کریم باقری شایعه سفر به آمریکا برای ادامه زندگی را تکذیب کرد و گفت که در ایران خواهد ماند.

 کریم باقری بعد از اینکه سرانجام پیشنهادی از مدیران پرسپولیس برای تمدید قراردادش نگرفت، حالا از فوتبال کناره گرفته تا دوره طولانی و مستمر حضورش روی نیمکت سرخپوشان به پایان برسد.

باقری در گفتگوی جدیدی که داشته در مورد شایعات پیرامون خود از جمله اقامت در آمریکا نیز صحبت کرده و همچنین گفته که ادامه کار در پرسپولیس دست او نبوده است.

مربی باسابقه سرخپوشان و کاپیتان پیشین این تیم در پاسخ به سوالات راجع به وضعیت این تیم و به خصوص خط حمله نیز نظرات منحصربفردی را ارائه کرده است.

باخت بدی بود اما پرسپولیس ناامید نمی‌شود
او درباره بازی النصر به ایران ورزشی گفت: به نظرم بازی، بازی خوبی نبود و فکر می‌کنم به خاطر شرایط و حواشی که به دلیل ورود رونالدو و بقیه موارد از جمله زمین بد و کیفیت سکوها و نبود تماشاگر وجود داشت موجب شد تا بازی به لحاظ فنی شرایط خوبی نداشته باشد و متأسفانه پرسپولیس هم تحت تأثیر این موارد باخت بدی را متحمل شود اما نباید ناامید شد.

وی افزود: ما باید این را در نظر بگیریم که بازی با النصر اولین و آخرین بازی پرسپولیس نبوده و نخواهد بود و بالاخره برای هر تیمی پیش می‌آید که در یک بازی بازنده باشد. از این دست شکست‌ها را پرسپولیس قبلاً هم تجربه کرده است اما در این بین نکته مهم این است که روی نقاط ضعفشان کار کنند و اشکالاتشان را برطرف کنند البته مسائلی هم در باخت پرسپولیس واقعاً تأثیرگذار بود.

مربی سابق پرسپولیس در خصوص علت باخت این تیم توضیح داد: من فکر می‌کنم تعطیلی لیگ به ضرر پرسپولیس شد چون در همین عربستان شاهدیم که تیم‌هایش هر سه روز یک‌بار بازی می‌کنند و خیلی آماده به مصاف بازی مقابل نماینده اول کشور ما یعنی پرسپولیس آمدند اما ما لیگمان را بی‌جهت تعطیل کردیم که این مسئله گریبانگیر ما شد و به نظرم خیلی به ما لطمه زد.

مطمئن باشید باخت النصر جبران می‌شود
کاپیتان پیشین قرمزها با توضیح مشکلات این تیم گفت: اخراج زودهنگام خیلی به ضرر پرسپولیس شد مضاف بر اینکه ترابی هم خیلی زود مصدوم شد و مجبور به ترک زمین شد که خیلی به پرسپولیس لطمه زد. هر چند تیم النصر هم خیلی موقعیت جدی نداشت و شاید ضربه سر رونالدو و یک موقعیت دیگر بود. آنها هم فرصت چندان زیادی نداشتند اما من به پرسپولیس امیدوارم و معتقدم می‌تواند در بازی بعدی جبران کند.

باقری با اشاره به تصمیمات جدید سازمان لیگ در تقویم مسابقات نظر خود را به این شکل ابراز کرد: من معتقدم برنامه‌ریزی فدراسیون و سازمان لیگ به گونه‌ای است که واقعاً به تیم لطمه می‌زند، این برنامه‌ریزی واقعاً به تیم‌های ما خصوصا تیم‌هایی مانند پرسپولیس که درگیر لیگ قهرمانان هستند خیلی ضربه می‌زند. در کشورهای دیگر ما برنامه‌ریزی مرتبی را شاهد هستیم در حالی که در فوتبال ما اصلاً معلوم نیست چه تیمی بازی می‌کند و چه تیمی بازی نمی‌کند که در همه این مسائل هم عدم برنامه‌ریزی دخیل بوده و به خوبی مشهود است.

پرسپولیس می‌تواند الدحیل را شکست دهد
او در پاسخ به این سوال که آیا حضور تماشاگران می‌توانست نتیجه را تغییر دهد؟ گفت: حضور تماشاگر خیلی مهم است، اخراج سرلک هم تأثیرگذار بود اما باز هم معلوم نبود که اگر این مسائل هم وجود داشت واقعاً چه نتیجه‌ای رقم می‌خورد چون فوتبال بازی است که در آن اتفاقات زیادی رقم می‌خورد و اصلاً هیچکس نمی‌تواند آن را دقیقاً پیش‌بینی کند.

آقا کریم در مورد بازی با الدحیل نیز عنوان کرد: بازی با الدحیل برای سرخ‌پوشان خیلی اهمیت دارد به همین دلیل بازیکنان باید همه تلاششان را انجام دهند که موفق شوند. به نظرم پرسپولیس توان نتیجه‌گیری مقابل الدحیل را دارد اما در این بین خیلی مهم است که هواداران از پرسپولیس حمایت کنند و کماکان پشت تیمشان باشند.

استقبال مردم از رونالدو هیچ مشکلی نداشت
باقری درباره موضوع ترند این روزهای فوتبال ایران (استقبال از رونالدو) توضیح داد: در همه دنیا استقبال از چهره‌های بزرگ به شکل باشکوهی انجام می‌شود و معمولاً شاهدیم که عده زیادی برای استقبال آنها به محل اقامتشان می‌روند. در اینکه رونالدو هم یکی از بهترین‌های دنیا بوده و هست هیچ شکی وجود ندارد از این رو در همه جای دنیا هم این اتفاق می‌افتد و این هیچ ایرادی را متوجه استقبال‌کنندگان از رونالدو نمی‌سازد اما به نظرم اگر مسئولان هتل طوری برنامه‌ریزی می‌کردند که هواداران می‌توانستند رونالدو را ببینند قطعاً بهتر بود اما گفتم در مجموع استقبال گسترده از رونالدو هیچ اشکالی نداشت.

حضورم در پرسپولیس، دست خودم نبود
دستیار پیشین یحیی درباره مشکلات خط حمله پرسپولیس گفت: باید یک مهاجم خوب می‌آوردند و در زمانش به این مهم می‌پرداختند. به هر حال در این خصوص من نمی‌توانم صحبتی داشته باشم چون همه چیز به تصمیم مدیریت و سرمربی تیم بستگی دارد.

وی در پاسخ به سوال در خصوص پایان کارش با پرسپولیس نیز به چند جمله کوتاه بسنده کرد: ادامه همکاری و حضورم در پرسپولیس که دست من نبود. این مسأله دست من نیست و به هر شکل ادامه همکاری‌ام در پرسپولیس میسر نشد.

حضور در آمریکا فقط شایعه است
کریم باقری درباره شایعه حضور در آمریکا برای ادامه زندگی گفت: اینها مسائل حاشیه‌ای هستند و فقط شایعه هستند. من هم در ایران زندگی می‌کنم و به هیچ وجه قصد ترک ایران و زندگی در کشور امریکا را ندارم.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)