حسین کعبی بازیکن سابق پرسپولیس و تیم ملی می‌گوید رفتارهای ساپینتو سرمربی استقلال در دربی پایتخت اصلا درست نبود.

چند روز از برگزاری دربی و پیروزی پرسپولیس در این بازی مهم می‌گذرد. با این حال هنوز حواشی مربوط به این بازی ادامه دارد. حسین کعبی ستاره سال‌های نه چندان دور پرسپولیس، فولاد و تیم ملی که تا همین چندی قبل در کادرفنی فولاد حضور داشت، در مورد برد تیم سابقش در دربی و شانس قهرمانی این تیم و همچنین حواشی مربوط به این بازی گفت‌وگویی انجام داد که در ادامه می‌خوانید.

دربی را دیدی؛ بازی چطور بود؟

در دربی بازی کردم و دربی‌های زیادی را هم دیدم. به دلیل فشار بالای بازی و استرس زیاد بازیکنان و کادرفنی معمولا بازی‌ها جذاب نمی‌شود. بازی بدی نبود ولی دو تیم ابتدا سعی می‌کردند گل نخورند. با این وجود تجربه بالای پرسپولیسی‌ها در این بازی به کمک این تیم آمد و موفق شدند از موقعیتشان به بهترین شکل ممکن استفاده کنند و گل برتری را بزنند. بعد از بازی هم به نظرم پرسپولیس خیلی خوب و منطقی بازی کرد و توانست بازی را کنترل کند. به استقلال موقعیتی ندادند و معدود موقعیت‌ها را هم مدافعان پرسپولیس و بیرانوند دفع کردند تا پرسپولیس به یک برد شیرین برسد. این برد را به هواداران پرسپولیس تبریک می‌گویم و امیدوارم در ادامه راه هم موفق باشند.

فکر می‌کردی سپاهان مقابل ملوان در خانه امتیاز از دست بدهد؟

برد پرسپولیس در دربی فشار زیادی روی سپاهان قرار داد و استرس بین بازیکنان این تیم مشهود بود. واقعا ملوان هم جانانه و شجاعانه بازی کرد و به این تیم تبریک می‌گویم. سپاهان حاکم بازی بود و موقعیت‌های زیادی را هم داشت. با این حال همان استرس زیاد باعث شد تا نتوانند بیشتر از یک گل بزنند و در دقایق پایانی گل مساوی را هم خوردند.

حالا همه چیز دست تیم سابقت است. پرسپولیس می‌تواند قهرمان شود؟

خب همانطور که گفتید همه چیز دست پرسپولیس است. با این حال من فکر نمی‌کنم بازی‌های این تیم راحت باشد و کار دشوار خواهد بود. پرسپولیس اگر تمرکز بالایی داشته باشد و مثل چند بازی گذشته بازی کند، قطعا قهرمان خواهد شد. اگر هم تیم‌های مقابل را دست کم بگیرد، کارش برای قهرمانی خیلی سخت می‌شود. من فکر می‌کنم هفته آخر قهرمان مشخص شود و البته که شانس پرسپولیس برای قهرمانی خیلی بیشتر از سپاهان و استقلال است.

در این چند روز در مورد رفتارهای ساپینتو صحبت‌های زیادی مطرح شد. حتی در برنامه فوتبال برتر مشخص شد که چه حرف‌هایی به تیم داوری زده است. در این خصوص چه نظری داری؟

ببینید از اینکه ساپینتو روی تیمش خیلی تعصب دارد و شور و حرارت زیادی دارد، شکی نیست و من او را تحسین می‌کنم. او تیم خوبی ساخته و استقلال هم فوتبال خوبی بازی می‌کند. با این حال اصلا رفتارش را نمی‌پسندم. بارها در این فصل این کارها را تکرار کرد ولی متاسفانه بازهم مشاهده می‌کنیم که این رفتارهای ناشایست در حال تکرار است. من مطمئن هستم اگر به جای ساپینتو یک مربی ایرانی این کار را می‌کرد و به داوران توهین می‌کرد، او را اعدام می‌کردند. من خودم به همین تیم داوری در بازی با تراکتور برای یک خطا فقط یک اعتراض معمولی کردم و هیچ توهینی هم در کار نبود. من را محروم و جریمه کردند ولی خب به قول یکی از اساتید که مربیان خارجی چشم‌های رنگی دارند و مثل اینکه خونشان هم از ایرانی‌ها رنگی تر است.

شادی بعد از بازی بیرانوند هم حاشیه ساز شد و باشگاه استقلال از این بازیکن شکایت کرد.

نمی‌دانم چرا آنقدر برای علیرضا حاشیه درست می‌کنند. مگر او چه کاری انجام داده است. دربی برای هواداران است و معلوم است که بعد از برد در این بازی فوق العاده مهم بازیکن خوشحالی کند. من علیرضا می‌شناسم و می‌دانم چه بچه خوش قلب و آدم حسابی است. خوشحالی علیرضا برای خودش و تیمش بود و به هیچکس ربطی ندارد. بارها این خوشحالی و حتی شدید تر از این را هم در فوتبال خودمان و اروپا دیدیم ولی کسی حرفی نزد. یادمان نرود بیرانوند با دماغ شکسته برای تیم ملی بازی کرد و طی سال‌های اخیر چقدر به فوتبال ایران کمک کرد. باز هم می‌گویم خوشحالی حق بیرانوند بوده و نوعش هم به خودش و هواداران پرسپولیس مربوط است. این را هم بگویم بیرانوند بهترین گلر چند سال اخیر فوتبال ایران و آسیا است و تا ۱۰۰۰ سال دیگر هم دروازه بانی مثل او نمی‌آید. شما فقط بازی با پای علیرضا را ببینید، متوجه می‌شوید که کلاس گلری او با بقیه فرق دارد و اصلا قابل مقایسه با سایر گلرها نیست.

در مورد کادرفنی جدید تیم ملی چه صحبتی داری؟

من صحبتی در این زمینه ندارم و فقط برای تیم ملی کشورم آرزوی موفقیت می‌کنم.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)