پرسپولیس نیوز: مجید یاسر که به شدت پرسپولیسی است گفت: شاید باورتان نشود ولی فکر می‌کنم تنها پرسپولیسی گروه نون. خ من هستم و البته از پس همه بچه‌ها برمی‌آیم. سعید آقاخانی به شدت استقلالی است و نمی‌شود برای او کری نخواند.

 مجید یاسر بازیگر سینما و تلویزیون این روزها با سریال نون. خ (٢) به کارگردانی سعید آقاخانی در قاب تلویزیون حضور دارد. یاسر که به شدت پرسپولیسی است می‌گوید عاشق کری خواندن است و همیشه با آقاخانی که از طرفداران استقلال است کل‌کل می‌کند. او همچنین با قاطعیت از قهرمانی تیم محبوبش در لیگ برتر حرف می‌زند. گفت‌وگو با این بازیگر در ادامه می‌خوانید.

فکر می‌کنم بعد از مدت‌ها شما را در تلویزیون می‌بینیم درست است؟
بله خب من در چند سال اخیر ۳ کار سینمایی داشتم که ۲ تایش اکران شد. ولی مدت‌ها از تلویزیون دور بودم تا اینکه سعید آقاخانی عزیز برای سریال نون. خ. (٢) از من دعوت کرد. خیلی خوشحالم در این پروژه حضور دارم و امیدوارم مردم در این روزهای کرونایی ببینند و لذت ببرند.

می‌دانم به شدت فوتبالی هستی، این روزهای بدون فوتبال چطور می‌گذرد؟
واقعاً فوتبال یکی از مهم‌ترین سرگرمی‌های مردم است و این روزها که فوتبال در همه جای دنیا تعطیل شده خیلی سخت می‌گذرد. همه ما به نوعی دلتنگ فوتبالیم و امیدوارم هرچه زودتر این ویروس منحوس از کل دنیا ریشه‌کن شود و ما شاهد از سرگیری بازی‌ها باشیم.

شنیدم با سعید آقاخانی شدیداً کل‌کل دارید.
من کلاً عاشق کری خواندن هستم و هرجا که بروم برای دوستان استقلالی‌ام کری می‌خوانم. شاید باورتان نشود ولی فکر می‌کنم تنها پرسپولیسی گروه نون. خ من هستم و البته از پس همه بچه‌ها برمی‌آیم. سعید آقاخانی به شدت استقلالی است و نمی‌شود برای او کری نخواند. نمی‌دانم به چه شکل است که اکثر دوستان هنری و ورزشی من استقلالی هستند. به همین خاطر مجبورم برای عده زیادی کری بخوانم. (با خنده). البته در این سال‌ها پرسپولیس کاری کرده که من پیش دوستان استقلالی دست پر باشم و آن‌ها حرفی برای گفتن نداشته باشند. از بس کری خواندم دوستان استقلالی‌ام می‌خواهند مرا با چاقو بزنند.

با توجه به تعطیلی لیگ عده‌ای می‌گویند بدون معرفی قهرمان جدول مسابقات پاک شود، نظر شما چیست؟
این حرف دوستان استقلالی و سپاهانی است. کدام لیگ در دنیا این کار را کرده که ما هم انجام دهیم؟ فیفا در این خصوص تصمیمات لازم را می‌گیرد و من فکر می‌کنم بازی‌ها تا چند وقت دیگر آغاز شود. ضمن اینکه هرکاری کنند آخرش جام برای پرسپولیس است. اگر لیگ تعطیل شود خب پرسپولیس قهرمان است و اگر ادامه داشته باشد باز هم کسی حریف پرسپولیس نیست. اختلاف امتیاز گویای همه چیز است و خواهش می‌کنم که دوستان الکی خودشان را کوچک نکنند و جام را به ما تحویل دهند. اگر فوتبالی ببینیم پرسپولیس بازی‌های سختش را انجام داده و امتیازات لازم را کسب کرده است به همین خاطر بعید می‌دانم با شروع بازی‌ها تیمی بتواند ما را متوقف کند. انصافاً هم‌تیمی شایسته‌تر از پرسپولیس برای قهرمانی وجود ندارد.

بعضی از تیم‌ها هم ادعا کردند قهرمانی‌های پرسپولیس مهندسی شده است.
اینکه سپاهان جلوی ما بازی نمی‌کند مهندسی شده یا اینکه استقلالی‌ها نمی‌توانند پنالتی بزنند؟ یادم می‌آید سال قبل پرسپولیس در چند دیدار پایانی نتایج خوبی نگرفت و استقلال می‌توانست به راحتی قهرمان شود ولی خب این اتفاق نیفتاد. این‌ها که دیگر تقصیر پرسپولیس نیست و خودشان نتوانستند بازی‌هایشان را ببرند.

