علیرضا بیرانوند سنگربان ملی‌پوش پرسپولیس می‌گوید این تیم پرسپولیس تحت هیچ شرایطی کم نمی‌آورد و با قدرت به لیگ برمی‌گردد.

همه چیز از یک خروج و یک تکل شروع شد. جاییکه علیرضا بیرانوند روی فرار میلاد فخرالدینی از دروازه بیرون آمد و برخورد علیرضا با مدافع آلومینیوم منجر به اخراج گلر شماره یک پرسپولیس شد. اتفاقی که سرآغاز همه حواشی بازی جنجالی پرسپولیس و آلومینیوم بود. دیداری که درنهایت با نتیجه مساوی به پایان رسید و تیم ۱۰ نفره پرسپولیس از پس گربه سیاه سال‌های اخیرش برنیامد. بیرانوند که در همان نیمه اول از زمین اخراج شد، به هنگام خروج از زمین خطاب به هواداران پرسپولیس با علامت دست نشان داد که سرشان را بریدند.حرکتی که در نوع خودش جالب بود و علیرضا که به شدت نسبت به اخراجش معترض بود، نتوانست جلوی خودش را بگیرد. با آقای کلین شیت این فصل لیگ برتر در خصوص صحنه اخراج جنجالی در بازی با آلومینیوم، سایر حواشی این بازی و البته احتمال حضور پرسپولیس با تیم امید در دیدارهای آینده گفت و گویی انجام دادیم که در ادامه می‌خوانید.

علیرضا از صحنه اخراجت شروع کنیم. در این چند روز خیلی از کارشناسان داوری در مورد آن صحنه صحبت کردند. می‌خواهم خودت در این خصوص صحبت کنی.

داور و کمک داور در آن صحنه مرتکب اشتباه شدند. فخرالدینی در آفساید بود ولی کمک داور پرچم نزد. همچنین اگر آفساید را کنار بگذاریم، برخوردی که من با بازیکن حریف داشتم مستحق اخراج نبود. پای من روی زمین بود و پشت من هم مدافعان تیم ما حضور داشتند. اصلا ممکن بود توپ به اوت برود. نمی‌دانم چرا داوری‌ها بر علیه پرسپولیس شده است. داور بازی را خراب کرد وگرنه ما می‌توانستیم ۳ امتیاز را بگیریم. نیمه اول خطای واضح پنالتی روی شیخ را نگرفت، در نیمه دوم هم پنالتی ۱۰۰ درصد روی ترابی را اعلام نکرد. مگر یک تیم در طول بازی چند بار باید از داوری متضرر شود. هفته قبل پنالتی واضح را روی دیاباته در اهواز نگرفتند. بازی قبلی مقابل ذوب آهن مدافع حریف با دست توپ را می‌زند ولی داور توجهی نمی‌کند. نمی‌دانم چه بگویم. من فکر می‌کنم داورها پشت وی‌ای‌آر پنهان شدند و هر اتفاقی می‌افتد می‌گویند وی‌ای‌آر نداریم. این درحالیست که اصلا این صحنه‌ها و پنالتی‌هایی که رخ داد، نیازی به وی‌ای‌آر نداشت و کاملا واضح بود.

به نظرت با ورود وی‌ای‌آر این مشکلات و حواشی برطرف می‌شود؟

نمی‌دانم. امیدوارم اول وی‌ای‌آر بیاید و بعد از آن مشکلات داوری حل شود، هرچند خیلی امیدی ندارم. وی‌ای‌آر بهانه‌ای برای ضعف فنی داوران شده و پشت آن قایم می‌شوند.

 مرتضی پورعلی‌گنجی که گفته بود بازیکنان نفری ۵۰ میلیون بدهند تا سیستم کمک‌داور ویدیویی به فوتبال ایران بیاید. در این خصوص چه صحبتی داری؟

چرا باید باشگاه‌ها یا بازیکنان پول بدهند؟ این وظیفه فدراسیون است که این سیستم را بیاورد و امیدوارم هرچه زودتر این کار را انجام دهد. در این فصل اتفاقاتی برای پرسپولیس رخ می‌دهد که خیلی عجیب است.  همه‌ فشارها روی پرسپولیس است. داوران حرکاتی انجام می‌دهند که ۲ هفته درباره‌شان صحبت و تصاویرشان پخش شود.

یحیی گل محمدی کنفرانس طوفانی را داشت و اعلام کرد، تا من هستم نمی‌گذارند که پرسپولیس قهرمان شود. نظر تو در این رابطه چیست؟

آقا یحیی بزرگ این فوتبال است و فشار زیادی روی وجود دارد. من نباید در این خصوص صحبت کنم ولی حتما چیزی می‌داند که این صحبت‌ها را مطرح کرده است. هرکسی جای آقا یحیی باشد، از کوره در می‌رود و عصبانی می‌شود. همه می‌دانند که او چه شخصیت آرامی‌دارد. ببینید چقدر تیم ما را اذیت کردند که آقا یحیی هم از کوره در رفت.

