کنفدراسیون فوتبال آسیا به تمجید از دروازه‌بان کشورمان پرداخت و او را قهرمان جام جهانی دانست.

سایت AFC در گزارشی به تمجید از علیرضا بیرانوند پرداخت و او را قهرمان جام جهانی دانست.

کنفدراسیون فوتبال آسیا به بررسی 5 قهرمان آسیایی در تاریخ جام جهانی پرداخت که از کشورمان نام علیرضا بیرانوند دیده می‌شود.

AFC نوشت: تیم ملی ایران با هدایت کارلوس کی‌روش در جام جهانی 2018 از مرحله گروهی حذف شد ولی هیچ کس نمی‌تواند موفقیت این تیم در این رقابت را زیر سوال برد. از طرف دیگر هیچکس نمی‌تواند در خصوص اینکه علیرضا بیرانوند ستاره تیم ملی ایران در جام جهانی 2018 بود نیز حرفی بزند.

این رسانه ادامه داد:دروازه‌بان پرسپولیس ایران در بازی اول مقابل مراکش چند مهار فوق‌العاده داشت و باعث پیروزی یک بر صفر کشورش شد. در بازی مقابل اسپانیا مقابل دیگو کاستا تسلیم شد و نتوانست مانع گل خوردن ایران در آن بازی شود.

کنفدراسیون فوتبال آسیا نوشت: در مسابقه سوم، ایران به مصاف پرتغال رفت و بیرانوند توانست پنالتی رونالدو را مهار کند. او پس از گذشت مدتی از آن پنالتی، آن لحظه را بهترین لحظه زندگی‌اش توصیف کرد. او پنالتی یکی از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال را گرفت تا امید کشورش برای صعود و پیروزی مقابل پرتغال حفظ شود.

AFC در انتها ذکر کرد: ایران در نهایت با گل انصاری فرد به تساوی رسید و مهدی طارمی موقعیت‌ طلایی انتهای بازی را از دست داد ولی نام بیرانوند در روسیه باقی ماند. دروازه‌بانی که در سطح جهانی عملکرد عالی از خود به جای گذاشته است.

کنفدارسیون فوتبال آسیا پس از بیرانوند مدعی شد که مهدی مهدوی کیا، علی دایی و حمید استیلی نیز می‌توانند عنوان قهرمان ایران در جام جهانی را به صورت افتخاری دریافت کنند.

4 قهرمان آسیا از ملل مختلف نیز به شرح زیر است:

*جی سونگ پارک (کره جنوبی)

*سامی الجابر (عربستان سعودی)

*تیم کیهیل (استرالیا)

*کیسوکه هوندا (ژاپن)

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)