سیدجلال حسینی کاپیتان باتجربه پرسپولیس می‌گوید: اصلاً این طور نیست که دربی قهرمان لیگ را تعیین کند چرا که ۸ بازی دیگر هم اهمیت دارد.

کاپیتان پرافتخار پرسپولیس در گفت‌وگو با خبرورزشی به نکات جالبی اشاره کرد و صحبت‌هایی پس از باخت به صنعت نفت آبادان انجام داد که خواندن آن خالی از لطف نیست.

بدون مقدمه چینی می‌خواهم بپرسم بعد از شکست مقابل صنعت نفت آبادان ناامید نشدید؟

چرا ناامید؟!

به هرحال با این شکست فاصله شما با استقلال صدرنشین ۶ امتیاز شد که جبران آن شاید سخت جلوه کند؟

نه، این حرف را قبول ندارم. هنوز یک سوم لیگ باقی مانده است. ۹ بازی که می‌تواند ۲۷ امتیاز دربر داشته باشد.

یعنی شما می‌خواهید هر ۹ بازی باقی مانده خود را ببرید؟

منظور من تعداد بازی‌های باقی مانده است. ما بازی به بازی جلو رفته و تمرکز خودمان را به هم نمی‌زنیم. می‌خواستم درجواب سئوال شما بگویم که هنوز برای ناامید شدن از قهرمانی زود است.

ولی برخی هواداران پرسپولیس پس از شکست در آبادان شاید ناامید شده باشند؟

به هواداران پرسپولیس قول می‌دهم تا لحظه آخر خواهیم جنگید. ما مثل ۵ سال گذشته برای قهرمانی می‌جنگیم چون این یک کار را خیلی خوب بلدیم!

این یک طعنه به رقیبان بود یا اینکه…؟

نه، پرسپولیس را همیشه اذیت کرده و می‌کنند. ما عادت کردیم کار سخت تر را انجام بدهیم چون امیدمان فقط به خودمان است.

هواداران شما در فضای مجازی به شدت نسبت به پنالتی استقلال برابر گل گهر سیرجان معترض شدند. شما قبل از بازی با صنعت نفت آبادان این بازی را تماشا می‌کردید؟

درگیر بازی خودمان بودیم و درحال حاضر فقط یک چیز را می‌توانم بگویم. اینکه الان من بازیکن پرسپولیس فرصتی برای فکر کردن به استقلال ندارم. الان فقط باید به تیم و بازی بعدی فکر کنیم نه اینکه بازی قبلی حریف اصلی ما چه شد یا نشد؟ البته یکسری اتفاقاتی در فوتبال ما می‌افتد که شاید خیلی فوتبالی نباشد منتهای مراتب ذهن من را درگیر خودش نمی‌کند.

اما شما پنج‌شنبه هفته آینده با استقلال بازی دارید. طرفداران پرسپولیس به ویژه درفضای مجازی خیلی به داوری رقیب مستقیم شما در دیدار با گل گهر سیرجان معترض شده و حتی عنوان کردند همین آرمان اسعدی در دور رفت دخالتی روی گل سالم مهدی عبدی نکرد اما یک پنالتی به سود استقلال گرفت؟

خیلی صحبت‌ها وجود دارد اما الان نمی‌خواهم بحث کنم. فقط همین قدر بدانید تیمی‌که به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر صعود کرد نصف ترکیب آن شامل بازیکنان پرسپولیس بوده است. شما نگاه کنید علیرضا بیرانوند، امیرعابدزاده، محمد حسین کنعانی زادگان، شجاع خلیل زاده، صادق محرمی، وحید امیری، میلاد سرلک، احمد نوراللهی، مهدی ترابی، مهدی طارمی‌و کریم انصاری فرد سابقه بازی در پرسپولیس را دارند. این نشان دهنده بزرگی و عظمت تیم پرسپولیس است. هواداران پرسپولیس هم خوب می‌دانند در این چند سال سعی کرده اند این تیم را ضعیف و ضعیف تر کنند اما شاید فکر یک چیز را نکرده و نمی‌کنند و آن هم جنگندگی پرسپولیس تا آخرین لحظه است. پرسپولیس مثل یک تانک جنگی است که هرگز متوقف نمی‌شود!

یک خبری شنیدیم که می‌خواهیم صحت و سقم آن را از خودت جویا شویم. اینکه باشگاه با همه بازیکنان برای تمدید قرارداد دعوت کرده یا به آنها نامه داده اما از سید جلال حسینی دعوتی به عمل نیامده است؟

اصلا به این مسائل فکر نمی‌کنم و ذهنم را درگیر نمی‌کنم. الان درحال زندگی می‌کنم و مهم ترین هدفم کمک به پرسپولیس در ادامه فصل است.

