پرسپولیس نیوز: روزنامه الشرق در گزارشى از آخرین تحولات پیرامون برگزارى ادامه لیگ قهرمانان و انتخابی جام جهانى در آسیا نوشت که همه چیز به وضعیت شیوع ویروس کرونا بستگى دارد.

گزارش روزنامه الشرق قطر آمده است: کنفدراسیون فوتبال آسیا در ماه جارى پاسخ‌هاى فدراسیون‌هاى عضو را در مورد تمایل به میزبانى مسابقات باقیمانده مرحله گروهى لیگ قهرمانان آسیا دریافت مى‌کند. بر این اساس طبق اعلام AFC چهار بازى باقیمانده این مرحله به صورت متمرکز برگزار مى‌شود و یک کشور، میزبان بازى‌هاى هر گروه خواهد بود.

روزنامه قطرى در این خصوص مى‌نویسد: قطر گزینه اصلى میزبانى از گروه‌هایى خواهد بود که تیم‌هاى الدحیل و السد در آن حضور دارند. این بازى‌ها در ماه آگوست برگزار مى‌شود که هواى منطقه غرب آسیا بسیار گرم است و مى‌توان بازى‌ها را در ورزشگاه‌هاى جاسم بن‌حمد باشگاه السد و استادیوم الوکره برگزار کرد که داراى سیستم خنک کننده است. به اندازه کافى زمین‌هاى تمرینى با سیستم خنک کننده براى تیم ها وجود دارد.

در ادامه گزارش آمده است: قطر پیش از این هم میزبان بازى‌هاى تیم‌هاى ایرانى و عربستانى بوده و توانایى برگزارى این مسابقات را دارد. بر این اساس الدحیل مى‌تواند در گروه سوم میزبان التعاون عربستان، الشارجه امارات و پرسپولیس ایران باشد و السد از تیم‌هاى النصر عربستان، العین امارات و سپاهان ایران میزبانى کند.

در ادامه گزارش الشرق به سرنوشت بازى‌هاى مقدماتى جام جهانى نیز اشاره شده و آمده است: در خصوص مرحله مقدماتى جام جهانى کنفدراسیون در حال بررسى تاریخ‌هاى جایگزین براى دو هفته بعدى بازى‌ها است که به دلیل شیوع کرونا به تعویق افتاد. در این راستا تاکنون دو پیشنهاد مطرح شده که مسابقات در ماه اکتبر و روزهاى ٨ و ١۶ این ماه ( ١٧ و ٢۵ مهر) برگزار شود. کنفدراسیون به زودى این دو تاریخ را به فدراسیون هاى عضو پیشنهاد مى‌کند تا نظر خودشان را دراین خصوص اعلام کنند. البته تمامى این موارد به میزان شیوع وتوقف بیمارى کرونا در قاره آسیا بستگى خواهد داشت.