کریمی به پروین هم بی احترامی کرد

مرجع خبری پرسپولیس : مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت: مدیربرنامه‌های علی کریمی باید در دادگاه پاسخگوی کارهایش باشد.

عباس انصاری فرد با اشاره به مهلت باشگاه پرسپولیس تا ساعت ۲۴ دیشب برای تمدید قرارداد کریمی عنوان کرد: مهم این است که به هواداران بگویم نام پرسپولیس بزرگتر از اسم یک فرد است که یک مدیر برنامه برای او از آلمان تصمیم گیری و با اعتبار باشگاه پرسپولیس بازی کند.
وی افزود: مدیربرنامه های کریمی و هر بازیکن دیگری باید آرزو داشته باشد تا از درب باشگاه پرسپولیس وارد شود نه اینکه از راه دور بنشیند و با پرسپولیس معامله کند.
انصاری فرد تصریح کرد: برای فوتبال ایران متاسفم که چنین افرادی همچون مدیربرنامه های کریمی برای آن تصمیم می گیرند. به همین دلیل با پیگیری هایی که انجام خواهم داد، فاضلی، مدیر برنامه کریمی را دادگاهی می‌کنم. با جدیت این موضوع را پیگیری می‌کنم و هرگز کوتاه نمی آیم تا کسی از آلمان هوس نکند دلارهایی که حاصل دست‌رنج ملت شریف ایران است را هدر دهد.
وی خاطرنشان کرد: نمی دانم کریمی چرا با ما مستقیم صحبت نمی کند. من مانده ام که چه جوابی به هواداران بدهم. کریمی اگر نمی خواست بماند به من می‌گفت. من به او کمک می‌کردم تا جای بهتری برود اما حال که این اتفاقات افتاد کریمی بداند پرسپولیس بزرگتر از او است و بعضی ها باید آنقدر بدوند تا به پیراهن قرمز برسند و قرارداد خود را هر ساله با پرسپولیس تمدید کنند.
مدیرعامل باشگاه پرسپولیس ادامه داد: واسطه های مختلفی درباره کریمی با من حرف زدند و اعلام کردند تقریبا همه چیز نهایی است. با این حال باز هم منتظر بودم اما وقتی دیدم چند نفر مدیر برنامه های او شدند و فاضلی نیز سر دسته آنها است، ترسیدم.