شایعه دیگری هم شنیده شد مبنی براینکه احتمالا سید جلال حسینی فصل آینده به کادرفنی پرسپولیس اضافه شوی. آیا این خبر را تأیید می‌کنی؟

نه چنین صحبتی شده و نه در شرایط فعلی به این مسائل و شایعات فکر می‌کنم. الان همان طور که گفتم مهم ترین دغدغه من و سایر اعضای تیم پرسپولیس موفقیت و قهرمانی تیم است. ما ۹ فینال سخت و دشوار پیش رو داریم و باید با تمرکز کامل و هوشمندانه این ۹ دیدار را پشت سربگذاریم. وقتی برای حاشیه‌ها و حاشیه سازی‌ها نداریم!

بعد از شکست مقابل صنعت نفت آبادان هجمه‌های زیادی علیه حامد لک صورت پذیرفت. هواداران پرسپولیس به گلر اول شما حمله کردند. به نظرت مشکل حامد لک چیست؟

ببخشید ولی جوابی برای این سؤل ندارم!

چرا؟

همه بازیکنان تلاش می‌کنند بهترین کیفیت خود را ارائه دهند. این اتفاقات هم ممکن است پیش بیاید اما باید ذهن خودمان را برای ۹ بازی باقی مانده آزاد بگذاریم. کارسختی داریم و همه هم می‌دانیم چه بلاهایی سرپرسپولیس آورده اند که قهرمان نشود اما این موضوع انگیزه ما را بیشتر کرده است. همه بازیکنان باید بازی صنعت نفت آبادان را فراموش کرده و از ذهن خودمان پاک کنیم. این بازی تمام شد و به تاریخ پیوست.

منظور شما از بلاهایی که سر پرسپولیس آوردند چیست؟ یعنی اراده ای وجود دارد که نمی‌خواهد پرسپولیس قهرمان شود؟

ما بچه‌هایی داریم که واقعا دل بزرگی دارند. تکرار قهرمانی و آن هم برای ششمین سال متوالی بسیار کار سخت و دشواری است. شما الان می‌بینید ژاوی چقدر در بارسا سختی می‌کشد تا تیمش را جمع و جور کند یا اینکه یوونتوس پس از چند سال قهرمانی پی درپی الان در ایتالیا به مشکل خورده است. به هرحال وقتی تیمی‌چند سال متوالی و پشت سرهم قهرمان می‌شود خیلی‌ها علیه آن تیم می‌شوند. شاید هم بخواهند پرسپولیس را از پا در بیاورند اما نمی‌توانند انگیزه ما را بکشند. گفتم حرف زیاد دارم ولی الان وقتش نیست. درآینده صحبت‌های زیادی انجام خواهم داد و…

کم نیستند کسانی که معتقدند دربی می‌تواند قهرمان لیگ را تعیین کند. با این حرف موافقی؟

نه، مخالف این حرف هستم. اصلا این طور نیست که دربی قهرمان لیگ را تعیین کند چرا که ۸ بازی دیگر هم اهمیت دارد. همین بازی ما با نفت مسجد سلیمان بسیار مهم و تعیین کننده است. اشتباه است اگر تصور کنیم یک بازی می‌تواند سرنوشت قهرمان لیگ را مشخص کند. باید در همه بازی‌ها با قدرت و تمام توان به زمین برویم.

پرسپولیس در آبادان باخت اما در دل این شکست یک سورپرایز هم رونمایی شد. شرزود تمیروف که نمایش فوق العاده ای داشت. قبول داری؟

شیرزاد خیلی فوتبالیست باهوش و زهرداری نشان داد.

شیرزاد؟! شما به او شیرزاد می‌گویید؟

بله، به نظرم خیلی می‌تواند به پرسپولیس کمک کند. به عنوان بازیکن تعویضی وارد زمین شد اما نشان داد مهاجم تیغ داری است. ما مهدی عبدی جوان و حامد پاکدل را هم داریم که در کنار شیرزاد می‌توانند گل‌های زیادی در ادامه فصل برای پرسپولیس بزنند.

بسیارخوب، سؤالات ما به پایان رسید. اگر حرف خاصی داری در خدمتیم؟

من فقط یک خواهش و استدعا از هواداران پرسپولیس دارم. اینکه تا پایان فصل پای پرسپولیس بمانند و از بچه‌های ما حمایت کنند. طرفداران پرسپولیس همیشه در سختی‌ها کنار تیم بوده اند و هرگز فراموش نمی‌کنیم فینال آسیا را باختیم اما تماشاگران پرسپولیسی ایستاده ما را تشویق کردند تا با انرژی و قوای بیشتری برای قهرمانی بعدی در لیگ برتر استارت بزنیم. درحال حاضر هم فقط و فقط حمایت هواداران می‌تواند برای کسب ششمین قهرمانی متوالی به ما کمک کند. شاید نیازی هم به گفته من نباشد چون طرفداران پرسپولیس در تمام این سال‌ها بزرگ ترین حامی‌و دلگرمی‌با بازیکنان بوده و هستند.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)