پرسپولیس نیوز: همه این لشکری که الان مخالف برگزاری لیگ هستند، با اجرای سناریوهای مختلف برای تعیین تکلیف مسابقات نیمه‌کاره، به بزرگترین معترضان تبدیل خواهند شد و بلوایی راه می‌اندازند که آن سرش نا پیداست.

داستان لیگ نیمه‌کاره ایران خیلی جالب است. هر نسخه‌ای برای تکمیل آن پیشنهاد می‌شود، فریاد اعتراض یک عده بالا می‌رود. اصل بر این است که همه کوشش‌ها انجام شود تا تیم‌ها در ۹ هفته باقی‌مانده به میدان بروند و قال را بکنند، اما یک تلاش دسته‌جمعی عجیب برای زمین زدن لیگ در کار است. عده‌ای که فکر می‌کنند نفع‌شان در عدم برگزاری مسابقات است، دارند به در و دیوار می‌کوبند که بازی‌ها لغو شود؛ هی مصاحبه می‌کنند و هی به این طرف و آن طرف نامه می‌نویسند.

حالا بیایید شرایطی را فرض کنیم که حرف باشگاه‌های جرزن به کرسی نشست و لیگ لغو شد. در این صورت آیا دعوا تمام می‌شود؟ مطلقا اینطور نیست و تازه به جرات می‌توان گفت دردسر اصلی در این شرایط از راه می‌رسد. با لغو لیگ یا باید جدول فعلی به عنوان جدول نهایی اعلام شود و یا کل مسابقات این فصل را نادیده بگیرند. در هر دو شکل هم دنیایی از اعتراض‌ها به وجود خواهد آمد. فرض کنید جدول فعلی را ملاک قرار بدهند و پرسپولیس را قهرمان اعلام کنند، در این صورت سپاهان و تراکتور و استقلال چه واکنشی نشان خواهند داد؟ آن وقت شاهین بوشهر که ناسزاوارانه باید به لیگ یک برگردد، چه می‌کند؟ فولاد خوزستان که با یک بازی عقب افتاده سه امتیاز با سهمیه آسیایی فاصله دارد، چطور با این مفت‌بازی تاریخی کنار خواهد آمد؟

و اما حالت دوم این است که کل مسابقات را ندیده بگیرند و به قول عزیزان مخالف، کنتور را صفر کنند. در این صورت پرسپولیسی‌ها که شاید نصف جمعیت فوتبال ایران را تشکیل می‌دهند تا ابد اعتراض خواهند کرد. این اما همه داستان نیست. در این شرایط ما باید نمایندگان کشورمان برای حضور در فصل آتی لیگ قهرمانان آسیا را معرفی کنیم؛ در این صورت این تیم‌ها با چه ساز و کاری تعیین خواهند شد؟ یک راهش این است که بگوییم همان چهار تیم پارسال، امسال هم نمانیده ایران خواهند بود؛ در این صورت آیا تراکتور با حذفش از آسیا کنار خواهد آمد؟ آنها پارسال هم تا آخرین لحظه مترصد به نتیجه رسیدن شکایت از شهرخودرو و تصاحب سهمیه این تیم بودند، امسال چه کسی می‌تواند به این تیم بگوید با وجود حضور روی پله سوم جدول از آسیا کنار بکش؟

به شما قول می‌دهیم همه این لشکری که الان مخالف برگزاری لیگ هستند، با اجرای سناریوهای مختلف برای تعیین تکلیف مسابقات نیمه‌کاره، به بزرگترین معترضان تبدیل خواهند شد و بلوایی راه می‌اندازند که آن سرش نا پیداست. امن‌ترین راه، کنار آمدن برای آغاز دوباره مسابقات تحت تدابیر بهداشتی است، اما افسوس که خیلی از ما فقط نوک دماغ‌مان را می‌بینیم و هیچ‌وقت فکر «فردا» نیستیم.