بهترین بازیکن پرسپولیس در این فصل از نگاه شما چه کسی است؟
ما تیم خوبی داریم و همه بچه‌ها واقعاً فوق العاده هستند. ولی انصافاً مهدی ترابی در چند دیدار بازی‌ها را برای پرسپولیس درآورد و به نظرم بهترین بازیکن این فصل ما به حساب می‌آید.

از بین بازیکنان فعلی پرسپولیس با کدام یک رفاقت دارید؟
من اکثر دوستانم استقلالی هستند و با بازیکنان پرسپولیس ارتباط صمیمی ندارم البته خیلی دلم می‌خواهد که با وحید امیری رفاقت کنم. به نظرم وحید به لحاظ فنی و اخلاقی فوق العاده است. مهدی رحمتی، آرش برهانی و حنیف عمران زاده دوستان بسیار نزدیک من هستند و حتی برای فیزیوتراپی که به کلینیک دکتر نوروزی می‌رفتم با داریوش شجاعیان، فرشید اسماعیلی و علی کریمی دوست شدم. البته از بین قدیمی‌های پرسپولیس مجتبی محرمی، علی انصاریان و بهروز رهبری‌فرد از رفقای خوبم هستند.

گفتی حنیف، او یکی از کسانی است که خیلی برای پرسپولیس کری می‌خواند.
خب بنده خدا چیز دیگری ندارد مجبور است کری بخواند. اتفاقاً یکی از نقص‌های حنیف کری خواندن است. بنده خدا حنیف و سایر دوستان استقلالی آنقدر ۴ نشان دادند که ما ۴ تا به آن‌ها زدیم و ان‌شاءا… پوکر هم می‌کنیم.

حضور یحیی گل‌محمدی را روی نیمکت پرسپولیس چطور می‌بینی؟
اول بگویم به نظرم کالدرون مربی بدی نبود و می‌توانست پرسپولیس را قهرمان کند ولی به او فضا برای کار کردن ندادند. یحیی هم مربی جوان و خوشفکری است که هنر خود را در همین مدت کم نشان داده و به نظرم می‌تواند افتخارات برانکو را تکرار کند.

از بین خارجی‌ها طرفدار کدام تیم هستی؟
من عاشق مسی و بارسلونا هستم، چون به نظرم بهترین است. البته در بین تیم‌های ملی بعد از تیم ملی کشورم آرژانتین را دوست دارم. مربی موردعلاقه‌ام هم پپ گواردیولا است، چون برای خودش سبک دارد.

اگر بخواهی از بین بازیگرانی که می‌شناسی یک تیم فوتبال درست کنی، چه کسانی را انتخاب می‌کنی؟
امیر نوری را درون دروازه می‌گذرام. امیر جعفری، سعید آقاخانی، امیر غفارمنش و خشایار راد را در خط دفاعی، هومن حاج عبداللهی تک هافبک دفاعی تیم من خواهد بود و جلوی او داریوش ارجمند، بهرام افشاری و رضا یزدانی را می‌گذرام. در خط حمله هم از زوج برزو ارجمند و سام درخشانی استفاده می‌کنم.

برای تیمت سرمربی نمی‌گذاری؟
نه نیازی نیست. طوری تیم ساختم که مستقیماً به دسته پایین‌تر سقوط کند، چون همه استقلالی هستند. (با خنده)

پس چرا خبری از دوست صمیمی‌ات محسن تنابنده که به شدت طرفدار استقلال است در این تیم نیست؟
محسن این روزها به شدت محبوب است و نمی‌خواهم محبوبیت این تیم زیاد شود.

راستی بعضی‌ها می‌گویند محسن تنابنده از پرسپولیسی‌ها استفاده نمی‌کند، درست است؟
بله او روی استقلال خیلی متعصب است ولی علاقه زیادی به من دارد شاید من اولین پرسپولیسی پایتخت در سری‌های بعد باشم و در آن بازی کنم.

حرف آخر.
ممنون از لطف شما. واقعاً از ته دلم می‌گویم که استقلال و طرفدارانش را دوست دارم و استقلال تیم دوم من است. هرچه گفته شد شوخی و فان بود تا کمی از غم این روزها کم شود. لطفاً بنویسید هیچ‌وقت به تیم استقلال و هوادارانش توهین نمی‌کنم، چون به دور از اخلاق است.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)