ظهر روز گذشته (شنبه ۹ اسفند) اعضای هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس و همتایان در باشگاه استقلال با پیروز حناچی شهردار تهران نشست صمیمانه‌ای برگزار کردند.

دکتر حناچی در این نشست، درباره انتقال اسناد مالکیت دو ورزشگاه استقلال و پرسپولیس گفت: این دو ورزشگاه عملاً در اختیار این دو باشگاه است اما انتقال اسناد نیاز به توافقاتی با وزارت ورزش دارد که در حال انجام آن هستیم. در عین حال، شهرداری تهران تمام تلاش خود را می کند که فرآیند انتقال به انتها برسد و هرچه زودتر مشکل حل شود.

او درباره اضافه کردن زمین به یکی از ورزشگاه‌هایی که قرار است به دو باشگاه داده شود، گفت: باید قدم به قدم جلو برویم تا کار پیش برود نگاه شهرداری در انتقال (ورزشگاه ها به این دو باشگاه) کاملاً فرهنگی است و به دنبال حل مشکلات این دو باشگاه است. البته هر دو تیم باید تضمین بدهند که در صورت انتقال سند این املاک قصد فروش آن را نخواهند داشت.

در ادامه این جلسه مجید صدری یکی از مدیران باشگاه پرسپولیس بر نقش اجتماعی شهرداری تهران در تقویت دو باشگاه تاکید کرد و گفت: ما آمده‌ایم از شماعیدی بگیریم؛ این عیدی هم سند دو ورزشگاه است.

در ادامه احمد مددی مدیرعامل باشگاه استقلال هم بر نقش شهرداری در تقویت دو باشگاه تاکید کرد و گفت: همه چیز مهیا ست که یک اتفاق مبارک برای دو تیم پرسپولیس و استقلال بیفتد و دوست داریم این اتفاق در دوره آقای حناچی باشد.

او همچنین گفت : باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال دولتی هستند اما طبق قانون اجازه ندارند از بودجه دولتی استفاده کنند و تنها منبع درآمد آنها اسپانسر هاست. همین باعث شده باشگاه استقلال بدهی هنگفتی به بار آورد و مشکلات زیادی برایش ایجاد شود.

در ادامه این جلسه جعفر سمیعی مدیرعامل پرسپولیس نیز با بیان اینکه این دو تیم متعلق به تهران هستند و انتظار این است که شهرداری تهران از آنها حمایت کند، گفت: حتی در گذشته شهرداری تهران یکی از حامیان مالی این دو تیم بود و ما هم انتظار داریم که این نقش اصلی شهرداری بیشتری شود.

مدیرعامل پرسپولیس از حضور شهردار تهران در زمان تمرینات این تیم برای لیگ قهرمانان آسیا تشکر کرد و گفت: حضور شما نقش زیادی در کسب روحیه تیم داشت. ما در پرسپولیس به دنبال طرح‌هایی برای درآمد پایدار هستیم که می‌خواستم با معاونان جنابعالی طرح موضوع کرده و درباره این طرح‌ها گفتگو کنم.

در ادامه مراسم فیاض شهردار منطقه ۱۸ درباره اقدامات این مجموعه برای واگذاری باشگاه ها گفت: اتصال ورزشگاه امام رضا به مترو به گونه ای که ایستگاه در نزدیکترین نقطه به این باشگاه باشد از جمله این اقدامات است.

او گفت: با توجه به اشتیاقی که در ساکنان محلات اطراف این ورزشگاه ها وجود دارد حضور این دو تیم در نشاط شهروندان تاثیر خیلی زیادی خواهد داشت.

گفتنی است؛ محمد فیاض و مجید صدری دو عضو هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس در این نشست طرح‌های اقتصادی، درآمدزایی، اجتماعی و فرهنگی خود را طرح‌موضوع کردند که با استقبال حاضران درجلسه همراه بود. این امیدواری وجود دارد با توجه به وعده‌های شهردار تهران، غیر از انجام طرح‌های درآمدزایی برای باشگاه پرسپولیس، ورزشگاه شهید کاظمی نیز با سرعت بیشتری به پرسپولیس واگذار شود.

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)