بهرنگ علوی در خصوص قهرمانی پرسپولیس در لیگ نوزدهم گفت: دیگر دوران این رجزخوانی‌های نخ‌نما شده به پایان رسیده و چیزی که در تاریخ می‌ماند پوکر قهرمانی پرسپولیس است.

به نقل از خبرورزشی، بهرنگ علوی یکی از بازیگرانی است که فوتبال را به طور جدی دنبال می‌کند و البته به شدت پرسپولیسی است. او که بعد از پوکر قهرمانی تیم محبوبش حسابی سر کیف است می‌گوید کاش برای دربی پیش رو اجازه حضور تعدادی از هواداران در ورزشگاه را صادر می‌کردند. بهرنگ همچنین حرف‌های جالبی در خصوص اینکه گفته می‌شود پرسپولیس تیم حکومتی است مطرح کرد. صحبت‌های این بازیگر تئاتر و سینما را در ادامه بخوانید.

تیم محبوبتان برای چهارمین فصل متوالی قهرمان شد چه حسی داری؟
به نظرم این قهرمانی دیگر جای هیچ حرف و حدیثی باقی نگذاشت و برای من طعم و لذت خاصی داشت. با وجود بحران‌های زیاد مثل کرونا، رفتن برانکو، رفتن کالدرون و کلی حاشیه پرسپولیس با قدرت و اقتدار قهرمان شد که البته کاملاً شایستگی اش را داشت. بعضی‌ها به هر دری زدند تا لیگ را تعطیل کنند و جلوی قهرمانی پرسپولیس را بگیرند ولی خب نتوانستند. دوستان شبانه‌روزی تلاش می‌کردند با حرف‌های من‌درآوردی فوتبال را تعطیل کنند. آن‌ها اگر همین انرژی را روی تیمشان و مسائل فنی می‌گذاشتند بهتر نتیجه می‌گرفتند. می‌خواهم بگویم دیگر دوران این رجزخوانی‌های نخ‌نما شده به پایان رسیده و چیزی که در تاریخ می‌ماند پوکر قهرمانی پرسپولیس است. راستی نمی‌دانم چرا از وقتی قهرمانی ما قطعی شده کسی دیگر کرونا نمی‌گیرد؟ البته ما از این موضوع خوشحالیم.

شما حسابی اهل کری خواندن هستید به خصوص بعد از حواشی که به خاطر حرف‌های یکی، دو مجری ایجاد شد واکنش تندی نشان دادید.
ببینید کری خواندن خامه روی کیک است و فوتبال با کل‌کل و کری جذاب می‌شود. من کری خواندن بلدم ولی تحت هیچ شرایطی توهین نمی‌کنم. تماشاگر واقعی باید بلد باشد بدون فحاشی و توهین کری بخواند. به نظرم هرکس فحش می‌دهد ضعیف است و، چون نمی‌تواند کری بخواند دست به فحاشی می‌زند. تلویزیون مال همه مردم است، هیچ اشکالی ندارد یک مجری از تیم خاصی حتی جلوی دوربین طرفداری کند ولی وقتی توهین صورت می‌گیرد باید منتظر هر نوع واکنشی باشد. متأسفانه فضای مجازی جایی شده برای تخلیه روانی افراد و یک عده جوان ١٧، ١٨ ساله گوشی دستشان گرفتند و هرچه دلشان می‌خواهد می‌گویند.

تا جایی‌که می‌دانم شما علاقه زیادی به استادیوم رفتن دارید. آن‌طور که مشخص است روز‌های سختی را تجربه می‌کنید.
بله واقعاً کرونا زندگی ما را مختل کرده و من از اینکه نمی‌توانم به ورزشگاه بروم خیلی ناراحتم. می‌خواهم از طریق روزنامه شما بگویم ما قطعاً باید در این اوضاع پروتکل‌ها را رعایت کنیم ولی چاره‌ای نداریم که با این ویروس زندگی کنیم، چون نمی‌شود زندگی را تعطیل کرد و مجبوریم با کرونا زندگی کنیم. همه جا حتی مترو‌ها در کشور باز است. می‌خواهند کنکور و مراسم محرم را برگزار کنند، نمی‌دانم چرا اجازه حضور هواداران را در ورزشگاه نمی‌دهند؟ از مسئولان خواهش می‌کنم قوانینی وضع کنند تا حداقل تعداد محدودی تماشاگر برای دربی پیش‌رو بتوانند به ورزشگاه بروند.

