پرسپولیس نیوز :سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا کار سختی مقابل الاهلی پیش رو داریم.

برانکو ایوانکوویچ بعد از تمرین عصر امروز (جمعه) پرسپولیس اظهار داشت: همه تفکرات و اطلاعات درباره الاهلی را آماده کرده‌ایم. بازی دیروز این تیم را هم تماشا کردیم. الاهلی تیم قدرتمندی است. آنها روز گذشته هم در لیگ عربستان به یک پیروزی پرگل رسید. فکر می‌کنم تیم الاهلی در کنار الهلال یکی بهترین تیم‌های عربستان است. قطعاً مقابل الاهلی کار سختی داریم، چون این تیم خیلی قدرتمند است.

وی در ادامه افزود: هر کس که به بازی آنها نگاه کند، می‌تواند این موضوع را بفهمد. الاهلی بازیکنان خوبی هم دارد. البته بهترین بازیکن‌شان در دیدار دیروز غایب بود؛ یک بازیکن یونانی به نام لئوناردو که ۲۴ گل به ثمر رسانده است. ما می‌دانیم که بازی سختی داریم، اما به خودمان افتخار می‌کنیم که در لیگ قهرمانان آسیا هستیم. خوشحالیم که تنها تیم ایرانی هستیم که به این مرحله از لیگ قهرمانان آسیا (مرحله یک چهارم نهایی) رسیدیم و در این رقابت‌ها باقی ماندیم. تمام تلاش ما این است که افتخار باشگاه، هواداران، شهر و کل مردم ایران باشیم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس با اشاره به انگیزه بالای بازیکنان تیمش برای دیدار مقابل الاهلی، خاطرنشان کرد: فکر می‌کنم انگیزه‌ای بالاتر از این نیست که شما در لیگ قهرمانان آسیا، آن هم در این مرحله بازی کنید. روز بازی ما با الاهلی، همه ایرانی‌ها و خانواده‌ها پای تلویزیون می‌نشینند و این بازی را تماشا می‌کنند که فکر نمی‌کنم از این بابت مشکل خاصی وجود داشته باشد.

«ما در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا هم نشان دادیم که جزو بهترین تیم‌ها هستیم»، برانکو با بیان این جمله ادامه داد: سیدجلال حسینی نمی‌تواند مقابل الاهلی برای ما بازی کند. محسن مسلمان و حسین ماهینی هم مصدومیتی جزئی دارند، ولی مشکلی برای بازی با الاهلی نخواهند داشت. ما بدون توجه به مسائلی مانند مصدومیت‌ها در کمال آرامش و سلامت به دیدار مقابل الاهلی می‌رویم. ما به دنبال بهترین نتیجه خواهیم بود، اما این مهم است که گل نخوریم.

وی در واکنش به سؤال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه «آیا نمی‌ترسید بلایی که العین سر استقلال آورد را الاهلی بر سر شما بیاورد؟»، گفت: من اصلاً به این‌ چیزها فکر نمی‌کنم. ما دانش و کیفیت‌مان را نشان دادیم. با خوش‌بینی خیلی زیاد به عمان می‌رویم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در پاسخ به سؤال دیگری خبرنگاری که از او پرسید: «آیا قول قهرمانی در آسیا را می‌دهید؟»، یادآور شد: ما با کاری که کردیم و نتایجی که گرفتیم، به مرحله یک چهارم نهایی رسیدیم. ما نه به این چیزها فکر می‌کنم و نه قصدی دارم که این کار را بکنم. همه تیم‌هایی که به این مرحله رسیدند، تیم‌های خوبی هستند. تیم‌های پرسپولیس و الهلال، یعنی دو تیم از چهار تیمی که به این مرحله رسیدند، در یک گروه حضور داشتند. این نشان می‌دهد که ما چقدر کیفیت و قدرت داشتیم که تا اینجا توانستیم بالا بیاییم.

وی در پاسخ به این پرسش که «احمد نوراللهی چه زمانی به تیم اضافه خواهد شد»، گفت: او با ما تمرین می‌کند و زمانی که اجازه بازی پیدا کند، قطعاً آمادگی حضور در تیم را دارد. خوشحالیم که او پیش ماست، چون پتانسیل لازم را دارد. او کمی زمان نیاز دارد تا به شرایط آرمانی برسد، چون در یک سال اخیر، تمرینات آن‌چنان خوبی نداشته است. انگیزه و اراده او این امکان را می‌دهد که هر چه زودتر آماده شود.

سرمربی پرسپولیس با بیان اینکه بشار رسن دوباره به تیم ملی عراق اضافه خواهد شد، تصریح کرد: او تنها یک جلسه با ما تمرین کرده است اما می‌تواند در تیم جا بیفتد. رسن بازیکن آینده‌داری است و تنها ۲۰ سال دارد. امیدوارم هر چه زودتر خود را با خواسته‌های ما تطبیق بدهد.

برانکو با بیان اینکه کمال کامیابی‌نیا در اختیار تیم است، اظهار داشت: مشکلات او داخلی بود. کامیابی‌نیا یک مشکل شخصی داشت، اما همان‌طور که در نشست خبری گفتم، او بازیکن واقعاً حرفه‌ای است. کامیابی‌نیا یک ماه زودتر از پیش‌بینی‌ها آماده شده است و این برای خواست و انگیزه اوست.

وی در این باره که حاشیه‌های پس از بازی مقابل سیاه‌جامگان در دیدار سرخپوشان مقابل الاهلی عربستان تأثیری خواهد داشت یا خیر، خاطرنشان کرد: کدام حاشیه؟!

سرمربی پرسپولیس در مورد اتفاقات بعد از بازی این تیم با شاگردان اکبر میثاقیان و شعارهای هواداران علیه مهدی طارمی گفت: ما تلاش می‌کنیم که هواداران را خوشحال کنیم، اما همیشه این اتفاقات ریز و درشت رخ می‌دهند. هواداران بهترین خواسته را دارند و ما هم بهترین نیت را داریم. مقابل سیاه‌جامگان لیاقت پیروزی داشتیم اما داور هم تأثیرگذار بود. گل حریف خطا بود و یک پنالتی به نفع ما اعلام نشد که این هم جزئی از فوتبال است.

برانکو در مورد عذرخواهی حاج‌ملک از اشتباهات خود در دیدار پرسپولیس – سیاه‌جامگان اظهار داشت: این عذرخواهی چه فایده‌ای دارد؟ ما دو امتیاز را از دست دادیم.

وی در پاسخ به این پرسش که به نظر می‌رسد به سیستم چرخشی اعتقادی ندارد، تصریح کرد: طبیعی است که برخی بازیکنان به دلایل مختلف نتوانند بازی کنند. فلسفه تیم ما این است که تیم هر چه زودتر به استاندارد لازم برسد. الان نیازی به تغییر آنچنانی نداریم، چون تنها چهار هفته از لیگ برتر گذشته است. بازیکنان نه خسته هستند و نه اشباع شده‌اند. آنها شش روز هم زمان استراحت دارند.

 

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)