واقعا پرسپولیس یک تیم خاص است؟

مگر در این موضوع شکی وجود دارد؟ پرسپولیس خاص‌ترین تیم دنیاست و من هم افتخار می‌کنم پیراهن این تیم بزرگ را می‌پوشم. هر روزی که می‌گذرد من بیشتر به بزرگی و عظمت پرسپولیس پی می‌برم.

وقتی کارت قرمز گرفتی، موقع خروج به سمت کمک داور رفتی و به او هم اعتراض کردی. همچنین با دست به تماشاگران نشان می‌دادی که سر پرسپولیس را بریدند. در این خصوص صحبت کن.

دیگر از این واضح‌تر نمی‌توانستند سر تیم ما را آن هم در تهران ببرند. دیگر باید چه کاری می‌کردند که نکردند. حقم اخراج نبود و در آن لحظه داشتم برای کمک داور توضیح می‌دادم. فکر می‌کنم همه ایران دیدند که سر پرسپولیس را بریدند و من هم به تماشاگرانمان همین موضوع را نشان دادم.

تا آخر بازی در رختکن به تو چه گذشت؟

واقعا دیدن بازی از رختکن سخت و اذیت کننده است. استرس داشتم و کلی حرص خوردم. می‌خواستم به تیمم کمک کنم و هوادارانمان را خوشحال کنم ولی نشد. امیدوارم در بازی‌های آینده جبران کنیم و دوباره به صدر برگردیم.

آنطور که در خبرها آمده بود مهدی رحمتی در طول بازی به تو گفت: هرکاری داشتی به خودم بگو. ماجرای این صحبت‌های رحمتی چه بود؟

مهدی رحمتی از دوستان خیلی خوب من است و احترام زیادی برای او قائل هستم. من در نیمه اول برای یک موضوع تاکتیکی چند بار آقا یحیی را صدا کردم تا چیزی را به او بگویم. سر و صدای تشویق هواداران و هیاهویی که در ورشگاه وجود داشت، باعث شد تا صدای من به نیمکت ما نرسد و آقا یحیی متوجه نشود که چند بار صدایش کردم. در همین حین مهدی رحمتی که لب خط ایستاده بود و صدای من را شنید، به شوخی به من گفت علیرضا هرکاری داری بگو تا من به آقا یحیی بگویم. در واقع رحمتی خواست با من شوخی کند که این حرف را زد.

گل محمدی اعلام کرد از بازی بعد با تیم امید در مسابقات شرکت می‌کند. واقعا همچین تصمیمی دارد؟

نمی‌دانم. من در جریان تصمیمات فنی نیستم و نمی‌دانم آقا یحیی چه کاری قصد دارد انجام دهد. ما فقط یک هدف داریم و آن هم تلاش برای سربلندی و موفقیت پرسپولیس است. تیم خوب و متحدی داریم و می‌خواهیم بهترین اتفاقات را برای هوادارانمان رقم بزنیم.

بعد از مدت‌ها صدرنشینی در لیگ، صدر جدول را از دست دادید. ادامه فصل را چطور می‌بینی؟

باید روحیه خودمان را حفظ کنیم. بجنگیم و تلاش کنیم تا جایگاه خودمان را پس بگیریم. شک نکنید پرسپولیس با قدرت برمی‌گردد و قهرمان خواهد شد. می‌خواهیم جام قهرمانی را در پایان فصل به هوادارانمان هدیه دهیم و خوشحالشان کنیم.

چند هفته قبل موقع گرم کردن گفتی که بازی بدون تماشاگر مثل دیدارهای دوستانه است. حالا هواداران به ورزشگاه برگشتند و فکر می‌کنم خیلی به نفع شما خواهد شد. در این خصوص چه صحبتی داری؟

بهترین اتفاق ممکن همین بود و خداراشکر که هواداران به استادیوم بازگشتند. پشت ما به حضور آن‌ها گرم است و هواداران مایه دلگرمی ما هستند.من خودم به شخصه  خیلی انرژی گرفتم و حس خوبی داشتم. باید از آن‌هایی که در این هوای سرد به ورزشگاه آمدند تشکر کنم. پرسپولیس به حضور آن‌ها نیاز دارد و قول می‌دهم که تیم ما کم نخواهد آورد و می‌توانیم خوشحالشان کنیم.

خبرورزشی

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)