پیشکسوت پرسپولیس درباره برخورد فوری کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال گفت: اینکه ارکان قضایی فدراسیون درباره این مسائل خیلی زود حکم صادر می‌کنند اتفاق خوبی است اما نباید جلوی نقد را گرفت.

نخستین روز از رقابت‌های فصل بیست و سوم لیگ برتر فوتبال ایران در حالی برگزار شد که علاوه بر برد یک بر صفر پرسپولیس مقابل آلومینیوم اراک، پیروزی پرگل گل گهر مقابل فولاد و همچنین برد بیرون از خانه ذوب آهن مقابل ملوان، برخورد فوری کمیته انضباطی با معترضان به داوری و تصمیمات فدراسیون فوتبال نگاه اهالی فوتبال را به خود جلب کرد.

فدراسیون فوتبال پیش از شروع مسابقات این هشدار را داده بود که با کسانی که علیه عوامل اجرایی و به‌خصوص داوران مصاحبه کنند، برخورد خواهد کرد اما کسی باور نداشت احکام انضباطی قبل از خشک شدن عرق بازیکنان و مربیان صادر شده و در شب اول دو سرمربی و دو بازیکن محروم شدند و علیرضا بیرانوند هم به کمیته انضباطی فراخوانده شد.

محمد برزگر در گفت و گو با مهر، درباره برد یک بر صفر پرسپولیس مقابل آلومینیوم اراک در هفته اول رقابت‌های لیگ برتر و همچنین شروع اعتراض به داوری‌ها و برخورد جدی کمیته انضباطی نسبت به این موضوع صحبت‌هایی را انجام داد که در پی می‌خوانید:

سخت‌ترین بازی نخستین بازی است

پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس در خصوص برد یک بر صفر پرسپولیس در نخستین بازی از رقابت‌های لیگ برتر گفت: قطعا بازی نخست لیگ برتر مهم‌تر از هر دیدار دیگری است. این بازی برای هر تیمی سخت است. تیم‌ها به تازگی دوران بدنسازی را پشت سر گذاشته‌اند و طبیعی است عضلات آنها همچنان دچار گرفتگی است. نمی‌توان نگاه کاملا فنی داشت چون تنها دیداری که برد در آن اهمیت دارد بازی ابتدایی لیگ است.

جمع‌آوری اولیه

برزگر در خصوص تأثیر سه امتیازهای ابتدای فصل در مسیر قهرمانی یک تیم تاکید کرد: یکی از مهم‌ترین عوامل مهم قهرمانی در پایان فصل کسب سه امتیاز از بازی‌های اول فصل است. فصل جاری لیگ برتر رقابت فشرده‌ای را شاهد خواهیم بود. احساس می‌کنم هر تیمی از همین ابتدا حواس و تمرکز کافی را داشته باشد می‌تواند برای جام برنامه ریزی کند در غیر این صورت خیلی زود از مسیر خود خارج خواهد شد.

برخورد قاطع خوب است ولی…

برزگر درباره برخورد قاطع کمیته انضباطی پس از پایان بازی‌های شب نخست لیگ برتر فوتبال تصریح کرد: اینکه ارکان قضایی فدراسیون درباره این مسائل خیلی زود حکم صادر می‌کنند اتفاق خوبی است. باید آن را به فال نیم گرفت اما نباید هر کلمه‌ای را مستحق محرومیت دانست. فکر می‌کنم کمیته انضباطی باید جایگاه مربیان را درک کند و اجازه دهد در متانت و ادب انتقاداتی از سیستم داوری که هیچ کس شکی بر سلامت آن ندارد، داشته باشد.

او ادامه داد: جامعه داوری با همین نقدها پیشرفت می‌کند اما قطعا نیاز اصلی در تجهیز ورزشگاه‌ها به سیستم داور ویدئویی است تا درصد خطاها کاهش پیدا کند.

ورزشگاه خالی معنی ندارد

کارشناس فوتبال ایران درباره عدم حضور تماشاگران در بازی‌های شهر تهران یادآور شد: اصلا اتفاق خوبی نیست. تعمیرات ورزشگاه آزادی باید طوری انجام می‌شد که تماشاگران بتوانند در بخش‌هایی از آن نشسته و بازی را تماشا کنند. اینکه صدای آرام بازیکنان را هم همه می‌شنوند اتفاق خوبی نیست. ورزشگاه آزادی تهران وقتی خالی است بی معنی است.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)