مرجع خبری پرسپولیس : تیم ملی فوتبال اسپانیا با برتری یک بر صفر مقابل هلند برای نخستین بار فاتح جام جهانی شد.


 

 

 

 

 

 

این دیدار از ساعت ۲۳ یکشنبه شب در ورزشگاه ساکر سیتی شهر ژوهانسبورگ آغاز شد.
دقایق ابتدایی با برتری کامل اسپانیا همراه بود و این تیم چندین موقعیت به دست آورد؛ اما پس از حدود ۱۰ دقیقه بازی متعادل شد و نیمه نخست بدون جذابیت و با تساوی بدون گل خاتمه یافت.
در نیمه دوم نیز بازیکنان با احتیاط بازی را آغاز کردند؛ ولی با گذشت دقایقی از بازی، موقعیت هایی بوجود آمد. در دقیقه ۶۳ آرین روبن در یک موقعیت تک به تک می توانست گل نخست بازی را به سود هلند به ثمر برساند؛ اما ایکر کاسیاس با پا مانع ورود توپ به دروازه شد.

در دقیقه ۶۹ ناواس که دقایقی قبل به میدان رفته بود، موقعیتی بسیار مناسب برای داوید ویا خلق کرد اما بهترین گلزن اسپانیا نتوانست دروازه هلند را باز کند.
در دقیقه ۸۳ روبن بار دیگر صاحب موقعیتی مناسب شد؛ اما باز هم کاسیاس مانع گلزنی وی شد تا بازی در پایان ۹۰ دقیقه برنده ای نداشته و به وقت اضافی کشیده شود.
در دقایق ابتدایی ۱۵ دقیقه اضافی اول،‌ اینیستا و پس از آن ژاوی در محوطه جریمه هلند متوقف شدند؛ اما داور انگلیسی اعتقادی به خطای پنالتی نداشت.

در دقیقه ۹۵ فابرگاس روی پاس عمقی اینیستا با دروازه بان هلند تک به تک شد اما استکلنبرگ ضربه هافبک تعویضی اسپانیا را مهار کرد. دقایقی بعد اینیستا موقعیتی بسیار مناسب به دست آورد اما تعلل وی باعث شد این موقعیت نیز از دست برود.

در دقیقه ۱۱۰ هیتینگا پشت محوطه جریمه هلند روی اینیستا مرتکب خطا شد و با دریافت دومین کارت زرد از بازی اخراج شد تا نارنجی پوشان ۱۰ دقیقه پایانی را ۱۰ نفره ادامه دهند.
بالاخره حملات اسپانیا نتیجه داد و در دقیقه ۱۱۷ اینیستا از داخل محوطه جریمه دروازه هلند را گشود تا بازی به پنالتی نکشد و قهرمان اروپا یک بر صفر پیروز شده و در ادامه موفقیت های خود جام جهانی را نیز برای نخستین بار فتح کند.

هاوارد وب از انگلیس با کمک دارن کن و مایکل مورالکی قضاوت این دیدار را برعهده داشت، وی به فان پرسی، فان بومل، دی یانگ، فان برونکهورست، هیتینگا، روبن، فان درویل و ماتیسن از هلند و پویول، راموس، کاپدویا و اینیستا از اسپانیا اخطار داد. هیتینگا نیز با دریافت اخطار دوم از بازی اخراج شد.

ترکیب تیم اسپانیا: ایکر کاسیاس، سرخیو راموس،‌ جرارد پیکه، کارلس پویول،‌ خوان کاپدویا،‌ سرخیو بوسکتس، ژابی آلونسو(۸۷ سسک فابرگاس)، آندرس اینیستا، ژاوی ارناندز، پدرو رودریگز(۶۰ خسوس ناواس) و داوید ویا(۱۰۶ فرناندو تورس)
سرمربی: ویسنته دل بوسکه

ترکیب تیم هلند: مارتین استکلنبرگ، گئورگی فان در ویل، جانی هیتینگا، یوریس ماتیسن، جیووانی فان برونکهورست(۱۰۵ ادسون برانفاید)، مارک فان بومل، نایجل دی یانگ(۹۹ رافائل فان درفارت)،‌ رابین فان پرسی، درک کوئیت(۷۱ الیرو الیا)، آرین روبن و وسلی اسنایدر
سرمربی: برت فان مارویک

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)