پرسپولیس نیوز: مهاجم نیجریه‌ای پیشین تیم فوتبال ذوب آهن بعد از حضور در اهواز به تهران رفت و با پرسپولیس قرارداد بست, اما این اتفاق چگونه رخ داد؟

کریستین اوساگونا در حالی که چند روزی در تمرینات تیم فوتبال فولاد خورستان حضور داشت و قرار بود به این تیم بپیوندد, در نهایت سر از پرسپولیس درآورد.

باشگاه فولاد خوزستان که تاکنون آیاندا پاتوسی و سینا زامهران را در نقل و انتقالات جذب کرده برای پست مهاجم از هفته قبل مذاکراتش را با باشگاه کره‌ای برای جذب اوساگونا آغاز کرده بود. فولاد بعد از توافق دو طرف, اقدامات حضور این بازیکن در ایران را با گرفتن روادید, بلیت و سایر موارد انجام داد. اوساگونا بعد از حضور در اهواز چند روزی در تمرینات این تیم شرکت کرد تا حضورش در فولاد به مرز قطعی شدن برسد تا اینکه شب گذشته (یکشنبه) سعید آذری, مدیرعامل باشگاه فولاد دلیل تاخیر در جذب این مهاجم نیجریه‌ای را مسائل پزشکی عنوان کرد.

گویا بعد از توافق نهایی باشگاه فولاد با اوساگونا, مدیربرنامه‌های او این بازیکن را به تیم تهرانی پیشنهاد می‌دهد تا با مبلغی بالا‌تر در نهایت به پرسپولیس بپیوندد. این بازیکن تا شب گذشته در اختیار باشگاه فولاد بوده, اما شبانه از مجموعه فولاد و بدون اطلاع مسئولان این باشگاه خارج شد و به تهران آمد. اوساگونا بامداد امروز در باشگاه پرسولیس حاضر شد و در نهایت به پرسپولیس پیوست.

پیش از این حضور آیاندآ پاتوسی در فولاد حاشیه‌ساز شده بود و باشگاه استقلال که خواهان جذب این بازیکن بوده, نسبت به این اتفاق عکس‌العمل شدیدی نشان داد. حتی از انتقال پاتوسی به اهواز با عنوان «های جک»- به معنای روی هوا ربودن یا بازیکن‌ربایی- یاد شده بود. تکرار این اتفاق این بار در ماجرای اوساگونا بین باشگاه‌های فولاد و پرسپولیس می‌تواند مسئله‌ای باشد که به جذابیت‌های فصل نقل و انتقالات اضافه کند, موضوعی که در فوتبال دنیا نیز بسیار مرسوم است.

سعید آذری مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان در این باره گفت: باید به تصمیم اوساگونا و باشگاه پرسپولیس احترام بگذاریم. باید بدانیم که رقابت فوتبال فقط در زمین بازی نیست و خارج از مستطیل سبز نیز این موضوع وجود دارد. باید با این حرفه‌ای برخورد کنیم و در مورد انتقال اوساگونا به پرسپولیس شکست را قبول کنیم و بپذیریم که حتماً توانمندی مسئولان باشگاه پرسپولیس در این مورد بیشتر از ما بوده است.

وی ادامه داد: از ابتدا برای جذب این بازیکن اقدام و همه مقدمات را برای حضور او فراهم کردیم اما به دلایلی با صبر و چشم باز به دنبال نهایی کردن قراردادش بودیم. باشگاه فولاد در جذب بازیکن, مخصوصاً بازیکن خارجی بسیار وسواسی رفتار می‌کند و درگیر هیجانات بازار نقل و انتقالاتی نمی‌شود, این رسالت کاری ماست و بنابراین به اقدام باشگاه پرسپولیس در جذب این بازیکن احترام می‌گذاریم و این موضوع را کاملاً می‌پذیریم.

آذری تاکید کرد: این مسئله باید فرهنگ‌سازی شود تا اگر باشگاهی بر سر یک موضوع برنده می‌‌شود, آن باشگاه شکست را قبول و حرفه‌ای برخورد کند. این فقط یک رقابت فوتبالی بود و پرسپولیس برنده آن شد.

مدیرعامل باشگاه فولاد اظهار داشت: با خرید‌های خوبی که تاکنون انجام داده‌ایم, فکر می‌کنم تیم خوبی برای نیم فصل دوم خواهیم داشت. علاوه بر این کماکان به دنبال این خواهیم بود که باز هم تیم را تقویت کنیم.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)