علیرضا بیرانوند سنگربان شماره یک قرمزها ضمن این‌که درباره ماجرای مذاکره‌اش با رقیب سنتی صحبت کرد، می‌گوید استقلال و هوادارانش قابل احترام هستند ولی پرسپولیس عشق است!

بیرانوند در نهایت و بعد از کش‌وقوس‌های فراوان در پرسپولیس باقی ماند و حتی انتشار قراردادش هم نشان می‌دهد مبلغ درخواستی او افزایش چشمگیری نداشته است. علیرضا سعی کرد بعد از این اتفاقات خیلی وارد حاشیه نشود و تمرکزش را روی پرسپولیس و شروع فصل جدید بگذارد.

علیرضا در خصوص اتفاقات مختلف گفت‌وگوی مفصلی با خبرورزشی انجام داد که در ادامه می‌خوانید.

نقل و انتقالات امسال کاملا تحت تاثیر اتفاقات مربوط به تو بود. ماجرای فسخ قراردادت و همچنین پیشنهاد سنگین استقلال. هنوز هم می‌خواهی در خصوص اتفاقات افتاده سکوت کنی؟
ببینید خیلی‌ها از بیرون ماجرا را دیدند ولی بعضی از مسائل را نمی‌دانند. الان در آستانه شروع فصل هستیم و من هر حرفی بزنم دوباره فضا ملتهب می‌شود و پرسپولیس وارد حاشیه می‌شود. حاشیه برای من و تیمم خوب نیست. اگر می‌بینید پرسپولیس در سال‌های اخیر موفق بوده، یکی از دلایلش حاشیه‌های کم ما بود. حواشی به خوبی مدیریت شد و تیم ما کاملا یک‌دل و یک‌دست بود. ماجراهای مربوط به نقل و انتقالات هرچه که بود تمام شد. چیزی که اهمیت دارد این است که من الان عضو پرسپولیس هستم و با افتخار پیراهن تیم محبوبم را بر تن می‌کنم. همیشه به پرسپولیس علاقه داشتم و حسم و تعهدم را نشان دادم. هیچ‌وقت برای تیمم کم نگذاشتم و همیشه با جان و دل بازی کردم. الان هم ماجرا فرقی نکرده و من عاشقانه پرسپولیس و هوادارانش را دوست دارم. با همه وجود برای تیمم بازی می‌کنم و می‌خواهم باز هم با پرسپولیس افتخارآفرینی کنم. استقلال و هوادارانش قابل احترام هستند و من به آن‌ها احترام می‌گذارم ولی من عاشق پرسپولیس و هوادارانش هستم و با تمام وجودم تیمم را دوست دارم. بهترین روزهای فوتبالی‌ام را در پرسپولیس گذراندم و الان هم خوشحالم در خدمت این باشگاه بزرگ هستم.

وقتی قرارداد جدیدت با پرسپولیس منتشر شد، خیلی‌ها از رقم قرارداد تعجب کردند و البته عده‌ای هم می‌گویند تو به غیر از این قرارداد، باز هم پول گرفتی و به صورت زیرمیزی مبلغی را به تو دادند. خودت در این خصوص صحبت کن.
من اگر دنبال پول زیاد بودم که شرایط طور دیگری می‌شد و می‌توانستم اصلا به یک تیم خارجی بروم. خداراشکر قراردادم منتشر شد و همه متوجه شدند اولویت من پول نبود. حتی در قرارداد جدیدم چند آپشن حذف شده و می‌بایست با قوانین جدید نقل و انتقالاتی قرارداد ببندم. شاید در مجموع ضرر کردم ولی مهم نیست. پرسپولیس برای من ارزش زیادی دارد و واقعا دوستش دارم. من نه پول زیرمیزی گرفتم و نه خارج از عرف قراردادی امضا کردم. همه چیز شفاف است و همه قرارداد من را دیدند. دریافتی من نسبت به سال قبل چند درصد بیشتر شده که یک چیز نرمال است. خارج از این قرارداد چیز دیگری وجود ندارد. این آدم‌هایی که حاشیه می‌سازند و می‌گویند من پول زیرمیزی گرفتم اطلاعات درستی ندارند و نمی‌دانند در پرسپولیس چنین خبرهایی نیست و به کسی زیرمیزی پول نمی‌دهند.

شرایط تیم در آستانه شروع لیگ چطور است؟
خداراشکر تمرینات خوبی را پشت سر گذاشتیم و آماده بازی‌ها هستیم. اکثر بچه‌ها حفظ شدند و چند بازیکن جدید هم به خدمت گرفتیم. لیگ سختی در پیش داریم. تیم‌ها خودشان را تقویت کردند و چند تیم مدعی قهرمانی به حساب می‌آیند. باید شروع خوبی در لیگ داشته باشیم و این موضوع اهمیت زیادی برای ما دارد. امیدوارم اتفاقات خوبی برای پرسپولیس بیفتد و بتوانیم افتخارات فصل قبل را سپری کنیم.

