محسن بنگر مدافع پیشین پرسپولیس گفت: استقلال تیم قابل احترامی است اما به نظر من در این دیدار به مشکل خواهد خورد.

حساس‌ترین دیدار فصل را دو تیم پرسپولیس و استقلال پنج شنبه هفته جاری در استادیوم آزادی برگزار خواهند کرد. این دیدار همواره با حاشیه، برد، باخت، غم و غصه، شادی و اشک شوق و… همراه بوده است. یکی از بازیکنانی که هرگز در دربی نباخته، محسن بنگر است. مدافع و کاپیتان سابق پرسپولیس که تا همین چند سال پیش در این تیم توپ می‌زد.

سؤال آخر را می‌خواهیم همین اول بپرسیم که پیش بینی شما از نتیجه دربی چیست؟

این بازی واقعا قابل پیش بینی نیست.

پرسش ما کلیشه ای بود اما لطفا جواب کلیشه ای ندهید.

طبیعی است ما پرسپولیسی‌ها دوست داشته باشیم تیم محبوب خودمان برنده دربی شود. پرسپولیس به شدت به ۳ امتیاز این بازی هم احتیاج دارد و امیدوارم تیم با شهامت و شجاعانه وارد زمین شود.

منظور شما از شهامت و شجاعت مربیان است یا بازیکنان؟

شامل همه می‌شود. کسی که در دربی ریسک کند و نترسد می‌تواند برنده باشد. حالا این ریسک می‌تواند به مربیان برگردد که ترکیب هجومی‌بچینند یا بازیکنان که از دریبل زدن، شوت زدن و انجام کارهای ریسکی نترسند و با اعتماد به نفس بالا در دربی توپ بزنند.

کفه ترازو به نظر شما به سود کدام تیم سنگین تر است؟

من تجربه بازیکنان پرسپولیس را بیشتر می‌بینم. این تیم بازیکنان دربی دیده ای دارد که تفاوت‌ها را رقم خواهند زد.

مثلا چه کسانی؟

رامین (رضاییان)، وحید (امیری) و مهدی ترابی می‌توانند تفاوت‌ها را رقم زده و نتیجه دربی را به سود پرسپولیس کنند. همچنین تجربه سید جلال، کمال، میلاد و … هم کمک حال پرسپولیس خواهد بود.

استقلال هم صدرنشین لیگ است و عنوان بهترین خط دفاع فصل را تاکنون به خود اختصاص داده است؟

بله همین طور است. استقلال تیم قابل احترامی‌است اما به نظر من در این دیدار به مشکل خواهد خورد.

چرا؟

پیش بینی من این است که پرسپولیس محکوم به برد است و باید هجومی‌کار کند اما استقلال به مساوی هم راضی خواهد شد. همین موضوع می‌تواند استقلال را وادار به عقب نشینی کند. این تیم در خط دفاع هم تغییراتی داشته و هنوز مدافعان به ویژه مدافعان میانی با هم هماهنگ نشده اند. البته این پیش بینی من است و ممکن است شرایط دیگری به وجود بیاید.

شما از جمله بازیکنانی هستید که هرگز در دربی تهران نباخته اید. رمز و رازی در کار بود؟

نه! راز نباختن دربی در نترسیدن است. شما اگر خودتان را ببازید و بترسید همه جوره باخته اید. شما اول باید قبل از دربی این غول را در ذهن خودتان بکشید!

یعنی چی؟ بیشتر توضیح می‌دهید؟

یعنی از بازی دربی برای خودتان غول نسازید. باید آن را یک بازی معمولی بدانید و خونسردانه به زمین بروید. اگر بخواهید از یک هفته قبل فکز و ذهن خودتان را مشغول دربی کنید به مشکل بر خواهید خورد. در دربی کسی موفق می‌شود که کمتر هم اشتباه کند و این به خونسردی طرف ربط دارد.

دربی‌بازترین بازیکنی که دیده اید چه کسی بوده است؟

خدا را شکر من کنار کسانی بازی کردم که همگی دربی باز بودند و اگر بخواهم اسم ببرم باید از علی کریمی‌بگویم. او و همین طور مهدی مهدوی کیا در دربی‌ها فوق العاده بودند.

در دو تیم فعلی استقلال و پرسپولیس دربی بازترین چه کسی است؟

دوست خوبم سید جلال تجربه زیادی دارد اما اگر بخواهم یک اسم بیاورم شاید از وحید امیری بگویم.

و آن طرف؟

وریا غفوری که احتمالا در ترکیب اصلی نیست. گفتم که در این زمینه دست پرسپولیس از لحاظ داشتن بازیکن با تجربه دریی باز تر است. هر چند استقلال هم بازیکنان جوان و خوبی دارد.

خیلی‌ها معتقدند برنده این دربی می‌تواند قهرمان لیگ شود. این حرف را قبول دارید؟

شرایط به گونه ای است که پرسپولیس برای ماندن در کورس قهرمانی باید برنده دربی شود. استقلال اما شاید به یک مساوی هم راضی باشد.

خودتان دوست دارید این دربی چطور مسابقه ای شود؟

دوست دارم دربی هیجان انگیز باشد. ۴، ۵ یا ۶ گل داشته باشد و همه از آن لذت ببرند. مردم و طرفداران دو تیم هم ماه‌ها انتظار می‌کشند که دربی زیبا و هیجان انگیزی را تماشا کنند و امیدوارم مربیان و بازیکنان دو تیم هواداران را از این لذت محروم نکنند.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)