هفته ششم مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور با برتری پرسپولیس مقابل صنعت نفت آبادان به اتمام رسید، بردی که سرخپوشان را به جمع مدعیان بازگرداند.

تیم فوتبال پرسپولیس در چارچوب هفته ششم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور از ساعت ۱۸ امروز (چهارشنبه) در ورزشگاه آزادی میزبان صنعت نفت آبادان بود که این بازی با نتیجه یک بر صفر به سود پرسپولیس خاتمه یافت. میلاد سرلک در دقیقه ۷۲ تک گل بازی را به ثمر رساند. این د رحالی است که یک گل سالم و یک پنالتی مسلم پرسپولیس اعلام نشد.

ترکیب پرسپولیس: حامد لک، فرشاد فرجی، علی نعمتی، مهدی شیری، سعید آقایی (۶۵ – مهدی عبدی)، میلاد سرلک، احسان پهلوان (۲۶ – کمال کامیابی‌نیا)، مهدی ترابی، وحید امیری، امید عالیشاه و عیسی آل‌کثیر (۴+۹۰ – علیرضا ابراهیمی).

ترکیب صنعت نفت: احمد گوهری، محمد بختیاری، حکیم نصاری (۷۸ – محمدحسین زواری)، شروین بزرگ، طالب ریکانی (۸۷ – علی امیری)، امید خالدی، امید حامدی‌فر (۷۸ – احمد شریعت‌زاده)، میثم تهیدست، محمد طیبی، مهدی حنفی و امیرحسین فرهادی (۴۶ – محمدرضا غبیشاوی).

داور: سیدعلی‌اصغر مومنی

نیمه اول
دقیقه ۲۱: ارسال بلند از سمت چپ به محوطه جریمه صنعت نفت به ضربه سر وحید امیری ختم شد، اما این توپ از بالای دروازه به بیرون رفت. البته در این صحنه داور خطای امیری روی مدافع نفت را نیز گرفت.

دقیقه ۲۵: احسان پهلوان با خطای بازیکنان صنعت نفت متوقف شد که پس از این اتفاق قادر به ادامه حضور در زمین نبود و به دلیل مصدومیت با کمال کامیابی‌نیا تعویض شد.

دقیقه ۲۸: کرنر ارسالی روی دروازه پرسپولیس توسط مدافعان این تیم بازگشت داده شد و در ادامه مهدی حنفی اقدام به شوتزنی کرد که ضربه او راهی به دروازه نداشت و به اوت رفت.

دقیقه ۲۹: مهدی ترابی که در برخورد با محمد طیبی در محوطه جریمه صنعت نفت متوقف شد، با تشخیص داور مسابقه به هم خوردن تعادلش تمارض تشخیص داده شد و کارت زرد دریافت کرد. نوذر رودنیل کارشناس داوری اعلام کرد بازیکن صنعت نفت پای ترابی را زد و پنالتی بود.

دقیقه ۳۸: احمد گوهری دروازه‌بان صنعت نفت به دلیل اتلاف وقت توسط داور مسابقه با کارت زرد جریمه شد.

نیمه دوم
دقیقه ۴۷: ارسال مهدی شیری از سمت راست به روی دروازه صنعت نفت با ضربه سر عیسی آل‌کثیر همراه شد که توپ به جایی رفت که احمد گوهری حضور داشت تا دروازه‌بان صنعت نفت کار سختی برای مهار توپ نداشته باشد.

دقیقه ۴۸: وحید امیری از سمت چپ نفوذی به یک سوم دفاعی صنعت نفت داشت و با پاس رو به بیرون داخل محوطه جریمه مهدی ترابی را در موقعیت قرار داد، اما ضربه این بازیکن به آل‌کثیر برخورد کرد تا موقعیت پرسپولیس از دست برود.

دقیقه ۴۹: باز هم آل‌کثیر در موقعیت گلزنی قرار گرفت که این بار خودش در محوطه جریمه صاحب توپ شد، اما ضربه او مقابل دروازه صنعت نفت جایی در چارچوب نداشت.

دقیقه ۵۵: بار دیگر ارسال پرسپولیسی‌ها از سمت راست روی دروازه صنعت نفت به عیسی آل‌کثیر رسید که ضربه ناگهانی او را احمد گوهری مهار کرد.

دقیقه ۶۳: روی یک ضربه ایستگاهی توپی به محوطه جریمه صنعت نفت ارسال شد که موقعیت خوبی برای گلزنی پرسپولیس بود، اما در نهایت تبدیل به کرنر شد.

دقیقه ۶۷: مهدی عبدی پس از پاسکاری با مهدی ترابی در محوطه جریمه صنعت نفت اقدام به دریبل زدن مدافع این تیم کرد و سپس شوتی روانه دروازه این تیم شد. ضربه عبدی به زیر طاق دروازه احمد گوهری برخورد کرد که صحنه آهسته نشان می‌داد توپ از خط دروازه عبور کرده است، اما پس از خروج توپ از دروازه، داور دستور به ادامه بازی داد.

دقیقه ۷۲: پاسکاری پرسپولیسی‌ها در یک سوم دفاعی صنعت نفت و در نهایت توپی که به مهدی شیری رسیده بود، با ارسال او روی دروازه همراه شد که پس از دفع ناقص توپ به میلاد سرلک رسید تا این بازیکن با شوتی از زاویه بسته، دروازه احمد گوهری را فرو ریخت.

دقیقه ۸۰: کرنر ارسالی روی دروازه پرسپولیس ضربه سر محمد بختیاری را به دنبال داشت که توپ به شکل خطرناکی از کنار دروازه پرسپولیس به اوت رفت.

دقیقه ۸۵: طالب ریکانی از داور مسابقه کارت زرد گرفت.

دقیقه ۸۶: فرشاد فرجی با پاس رو به عقب به حامد لک، قصد داشت توپ را در جریان بازی نگه دارد، اما اشتباه دروازه‌بان پرسپولیس در کنترل توپ باعث شد توپ از زیر پای او به سمت دروازه برود که در لحظه پایانی پس از برخورد به پایین تیر دروازه برگشت داده شد و در ادامه نیز لک زودتر از مهاجم صنعت نفت توپ را از روی خط دور کرد تا این خطر دروازه پرسپولیس را باز نکند.

دقیقه ۲+۹۰: پاسی پشت مدافعان پرسپولیس به موقعیتی خطرناک تبدیل شد که حامد لک با خروج به موقع خود موفق به دفع توپ شد.

دقیقه ۲+۹۰: مهدی حنفی دیگر بازیکنی بود که با کارت زرد داور جریمه شد.

پرسپولیس با برتری مقابل صنعت نفت ۱۱ امتیازی شد و با صعود به رتبه چهارم جدول و کم کردن فاصله‌اش با دیگر مدعیان، به جمع تیم‌های بالای جدولی صعود کرد.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)