پرسپولیس نیوز: کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال در خصوص نقل و انتقالات زمستانی اطلاعیه‌ای را صادر کرد و به تذکراتی را به باشگاه‌ها داد.

تاریخ پنجره نقل و انتقلات زمستانی نیم فصل ۹۶-۹۷ از تاریخ ۲۸ آذر لغایت ۲۶ دی‌ماه ۱۳۹۶ تعیین شده است. بر این اساس کمیته وضعیت فدراسیون فوتبال در این خصوص اطلاعیه‌ای صادر کرد:

۱- مطابق اساسنامه فدراسیون فوتبال و نیز مقررات نقل و انتقالات بازیکنان مصوب ۱۳۹۶، نظارت بر نحوه و چگونگی نقل و انتقالات داخلی و بین‌المللی، بر عهده کمیته وضعیت فدراسیون فوتبال است. لذا از تمام اشخاص من‌جمله باشگاه‌ها، بازیکنان، کادر فنی و غیره درخواست می‌شود که با مطالعه دقیق مقررات نقل و انتقالات مصوب ۱۳۹۶ و نیز مقررات بین‌المللی مربوط به نقل و انتقالات و اطلاع کامل، اقدام کنند.

۲- از آنجایی که در خصوص برخی از اشخاص و باشگاه‌ها، محرومیت‌هایی از ناحیه فدراسیون فوتبال ایران یا مراجع بین‌المللی وضع شده است، از سازمان محترم لیگ نیز تقاضا می‌شود که همانند پنجره نخست نقل و انتقالات، قبل از انجام نقل وانتقالات نیم فصل، در خصوص اشخاص و باشگاه‌ها، استعلام‌های مربوطه را از مراجع ذی‌ربط به عمل آورند.

۳- تمام باشگاه‌های لیگ برتر و دسته اول، موظف هستند نسبت به ارائه مستندات و تعیین وضعیت پرونده‌های مطروحه در مراجع بین‌المللی اقدام و مجوز ثبت قرارداد اشخاص خارجی را اخذ کنند، در غیر این صورت ثبت قرارداد اشخاص خارجی جدید، امکان پذیر نخواهد بود.

۴- تمام باشگاه‌های لیگ برتر و دسته اول، موظف هستند ضمن مراجعه به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال، اولاً نسبت به پرداخت حداقل ۲۰% از کل بدهی‌های خود اقدام و ثانیاً معادل مبلغ اسمی مندرج در قراردادهای جدید نیم فصل ( ۹۶-۹۷ ) را نیز از کل بدهی خود تسویه کنند، در غیر این صورت ثبت قرارداد اشخاص جدید، امکان‌پذیر نخواهد بود.

۵- تمام باشگاه‌ها، موظف هستند ضمن مراجعه به کمیته وضعیت فدراسیون، نسبت به تسویه محکومیت‌های احکام قطعی صادر شده از کمیته وضعیت اقدام کنند، در غیر این صورت مجوز ثبت قراردادهای جدید صادر نخواهد شد.

۶- بدیهی است که در صورت گزارش یا مشاهده هرگونه تخطی نسبت به مقررات داخلی و بین‌المللی، کمیته وضعیت رسیدگی لازم و اتخاذ تصمیم مقتضی شامل توبیخ، جریمه نقدی، محرومیت باشگاه‌ها از نقل و انتقالات و محرومیت بازیکنان از حضور در مسابقات را در دستور کار خود قرار خواهد داد.

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)