پرسپولیس نیوز: رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال گفت:‌اصراری بر محرومیت تماشاگران نداریم اما گاهی چاره‌ای جز صدور چنین رأیی نمی‌ماند.

اسماعیل حسن‌زاده در گفت‌وگو با بخش خبری شبکه سه در مورد آرای شدیدی که علیه دو تیم استقالل و پرسپولیس صادر شد، گفت: به هر حال رأی باید متناسب با شرایط مسابقه باشد. شهرآورد پایتخت هم به نوعی ویترین فوتبال کشور است و چندین میلیون نفر آن را از تلویزیون مشاهده می‌کنند. این بازیکنان با الگو هستند. نباید در چنین مسابقاتی رفتارهای ناشایستی را مشاهده کنیم احکامی هم که صادر شده برای بازدارندگی است تا از تکرار این اتفاقات در آینده جلوگیری کنیم.

وی در مورد اینکه تجربه ثابت کرده چنین آرایی بازدارنده نیست، گفت: علاوه بر تجربه عقل هم می‌گوید تنبیهات بازدارنده نیست اما تلاش کردیم از تمام ظرفیت موجود در آیین‌نامه انضباطی استفاده کردم و احکام بازدارنده باشند اما باید توجه داشت که جنبه‌های دیگری هم برای بازدارندگی وجود دارد. فعالیت‌های فرهنگی باشگاه‌ها، رسانه‌ها و… که می‌توانند به بازدارندگی کمک کنند.

رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در مورد اینکه بسیاری از این آرای صادر شده قابل تجدیدنظر است، گفت: بله، اگر افراد حقیقی، بازیکن یا افراد حقوقی به حکم اعتراض کنند این احکام قابل رسیدگی در مرجع بالاتر است و اعتراض به رأی هم کاملاً قانونی است.

حسن‌زاده در مورد اینکه اصرار بر محرومیت تماشاگران می‌شود، گفت: ما اصراری به محرومیت تماشاگر نداریم و تلاش می‌کنیم سراغ تنبیهات دیگر برویم. اما گاهی اوقات به لحاظ صدور آرا و تنبیهات پلکانی چاره‌ای جز صدور رأی محرومیت برای تماشاگران نداریم.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)