بازی مقابل آلومینیوم هم در کمال تعجب بدون تماشاگر شد!
واقعا نمی‌دانم چه بگویم. شوک بدی به ما وارد کردند. مگر می‌شود تیم قهرمان در اولین بازی خود که میزبان است نتواند از هوادارانش استفاده کند؟ نمی‌دانم دلیل این کار چه هست ولی اصلا برای فوتبال ما قشنگ نیست. خیلی روی هوادارانمان برای بازی اول حساب کرده بودیم و دوست داشتیم بعد از چند وقت دوباره آن‌ها را در ورزشگاه ببینیم. فقط می‌توانم بگویم خیلی حیف است و امیدوارم در بازی‌های بعدی شاهد این اتفاقات نباشیم و بتوانیم از حضور هوادارانمان استفاده کنیم.

شایعاتی در روزهای اخیر مطرح شد که تو مصدوم هستی و شاید به اولین بازی پرسپولیس نرسی. این موضوع درست است؟
نه خداراشکر مشکلی ندارم و هر روز با انگیزه زیاد تمرین می‌کنم. من مصدومیتی ندارم و بعد از عمل جراحی فکم هم مدتی استراحت کردم و حالا از هر نظر آماده بازی کردن هستم.

پارسال وقتی چند امتیاز از سپاهان عقب بودید پیش‌بینی کردی که قهرمان خواهید شد ولی باید در این مسیر زجر بکشید. در نهایت هم حرف تو درست از آب در آمد. پیش‌بینی‌ات از لیگ جدید چیست؟
به نظرم امسال واقعا لیگ جذاب و البته سختی خواهیم داشت. از الان پیش‌بینی خیلی مشکل است و نمی‌توانم چیزی بگویم. فکر می‌کنم بعد از هفته دهم بهتر می‌توانم در این خصوص حرف بزنم و پیش‌بینی کنم.

بعد از بازگشت دوباره به پرسپولیس به هواداران قول دادی که همه تلاشت را برای قهرمانی در آسیا می‌کنی. امسال بعد از یک فصل غیبت پرسپولیس دوباره در آسیا حضور دارد. به نظرت تیم شما پتانسیل قهرمانی در آسیا را دارد؟
واقعا این را از ته دلم می‌گویم که قهرمانی با پرسپولیس در آسیا یکی از بزرگترین آرزوهای فوتبالی من است. باورت نمی‌شود که همیشه دعا می‌کنم و از خدا می‌خواهم قبل از خداحافظی‌ام از فوتبال با پرسپولیس قهرمان آسیا شوم. امیدوارم این اتفاق بیفتد و بتوانیم این اتفاق مهم را رقم بزنیم. از این‌که دوباره در آسیا هستیم خیلی خوشحالم ولی واقعا کار ما در آسیا سخت است. نه تنها پرسپولیس بلکه همه تیم‌های ایرانی کار دشواری خواهند داشت. شما می‌بینید عربستانی‌ها چه پولی خرج کردند و چه بازیکنانی را به خدمت گرفتند. از بهترین تیم‌های دنیا بازیکن می‌خرند و حتی از تیم‌های متمول و سرشناس اروپایی بازیکن هایجک می‌کنند. کار واقعا دشوار است ولی ما هم پرسپولیس هستیم و اصلا ناامیدی و تسلیم شدن در تیم ما معنا ندارد. عربستانی‌ها پول و امکانات دارند ولی ما هم انگیزه و غیرت داریم. مطمئن باشید بهترین نمایش‌ها را در آسیا خواهیم داشت و امیدوارم بتوانیم نتایج خوبی هم بگیریم.

از بین ستاره‌هایی که به فوتبال عربستان آمدند دوست داری مقابل کدام یک از آن‌ها قرار بگیری؟
خب بازی کردن مقابل هر کدام از این ستاره‌ها جذاب است ولی من به شخصه رونالدو را به همه آن‌ها ترجیح می‌دهم و خیلی دوست دارم دوباره مقابلش بازی کنم. البته مثلا همین النصر فقط به رونالدو خلاصه نمی‌شود و ستاره‌های دیگری مثل سادیو مانه را هم دارد. اتفاقا در تیم ملی مقابل مانه بازی کردم و فوتبالیست بسیار خوبی هم است. با این حال رونالدو چیز دیگری است و تقابل با او همیشه جذاب خواهد بود.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)