الهلال عربستان به محرومیت از دو پنجره نقل و انتقالاتی و همچنین به پرداخت چیزی در حدود ۲۰۰ میلیارد تومان محکوم شد.

در حالی که از دو روز پیش شایعات پیرامون محرومیت الهلال در پرونده محمد کنو در رسانه‌های سعودی منتشر شده بود اما خبر رسمی در این باره نیمه شب منتشر شد تا به این ترتیب هواداران الهلال در شوک فرو بروند.

آنطور که اتحادیه فوتبال عربستان تصمیم گیری کرده، باشگاه الهلال به دلیل تخلف در جذب محمد کنو به محرومیت از دو پنجره نقل و انتقالاتی (تابستان ۲۰۲۲ و زمستان ۲۰۲۳) محکوم شده است.

به این ترتیب الهلال نمی‌تواند در نقل و انتقالات تابستانی بازیکنی را به خدمت بگیرد و برای فصل آینده تنها امکان تمدید قرارداد بازیکنانی که فصل گذشته در این تیم بودند را خواهد داشت.

الهلال به پرداخت ۲۷ میلیون ریال سعودی به باشگاه النصر محکوم شد.

محمد کنو در زمستان مذاکراتی را با باشگاه النصر انجام داده بود و در حالی که الهلال نظر وی برای تمدید قرارداد را جلب کرد و قرارداد جدید به امضا رساند، باشگاه النصر مدعی شد که این بازیکن با النصر هم قراردادی بسته است و در این خصوص شکایتی را تنظیم کرد.

در حالی که باشگاه النصر باتوجه به شکست حقوقی در پرونده شکایت از باشگاه پرسپولیس، با تمسخر هواداران الهلال مواجه بود، این بار هم چنین فضایی را تجربه کرد تا اینکه ۴۸ ساعت پیش خبرنگاران سعودی خبر حکم محرومیت الهلال را منتشر کردند.

اما این پایان کار نیست؛ محمد کنو نیز به مدت چهار ماه از میادین محروم خواهد شد تا این حکم دقیقا مشابه حکم فیفا در پرونده شکایت ریزه اسپور از پرسپولیس و مهدی طارمی باشد.

علاوه‌ بر این، باشگاه الهلال به پرداخت ۲۷ میلیون ریال سعودی معادل ۲۲۲ میلیارد تومان محکوم شده تا یکی از بزرگترین خسارت‌های تاریخ فوتبال آسیا را متحمل شده باشد.

این در حالی است که باشگاه الهلال اعلام کرده که این پرونده را به دادگاه عالی ورزش ارجاع خواهد داد.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)