فینال رقابت های غرب آسیا
مرجع خبری پرسپولیس : تیم ملی فوتبال کویت با نتیجه ۲ بر یک ایران را شکست داد و برای اولین بار به عنوان قهرمانی رقابت های غرب آسیا دست یافت.

 

تیم ملی فوتبال ایران در دیدار فینال ششمین دوره مسابقات غرب آسیا امشب (یکشنبه) از ساعت ۲۱:۳۵ دقیقه به وقت تهران در ورزشگاه ملک عبدالله امان به مصاف کویت رفت.

 

تیم ملی کویت در نیمه اول با دو گل عبدالعزیز در دقیقه ۱۰ و یوسف سلیمان در دقیقه ۱+۴۵ از تیم فوتبال ایران پیش افتاد و توانست این نتیجه را تا دقایق پایانی بازی حفظ کند و هر چند میلاد میداودی در دقیقه ۶+۹۰ یکی از گل های ایران را جبران کرد، اما فرصتی برای ایران باقی نمانده بود و بازیکنان ایران هشتمین شکست خود را برابر کویت تجربه کردند و برای اولین بار تیم کویت به عنوان قهرمانی مسابقات غرب آسیا دست یافت.

 

۲ تیم ایران و کویت تاکنون ۳۵ بار به مصاف یکدیگر رفته‌اند که سهم ایران ۱۶ و کویت ۸ پیروزی بوده‌است و یازده دیدار دو تیم نیز به تساوی انجامیده‌ است.

 

ایران در چهار دوره گذشته این رقابت ها به عنوان قهرمانی دست یافته بود و تنها در سال ۲۰۰۲ به مقام سومی رسید. تیم فوتبال عراق عنوان قهرمانی را در دومین دوره این رقابت ها به خود اختصاص داد و کویت با قهرمانی در این دوره اجازه نداد تا ایران در این رقابت ها پنجمین قهرمانی خود را جشن بگیرد.

 

ترکیب ایران:
سید مهدی رحمتی، حنیف عمران زاده (مهرداد اولادی-۶۰)، محمد نصرتی، سید جلال حسینی، ایمان مبعلی (میلاد میداودی-۶۰)، احسان حاج صفی، پژمان نوری، آندرانیک تیموریان، خسرو حیدری، میلاد زنیدپور و محمد غلامی
سرمربی: افشین قطبی

 


 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)