مرجع خبری پرسپولیس : آقای کریمی حتی اگر می خواهی به خاطر پول راهی استیل آذین شوی، پیراهن پرسپولیس را با افتخار کنار بگذار !

علی کریمی بار دیگر درباره محمود خوردبین حرف زده و او را به باد انتقاد می‌گیرد و ادعا می‌کند که درباره او افشاگری خواهد کرد اما آنچه آمار می‌گوید اینکه کریمی، برابر خوردبین، کسوت و سابقه رویایی او، در پرسپولیس هیچ ندارد. ابهام بزرگ اینجاست کریمی که در پرسپولیس هنوز صاحب حتی یک عنوان قهرمانی کامل نشده، چرا باید حق داشته باشد درباره مردی حرف بزند که وجودش با وجود پرسپولیس درهم آمیخته است. نمی‌توانیم باور کنیم که کریمی درباره محمود خوردبین، نماد پرسپولیس اینگونه می‌گوید و در حالی به خوردبین درشتی می‌کند که برای پرسپولیس در لیگ تنها چهار فصل بازی کرده است که از این چهار فصل، حضور او تنها در یک دوره کامل بوده است. در سال ۱۳۷۷ کریمی به پرسپولیس آمد و در میانه راه، به خاطر مضروب کردن داور در مسابقات جام دان هیل ویتنام یک سال محروم شد. زمانی که در بهمن ۷۷ او محروم شد پرسپولیس از نزدیک‌ترین رقیب خود یعنی سپاهان در مسابقات لیگ شش امتیاز بیشتر داشت، اما به محض محروم شدن کریمی اختلاف امتیاز پرسپولیس با رقبایش بیشتر و بیشتر شد و به ۱۳ امتیاز رسید که یک بیلان عملکرد فوق‌العاده برای پرسپولیس در لیگ محسوب می‌شد. این قهرمانی را پرسپولیس بدون علی کریمی به دست ‌آورد. در همین سال، پرسپولیس در مسابقات جام‌حذفی هم صاحب عنوان قهرمانی شد.

پرسپولیس این مسابقات را هم مثل لیگ بدون حضور علی کریمی محروم فتح کرد. پرسپولیس در سال ۷۸ هم، لیگ را بدون کریمی شروع کرد. آنها زود از حریفان جدا شدند و ناگهان از تیم دوم یعنی استقلال، ۱۰ امتیاز فاصله گرفتند. این حکایت سال ۷۸ بود، بعد هم که کریمی آمد، پرسپولیس فاصله‌اش با تعقیب‌کننده کمتر شد و در پایان، سرخپوشان با هفت امتیاز اختلاف نسبت به حریف، قهرمان شدند. سال ۷۹، پرسپولیس در تمام فصل علی کریمی را هم داشت و در این مدت پرسپولیس به عنوان تیم دوم مسابقات فوتبال لیگ رسید. بعد از سال‌ها پرسپولیس و علی کریمی باز هم به هم رسیدند، این بار پرسپولیس با علی کریمی به عنوان پنجم لیگ رسید.
طبق این آمار، علی کریمی در تمام مدت حضور خود در پرسپولیس هیچگاه یک قهرمانی کامل را با سرخپوشان دشت نکرده است. پس توجیه ندارد که او سابقه محمود خوردبین را زیر سوال ببرد که چرا اینگونه حرف زده است، نه بدتر از آن، او اعتراض می‌کند که چرا مردم خوردبین را تشویق می‌کنند. کریمی یک استثناء در فوتبال ایران و حتی آسیاست اما سقفی برای مواضع تند او وجود دارد که آن حرمت بزرگ‌ترها و افتخارات پیشین پرسپولیس و تیم ملی است.
کریمی، خوردبینی را زیر سوال می‌برد که با پرسپولیس صاحب تمام افتخارات تاریخ فوتبال به جز قهرمانی لیگ ۷۴ و ۷۵ شده است.
توهین کاپیتان کریمی به نماد چند دهه فوتبال پرسپولیس به‌رغم محبوبیت جادوگر، توجیه اخلاقی و نیز فنی ندارد و بهتر است شماره هشت این مواضع را تعدیل کرده و اگر قصد کوچ به تیم حسین هدایتی را هم دارد با افتخار پیراهن قرمز پرسپولیس را از تن درآورد.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)