مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال گفت: فدراسیون فوتبال کمک مالی به پرسپولیس نداشته و اصلا توانایی چنین کاری را ندارد.

حسین شریفی درباره موضوع رفتن پرسپولیس به عربستان، مشکلات پیش آمده و ناهماهنگی‌ها، عنوان کرد: برای این بازی‌های بازه ۷ تا ۱۰ روزه نیاز است تا هماهنگی بین سازمان هواپیمایی دو کشور ایجاد شود. اگر دیرتر از این بازه درخواست‌ها مطرح شود پاسخگویی با تاخیر ایجاد می‌شود که برای پرسپولیس این اتفاق افتاد.

مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال درباره اینکه این مشکل به فدراسیون ارتباطی نداشته، گفت: نه در دست فدراسیون ایران نه عربستان بود باید خارج از ارگان فوتبالی پیگیری می‌شد. این تذکر از سوی فدراسیون فوتبال داده شده است. این دست باشگاه است و فدراسیون در جریان نیست مثلا پرسپولیس قرار است چگونه سفر کند. این سیاست‌گذاری باشگاه است که تیم را چطور اعزام کند.

شریفی افزود: فدراسیون زمانی می‌داند که کار اتفاق افتاده و فدراسیون قرار است هماهنگی‌ها را ایجاد کند. در زمان بازی ایران و کره نامه به دست فدراسیون رسیده است و همکاران من زمانی که نامه را دریافت کردند مکاتبات لازم را انجام دادند.

وی درباره کمک مالی ۲۷-۸ میلیاردی به پرسپولیس، خاطرنشان کرد: خیر چنین چیزی را تایید نمی‌کنم. فدراسیون توانایی چنین کمک‌هایی را ندارد و طبق قوانین هم نمی‌تواند این کار را انجام دهد، حتی صحبت آن هم نشده است.۳-۴ هفته پیش استقلال نیاز به تبادل مالی داشت و فدراسیون تلاش کرد این پرداخت را تسهیل کند. درباره پرسپولیس هم در حال بررسی هستیم تا ببینیم چگونه انجام می‌دهیم.

مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال همچنین در پاسخ به سوالی درباره بازی ایران و کره و اینکه فدراسیون دیر برای AFC اقدام کرده، خاطرنشان کرد: همه چیز مشخص و شفاف و روند کاملا معلوم است. برخی دوستان در فضای مجازی چیزهایی را مطرح می‌کنند که حتی در جریان فرآیند نیستند. ۳۰ شهریور ماه به کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کردیم که ایران قصد دارد بازی را با حضور تماشاگران برگزار کند یعنی ۲۱ روز قبل از بازی اما شرایط فقط محدود به فدراسیون نیست.

وی ادامه داد: چند روز قبل بازی سوریه و کره دقیقه ۹۰ اعلام شد باید این مسابقه بدون تماشاگر باشد. ما ۷ اکتبر نامه دوم را زدیم که شرایط را فراهم می‌کنیم تا تماشاگران به ورزشگاه بیایند اما در شرایط کووید ۱۹ خیلی موارد باید دست به دست هم بدهد تا این اتفاق رخ دهد. ستاد کرونا ۷ اکتبر مجوز داد و ما همان لحظه نامه را ارسال کردیم.

شریفی درباره سیستم VAR و اینکه این سیستم در بازی با کره آفلاین نمایش داده شده است، اظهار داشت: هر کشوری برای اینکه تجهیزات را وارد کند باید ۶۰ بازی را آفلاین و آزمایشی برگزار کند،البته عدد را دقیق نمی‌دانم، بعد تعدادی بازی را آنلاین برگزار کند تا اجازه استفاده رسمی را داشته باشد. ۳۰ تا ۴۰ مرحله چک باید طی شود. این تکنولوژی در کشور ما هست، در بازی با کره آفلاین استفاده کردیم آنچه اهمیت دارد پس از این است که به کمک این تجهیزات فرآیند بعدی را پشت سر بگذاریم و به همان شکل استانداردی که فیفا تایید کرده وارد کشور کنیم.

مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سوال که فکر می‌کنید تا لیگ آینده بتوان از این سیستم استفاده کرد، یادآور شد: از زمانی که این پروژه استارت خورد ۹ تا ۱۵ ماه زمان داریم. هر چقدر مشکلات حل شود و زمان را کمتر کنیم می‌توانیم از این سیستم استفاده کنیم.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)