علیرضا بیرانوند می‌گوید وظیفه بازیکنان تیم ملی خوشحال کردن مردم با پیروزی در مسابقات فوتبال است.

علیرضا بیرانوند دروازه‌بان تیم‌ملی پس از ورود به ایران در گفتگو با خبرنگاران در خصوص دو دیدار مقابل سنگال و اروگوئه اظهار داشت: ما یک اردوی خوبی داشتیم و خیلی می‌تواند به ما کمک کند. با دو تیم خوب بازی داشتیم و این بازی‌ها می‌تواند به ما کمک کند. نشان دادیم انشالله حرفهای زیادی برای گفتن داریم و امیدواریم بتوانیم نقاط ضعف و قوت را کار کرده تا مردم را خوشحال و دلشان را شاد کنیم.

وی درباره اینکه تیم کاملا متفاوت شده بود افزود: طبیعی است روحیه تیم تغییر کند. آقای کی‌روش به ما اضافه شدند و تیمی بودیم که اکثر بازیکنان 8 سال با او کار کردند و شخصیت آقای کی‌روش را از لحاظ دیسیپلین و نظم و انضباط تیمی می‌دانستند. تایمی نبود که زیاد بتواند با تیم کار کند اما ما چون از قبل با او کار کرده بودیم می‌دانستیم او از ما چه می‌خواهد و دفاع کردنمان باید چجوری باشد و دوندگی چجوری باشد و به هر حال تایمی هم برای تمرین نبود. دو بازی خوب داشتیم و زمانی بود برای اینکه کارهای تمرین‌شده در روزهای گذشته را نشان دهیم.

او در مورد شرایط تیم عنوان کرد: تیم ما تیم خوبی است و از اول هم تیم خوبی بودیم. اتفاقاتی افتاد و از بیرون فشار آوردند اما خداراشکر به شخصیت قبل برگشتیم.

بیرانوند راجع به مصدومیت خودش گفت: وضعیت کمر من از اول فصل که با پرسپولیس استارت زدم هم اینطور بود. در ایران هم یک بازی درون تیمی انجام دادیم و کمی اذیت شدم. در بازی اروگوئه خواستم به تیم کمک کنم اما آقای کی‌روش فهمید و گفتند ای کاش قبل از بازی اروگوئه به ما می‌گفتی.

گلر شماره یک ایران درخصوص نمایش خوبش و توپ هایی که گرفت اظهار داشت: مرسی! تمرکزم را گذاشته بودم تا درد ریزی که دارم درون خودم باشد و به تیم کمک کنم. ما با تیمهای بزرگی بازی داشتیم و می‌توانست به حریفان ما در جام جهانی نشان دهد که نباید احساس راحتی کنند. هر تیمی که نتیجه نگیرد، حریفش خیال راحت‌تری خواهد داشت. همین که سرمربی انگلیس آمد و از نزدیک بازی ما را دید، مسلما چیزهای زیادی در خود دارد. خداراشکر وضعیت من بد نیست و بعد از بازی اروگوئه با نظر آقای کی‌روش زیر نظر فیزیوتراپ‌های تیم‌ملی بودم و چهار پنج روز آنجا فیزیوتراپی انجام دادم و از فردا هم کارم را با آنها آغاز خواهم کرد تا ببینم چطور خواهد شد.

علیرضا بیرانوند در مورد اتفاقات اخیر در کشور توضیح داد: همه ما ناراحت شدیم. اتفاقاتی افتاد و همه ما با مردم هستیم. ما در تیم ملی بودیم و فشار روی بچه‌های تیم ملی بود. قانونی در تیم ملی وجود داشت که نمی‌توانستیم واکنشی داشته باشیم و فقط می‌توانستیم با بازیهای خوب، مردم را خوشحال کنیم. از الان هم ما با مردم هستیم و حق مردم این نیست که انقدر اذیت شوند و امیدوارم هرچه زودتر این اتفاقات برطرف شود و مردم به خوشحالی که دوست دارند، برسند.

وی در خصوص شایعات پیرامون دودستگی در تیم ملی گفت: همچین چیزی اصلا نبود. من خودم بازی را می‌دیدم و مهدی طارمی را دیدم، در لحظه تعویض او به خاطر اینکه تیم عقب بود از آن طرف زمین را ترک کرد. من عکس العملی از مهدی دیدم و او اگر قصد داشت به سردار دست ندهد، مستقیم می‌رفت روی نیمکت اما او رفت با همه نیمکت‌نشینان از جمله پزشکان و تدارکات دست داد. یعنی هیچ ناراحتی نبود و مهدی خیلی خوشحال بود و تا آخر بازی هم ماند و تا آخر بازی با بچه‌ها صحبت می‌کرد.

بیرانوند با رد شایعه دودستگی بین بازیکنان اظهار داشت: به نظر شما با آمدن کی‌روش به تیم ملی این اتفاقات می‌افتد؟ نمی افتد.

او درباره چگونگی ایجاد اتحاد مردم با تیم‌ملی گفت: ببینید من می‌گویم اتفاقاتی که برای تیم ملی افتاده این است که ما فقط باید مردم را خوشحال کنیم و فقط هم دنبال این هستیم. آقای کی‌روش به ما گفت در این شرایط باید مردم را با بردهای خوب خوشحال کنیم. من خودم وقتی اروگوئه را بردیم دوست داشتم مردم خوشحال شوند اما با برد جلوی اروگوئه، مردم خوشحال که نبودند هیچ ناراحت هم بودند. ما همه صحبت کردیم و گفتیم وقتی با برد بازی بزرگ ما خوشحال نیستند باید آنها را درک کنیم و با آنها همراه باشیم تا در جام جهانی بیشتر خوشحالشان کنیم.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)