مرجع خبری پرسپولیس : دیدار تیم‌های کلن و ماینتس در چارچوب هفته سیزدهم رقابت‌های بوندس‌لیگا به دلیل خودکشی بابک رفعتی، داور ایرانی این دیدار لغو شد.

بابک رفعتی عصر امروز شنبه در هتل محل اقامتش رگ دست خود را قطع کرد اما طبق اعلام رسانه‌های آلمانی هنوز زنده است.

رفعتی ۴۱ ساله از سال ۲۰۰۵ در رقابت‌های بوندس‌لیگا داوری می کند و تا به حال ۲۰۰ دیدار را قضاوت کرده است. این در حالی است که این داور ایرانی سابقه قضاوت در دیدارهای لیگ قهرمانان  اروپا و دیگر مسابقات اروپایی را نیز  در کارنامه دارد.

 

اقدام به خودکشی داور ایرانی فوتبال آلمان اهالی این رشته را در شوکی فرو برده است که کسی آن را باور نمی‌کند.

پلیس هانوفر تایید کرد داور ۴۱ ساله ایرانی الاصل خودکشی کرده و رسانه‌های محلی نیز اعلام کردند او صبح روز شنبه در حالی که رگ دستش را زده بود در یکی از اتاق‌های هتل محل اقامتش پیدا شد. البته رفعتی خوشبختانه از این حادثه جان سالم بدر برد و اکنون در بیمارستان بستری است اما ممکن است دیگر نتواند در مستطیل سبز سوت بزند.

سه کمک رفعتی که قرار بود او را در قضاوت دیدار دو تیم کلن و ماینتس همراهی کنند در گفتگو با خبرنگاران گفتند: دو ساعت قبل از بازی بارها با تلفن رفعتی تماس گرفتیم اما موفق نشدیم با او صحبت کنیم. به اتاق او رفتیم اما هر چه در زدیم کسی در را باز نکرد. از مسئولان هتل خواستیم تا در را باز کنند که دیدم رفعتی در حالی که خون زیادی از او رفته روی زمین افتاده است.

“تئو سوانسیگر” رئیس فدراسیون فوتبال آلمان نیز که در حال تماشای دیدار تیم‌های فوتبال زنان آلمان مقابل قزاقستان در چارچوب مقدماتی جام ملت‌های اروپا در شهر ویسبادن بود بازی را نیمه تمام رها کرد و راهی کلن شد تا جزئیات این ماجرا را از نزدیک پیگیری کند.

پلیس کلن نیز اعلام کرد هیچ نشانی از حضور فردی دیگری در اتاق وجود ندارد و این حادثه به طور حتم خودکشی بوده است. اما مسئولان فوتبال آلمان اعلام کردند به دلیل زمان کمی که تا آغاز دیدار کلن – ماینتس باقی مانده بود نتوانستند فردی مناسب برای قضاوت این بازی پیدا کنند و به همین دلیل این بازی لغو شد.

این دومین خودکشی در فوتبال بوندسلیگا در دو سال اخیر محسوب می شود. “رابرت انکه” دروازه بان ملی پوش باشگاه هانوفر در نوامبر ۲۰۰۹ بعد از چندین سال مبارزه با بیماری افسردگی خود را جلوی ریل قطاری انداخت و خودکشی کرد تا فوتبال آلمان دچار شوک بزرگی شود.

“مارکو اسلومکا” سرمربی هانوفر در گفتگو با خبرنگاران گفت: رفعتی در هانوفر زندگی می کند از همین رو من به خوبی او را می شناسم. این خبر به شدت مرا شوکه کرد.

“هوب استیونس” سرمربی شالکه نیز که به شدت گیج شده بود در مورد این حادثه گفت:” باورش بسیار سخت است که چنین اتفاقی ممکن است برای یک داور در این سطح رخ دهد. زبانم قاصر است. سلامتی مهمترین چیز در زندگی است و فوتبال در مقایسه با آن یک مسئله حاشیه‌ای محسوب می‌شود. به نظر من هیچ کسی بعد از شنیدن این خبر حاضر به بازی نمی شود.

رفعتی ۴۱ ساله که پدر و مادری ایرانی دارد از سال ۱۹۹۷ در لیست داوران فدراسیون فوتبال آلمان قرار دارد و از سال ۲۰۰۵ هم در رقابت‌های بوندسلیگا داوری می کند و مدتی نیز به ایران بازگشت و به قضاوت در لیگ برتر پرداخت. اتفاقا نخستین قضاوت او نیز دیدار دو تیم کلن و ماینتس بوده است. او تاکنون ۸۴ بازی رقابت‌های بوندسلیگا را قضاوت کرده است. او از سال ۲۰۰۸ به جمع داوران فیفا اضافه شده اما امسال توسط فدراسیون فوتبال آلمان برای قضاوت دیدارهای بین المللی نامزد نشده است.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)