردیم تا بتوانیم خواسته‌های کادر فنی را در زمین مسابقه پیاده کنیم. اگر به موفقیتی دست پیدا می‌کنیم این حاصل کار تیمی است. در ضمن فراموش نکنید که تیم ما هم در فاز تهاجمی بهترین‌های ایران را دارد.

 امسال 6 پاس گل دادی و دو گل هم برای پرسپولیس به ثمر رساندی …

همیشه دوست دارم در زمین مسابقه بهترین نمایش را داشته باشم تا هواداران و کادر فنی از من راضی باشند. خیلی خوشحالم که در تیم بزرگی مثل پرسپولیس بازی می‌کنم و باید از محبت هواداران تشکر کنم. تمام تلاش من این است که همیشه بهترین عملکرد ممکن را در پرسپولیس داشته باشم.

 فکر می‌کنی به تیم ملی دعوت شوی؟

آقای قلعه‌نویی در مصاحبه‌هایش به این موضوع اشاره کرده که دقت زیادی روی بازی‌های لیگ برتر دارد. مطمئناً نگاه او به بازی‌های لیگ انگیزه بازیکنان را بیشتر می‌کند و من هم تلاش می‌کنم که ابتدا در پرسپولیس بهترین عملکرد را داشته باشم و سپس به این فکر می‌کنم که دوباره به تیم ملی دعوت شوم.

 شرایط پرسپولیس را در جام حذفی چطور ارزیابی می‌کنی؟

در این جام هم دنبال قهرمانی هستیم و می‌توانیم با انجام سه مسابقه دیگر به هدف‌مان برسیم. فعلاً تمام تمرکز ما روی بازی با گل‌گهر سیرجان است و ابتدا باید از این تیم عبور کنیم. قهرمانی در هر دو جام هدف مهم ماست و برای رسیدن به این هدف باید تمرکز بالایی داشته باشیم.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)