از بین بازی‌هایی که به ورزشگاه رفتید کدام بیشتر به دل چسبید؟
یکی بازی پرسپولیس و آلیما بود که بازی رفت را ۳- صفر باختیم ولی در تهران ۵ تا زدیم. بازی با سپاهان که قهرمان لیگ شدیم هم بی‌نظیر بود و من دیگر چنین حسی را تجربه نکردم به طوری که بعد از گل سپهر بین زمین و آسمان بودم. بازی با السد که منجر به صعود ما به فینال آسیا شد هم فوق العاده بود.

حضور کریم باقری را چقدر در قهرمانی‌های پرسپولیس مؤثر می‌بینید؟
اصلاً نمی‌شود حضور باقری را نادیده گرفت. او شخصیت فوق العاده‌ای دارد و حاشیه‌ها را کنترل می‌کند و قطعاً نقش پررنگی در موفقیت‌های تیم داشته است. من آن‌قدر باقری را به لحاظ اخلاقی و شخصیتی قبول داشته و دارم که حتی اگر او استقلالی هم بود شیفته اش می‌شدم.

پرسپولیس در این سال‌ها همه جام‌ها را گرفت ولی قهرمان آسیا نشد.
با ١١ بازیکن و پنجره بسته برانکو ما را به فینال آسیا رساند که واقعاً معجزه بود و کمی از قهرمانی نداشت. البته این فینال با فینال‌های سابق فرق می‌کرد، تیم‌ها زیاد شدند و سطح تیم‌ها هم بالاتر رفت.

پرسپولیس امسال توانایی قهرمانی را دارد؟
اگر تقویت شود بله. ابتدا باید گلر خوب در حد بیرانوند بخرد. رادو گلر خوبی است ولی نه در حد آسیا. اسم گلر باید به جان مهاجمان حریف ترس بیندازد که بیرانوند این‌طور بود. به هر حال امیدوارم این اتفاق بیفتد.

نظرت در مورد اینکه می‌گویند پرسپولیس حکومتی است چیست؟
استقلالی‌ها درست می‌گویند ما چند سال است که بر فوتبال ایران حکومت می‌کنیم. البته می‌دانم منظور آن‌ها چیست و باید بگویم از قدیم و قبل از انقلاب مشخص است کدام تیم حکومتی و وابسته بوده است. آن‌ها آن‌قدر حکومتی بودند که فیلم ۶ تایی شدنشان را نابود کردند.

از بین هنرمندان با کدام‌یک کل‌کل می‌کنی؟
دوستان استقلالی‌ام دیگر کری نمی‌خوانند وقتی تیمشان نتیجه نمی‌گیرد دلسرد می‌شوند و کل‌کل نمی‌کنند. فقط امیر جعفری هر اتفاقی می‌افتد، چون چیزی برای گفتن ندارد می‌گوید ما دو تا ستاره داریم. من هم در جواب می‌گویم آخرین باری که استقلال قهرمان آسیا شد تلویزیون‌ها هنوز سیاه و سفید بود و البته کبریت توکلی هم ١٣ تا ستاره دارد ولی آن‌ها ادعایی ندارند.

در فوتبال اروپا طرفدار کدام تیم هستی؟
من عاشق یوونتوس هستم. شخصیت پرسپولیس هم مثل یوونتوس است. با اینکه امسال هم قهرمان شد ولی آوردن ساری اشتباه بود، چون در حد این تیم نبود. به نظرم انتخاب پیرلو یک ریسک جذاب است و امیدوارم جواب بدهد. واقعیت این است من قصد داشتم برای جشن قهرمانی یوونتوس به تورین بروم ولی کرونا نگذاشت.

و سؤال آخر اینکه دربی پیش‌رو را چطور می‌بینی؟
من واقعاً نگران داوری این بازی‌ام. انگیزه استقلالی‌ها بیشتر است ولی فقط در یک صورت حریف ما می‌شوند و آن هم غرور بازیکنان پرسپولیس است. امیدوارم بازی را ما ببریم و قهرمان حذفی شویم.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)