مرجع خبری پرسپولیس : پرسپولیس در این چند سال اخیر تحت تأثیر «بی سیستمی» فوتبال ایران، همیشه به سختی تیمش را بسته و معمولاً در هر تابستان با انقلاب فنی مواجه شده است. هر بار اما به خاطر اسم بزرگش که به یک برند مهم می ماند، از سد مشکلات گذشته و تیم قابل اطمینانی بسته. این تابستان اما داستان دیگری دارد و مثل اینکه قرار است یک فاجعه در تاریخ پرسپولیس ثبت شود. چه فاجعه ای بزرگتر از اینکه یک تیم مدعی قهرمانی فاقد یک هافبک دفاعی مناسب باشد؟

 مازیار زارع با الامارات به توافق رسمی رسیده و پژمان نوری هم باوجود نارضایتی از تصمیمی که خودش گرفته، همچنان در تمرینات ملوان شرکت می کند و بازیکن این تیم است. پرسپولیس فصل قبل هم در پست هافبک دفاعی دچار کمبود بازیکن بود و تنها مازیار و پژمان بودند که به عنوان نیروهای متخصص پست هافبک دفاعی، جلوی چهار مدافع را پر می کردند.

در اواخر فصل، کار به جایی رسیده بود که وینگادا از بهادر عبدی یا ایوان پتروویچ در این پست استفاده می کرد. حالا انصاری فرد فقط یک کریم باقری را دارد که بارها در این پست بازی کرده، اما با توجه به سن بالای کریم، نمی توان به او در این پست انرژی گیر اعتماد کرد.

 کاش التماس می کردی
انصاری فرد به تازگی اعلام کرده پرسپولیس به هیچ بازیکنی برای ماندن التماس نمی کند و در ضمن اعلام شده پرسپولیس با دو بازیکن از عراق در حال مذاکره است. احتمالاً جای خالی مازیار و پژمان نوری هم قرار است توسط یک هافبک عراقی پر شود. سؤال این است که چرا مدیرعامل پرسپولیس تنها به خاطر اختلاف ۱۰۰ میلیون تومانی با زارع، قید تمدید قرارداد با این بازیکن را زد و حالا به جایی رسیده که برای گرفتن یک هافبک دفاعی در بازار با چراغ قوه دنبال گزینه ها بگردد؟ البته پیشنهاد ۱میلیون دلاری الامارات هم بی تاثیر نبود.
 *در بازار خبری نیست
در بازار نقل و انتقالات داخلی که خبری از یک هافبک دفاعی درست و حسابی نیست. حتی سپاهان برای بالا بردن ضریب اطمینان خط میانی خود با شاهین خیری قرارداد بسته؛ همان بازیکنی که تا سال پیش در لیگ آزادگان بازی می کرد و تحت تأثیر قحطی هافبک دفاعی با ذوب آهن قرارداد بست و به یک قدمی قهرمانی لیگ برتر هم رسید. استقلال و مس هم حسین کاظمی و فرزاد آشوبی را حفظ کرده اند. البته پرسپولیس دنبال جذب داوود حقی است؛ هافبک بازیساز راه آهن که چند فصلی است در لیگ برتر می درخشد و یکی از باثبات ترین بازیکنان ایران بوده، اما حقی یک پاسور هنرمند است، نه یک هافبک تخریبچی.

* آماده باش به شیری
پرسپولیسی ها چاره ای جز واقع بینی ندارند.در شرایط کنونی آنها باید  ابتدا الونگ را به پرسپولیس بیاورند و به او کمک کنند که فصلی با حداقل مصدومیت داشته باشد. اگر حقی پرسپولیسی شد، او می تواند یک خط جلوتر از الونگ بازی کند. در صورتی که نوری در ملوان ماندنی شود،آن وقت باید مجتبی شیری هم آماده حضور در پس هافبک دفاعی در بعضی بازیها شود.
این رویکرد واقع بینانه و منطقی بهتر از مصاحبه های خوشبینانه مدیرعامل پرسپولیس است که هر روز خبر از قهرمانی تیمش می دهد.آن هم در شرایطی که در مهمترین پست، دچار خشکسالی تاریخی شده اند.

* فاجعه تاریخی
پرسپولیس سالهاست بهترین هافبکهای میانی لیگ را دارد. از ابتدای دهه ۷۰ تا امروز، کمتر به یاد داریم که پرسپولیس دچار چنین بحرانی در خط میانی شده باشد، اما حقیقت دارد؛ مازیار زارع و پژمان نوری رفته اند و آن وسط همچنان خالی است. فکرش را بکنید؛ الونگ دوباره مصدوم شود یا به آمادگی مطلوب نرسد.داوود حقی پرسپولیسی نشود و هافبک عراقی مورد نظر انصاری فرد هم به پرسپولیس نیاید. راستی چه کسی قرار است وسط زمین بایستد؟

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)