انصاری فرد اضافه کرد: با این حال منتظر بودم کریمی به باشگاه بیاید. به خاطر علی پروین روز گذشته از ساعت ۸ صبح الی ۱۴ تمام جلسات خودم را منتفی کردم. پروین به من زنگ زد و اعلام کرد کریمی ساعت ۱۱ با من به باشگاه پرسپولیس می‌آید اما باز هم این موضوع منتفی شد. این مسئله بی احترامی به علی پروین نیز بود.
مدیرعامل پرسپولیس درباره اختیارات مدیر برنامه های کریمی گفت: کریمی یک بار پشت تلفن به من گفت؛ هر وقت مدیر برنامه‌هایم زنگ زد قراردادم را امضا می‌کنم. روز گذشته اعلام کردم پس از امضای قرارداد با پرسپولیس باید به کریمی ۱۳۰ میلیون می دادم و حالا باید بگویم او جدا از این مسئله ۱۵۰ میلیون تومان پس از چند روز از ما درخواست کرده بود. سئوال این است که چرا او تنها ۴۸ ساعت مانده به پایان مهلت نقل و انتقالات این درخواست را به ما داد؟
وی یادآور شد: بعد از پرداخت این پول ها در مهر ماه نیز باید قسط دوم کریمی را می‌دادم که ۱۳۰ میلیون تومان بود. آیا این روال پرداختی یک باشگاه به بازیکن است؟ طبق مصوبه و روال هر باشگاه، بازیکنان این تیم ۳۰ درصد از پول خود را در اول فصل، ۳۰ درصد نیم فصل و ۴۰ درصد در آخر فصل دریافت می کنند، ضمن اینکه مالیات را نیز خودشان باید پرداخت کنند اما کریمی می خواست مالیات را هم ما بدهیم.
انصاری فرد ادامه داد: خیلی بد است که بازیکنی با منت و به صورت تحمیلی بخواهد به پرسپولیس بیاید حالا هر فردی که می خواهد، باشد. من تا وقتی که هستم زیر بار این کارها برای جذب یک بازیکن نمی‌روم. یک بازیکن نمی تواند برای من و باشگاه پرسپولیس تصمیم بگیرد و آقای مدیر برنامه نیز برای پرسپولیس تعیین تکلیف کند.
انصاری فرد در خصوص تاکید اعضای هیات مدیره برای جذب کریمی و نافرمانی از مصوبات اعضا گفت: لحظه به لحظه به هیات مدیره گزارش دادم. حتی آخرین شرایط کریمی را که برای من فاکس شد و مورد قبولم نبود را برای آخوندی ارسال کردم تا او با اعضای هیات مدیره مشورت کند.
وی اظهار داشت: من کاملا با مصوبات هیات مدیره همسو هستم و حتی حاضر شدم شرایط پرداخت کریمی را با وجودی که بارها از او خواستم که با پرسپولیس راه بیاید قبول کنم. حتی از کریمی خواستم به خاطر هواداران در این تیم بماند و به خواسته هیات مدیره احترام بگذارد.
انصاری فرد یادآور شد: پس از اینکه هیات مدیره با قرارداد مدیر برنامه های کریمی مخالفت کرد با فردی که پسر خاله کریمی بود حرف زدم اما تناقض گویی‌های مدیر برنامه های کریمی اجازه نداد شفاف سازی شود.
مدیرعامل پرسپولیس درباره احتمال دخالت سازمان تربیت بدنی در جذب کریمی گفت: خیلی خوشحال هستم که این سئوال پرسیده شد. وجدانا سازمان تربیت بدنی در جذب بازیکن و سرمربی دخالتی نداشت. روزی به دیدار علی آبادی رفتم و از او خواستم که در موارد مختلف به من فقط مشورت بدهد اما علی آبادی به من گفت من هیچ حرفی نمی‌زنم و از شما که مدیر هستید در صورت ناکامی جواب می‌خواهم. اگر من حرف بزنم دیگر شما جوابی ندارید که به من در روزهای بد پرسپولیس بدهید. به همین دلیل علی آبادی گفت که تصمیم ها را با تمرکز بیشتر بگیرید و موضوع جذب کریمی و سرمربی به من ارتباطی ندارد.
انصاری فرد درباره هزینه های زیاد برای جذب بازیکن در پرسپولیس تصریح کرد: اکثر هزینه های ما طبق روال باشگاه بوده است. ما بازیکنی جوانی را با ۶۰ میلیون به پرسپولیس آورده‌ایم.
وی درباره حواشی حسین بادامکی گفت: بادامکی حاشیه ها را کنار گذاشته است و با آمادگی بالا و انگیز چند برابر می‌خواهد ناکامی ها فصل گذشته را جبران کند. مطمئن هستم جوانان ما امسال فقط به فکر قهرمانی هستند و در میدان مسابقه همه چیز را ثابت می‌کنند تا پرسپولیس ۲۵ نفر مثل کریمی را به مردم نشان دهد.
مدیر عامل پرسپولیس در خصوص مشکل مالی برخی از بازیکنان تاکید کرد: روز گذشته جلسه ای با بازیکنان طلبکار برگزار کردم و هفته آینده قسط اول را به بازیکنان پرداخت می‌کنم تا با خیال آسوده به کار خود ادامه دهد.
وی افزود: برای هدایتی و کریمی آرزوی موفقیت می‌کنم و اصلا ناراحت نمی شوم کریمی به استیل آذین برود چون تیم هایی مثل استیل آذین که از لیگ یک آمده اند می‌توانند با کیفیت خود فوتبال لیگ برتر را ارتقا دهند.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)