یکشنبه ۶ بهمن (۱۹:۳۷)

مرجع خبری پرسپولیس : پرسپولیس فکر لیگ را از سرش بیرون کند

۱ اول بگویم که کسى فکر نکند این مطلب در راستاى حمایت از استقلال و دلسرد کردن پرسپولیس نوشته شده. نویسنده عمیقاً درصدد آن است که به پرسپولیس کمک کند تا از این فشار روحى و روانى نتایج هفته هاى اخیر خارج شود.
۲ با هم تعارف نداریم. ۹ امتیاز اختلاف بین استقلال و پرسپولیس ثابت کننده هیچ چیزى نیست. یادتان باشد چند فصل قبل پرسپولیس ۱۲ امتیاز اختلاف با استقلال را جبران کرد و دست آخر با یک امتیاز اختلاف، یک پله هم بالاتر از این تیم قرار گرفت. با این حال همه مى دانیم که «این استقلال» با این شرایطى که در لیگ مى تازد فعلاً قابل دسترسى نیست. نه براى پرسپولیس و نه براى هیچ تیم دیگرى. یادمان باشد از مجموع چند تیمى که تعقیب کننده اصلى استقلال هستند، تنها ذوب آهن است که دغدغه بازى هاى آسیایى ندارد. پرسپولیس، صبا و سپاهان از چند وقت دیگر که به انسجام لازم جهت شرکت در مسابقات آسیایى برسند، تازه مى توانند امیدوار باشند که استقلال هم مثل آنها درگیر بازى هاى آسیایى شود و روند اوج گیرى اش در لیگ کند شود. تا آن وقت هم استقلال بر عدد اختلاف امتیازاتى با دیگران خواهد افزود.

۳ منطقى و مفید این است که پرسپولیس از امروز به فکر بازى هاى آسیایى باشد. افشین پیروانى در چند بازى اخیر نشان داده که مایه هاى تبدیل شدن به یک مربى بزرگ را دارد. وقتى در یک بازى حساس در تهران و در حالى که لوکا بوناچیچ و بقیه مربیان بیکار پشت نیمکت او زنبیل گذاشته بودند، نمى ترسد و ستاره ها را بیرون مى گذارد و بعد هم ۱۰ نفره فولاد چغر را شکست مى دهد، یعنى اینکه مایه هاى جمع کردن پرسپولیس را دارد. به پرسپولیس و به پیروانى فرصت بدهید تا بتوانند بازیابى و بازسازى را با قدرت انجام دهند. فرصت بدهید تا این نفرات با شرایط لازم کنار بیایند، بحران ها را پشت سر بگذارند و خیلى زود به شرایط استاندارد روحى و روانى لازم برسند. تا آن موقع لیگ، ارزانى استقلال و امیر قلعه نویى و یارانش که خوب هم مى تازند.
۴ پرسپولیس موقتاً قید لیگ را بزند. برود سراغ تیم سازى. برود سراغ تکمیل پروسه بازسازى فنى و روحى و روانى. اگر قرار است کسى اضافه شود، اضافه شود. اگر قرار است کسى کم شود، کم شود. یک ماه دیگر پرسپولیسى داریم که براى بازى کردن و بردن در هر میدانى- حذفى یا لیگ یا آسیایى- آماده است. پرسپولیس براى رسیدن به بالاى جدول هنوز خیلى وقت دارد. بازى هاى آسیایى و حذفى هم هست. ۲ رؤیاى نقد را به خاطر یک نیمچه رؤیاى خام و نسیه از دست ندهید. این ۲ را اگر به دست آورید، شاید اولى هم نقد شود.
۵ در تمام دوره هاى پیشین لیگ برتر سرنوشت قهرمان هفته آخر مشخص شده، نمى گویم امسال هم چنین است اما اگر چنین باشد قهرمان، پرسپولیس نیست. پس بهتر است که زورش را در میدان هاى دیگر بگذارد.
اگر هم چنین نیست که پرسپولیس تا به خودسازى روحى و اعتماد به مربى جوان خود نرسد، نمى تواند روى چرخ خوردن توپ قهرمانى در گام آخر حسابى باز کند

 

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)