موعد مقرر برای انجام بازی مدافعان آبی پوشان تهران به اتمام رسیده و آن ها باید خود را به نیرو‌های مسلح معرفی کند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، خدمت وظیفه عمومی ورزشکاران حرفه‌ای و قهرمانی در رشته‌های ورزشی فوتبال، والیبال و بسکتبال در سطح تیم ملی حداکثر تا ۳۰ سال تمام و لیگ برتر حداکثر تا ۲۸ سال تمام به تعویق انداخته می‌شود که بعد از آن ورزشکاران مشمول برای انجام خدمت دوره ضرورت اعزام خواهند شد.

طبق قانون بازیکنان لیگ برتری مشمول، حداکثر ۶ ماه پس از رسیدن به سن ۲۸ سالگی فرصت دارند تا خود را به نظام وظیفه معرفی کنند.

محمد حسین مرادمند بازیکن حال حاضر تیم فوتبال استقلال تهران متولد ۱ تیر ۱۳۷۲ است، لذا این بازیکن در تاریخ ۱ تیر ۱۴۰۰ مشمول خدمت بوده و با توجه به فرصت شش ماهه این بازیکن، او تا تاریخ ۱ دی ۱۴۰۰ میتوانسته برای تیم فوتبال استقلال بازی کند و حضور او در بازی‌های بعد از این تاریخ غیر قانونی است.

همچنین با توجه به پایان فرصت شش ماهه، مرادمند دیگر نمی‌تواند به تیم ملی دعوت شود و باید به خدمت سربازی برود.

سیاوش یزدانی مدافع ملی پوش استقلال تهران متولد ۸ اسفند ۱۳۶۹ است و در حال حاضر در آستانه ورود به سن ۳۱ سالگی خود قرار دارد، لذا وی باید حدود یک سال قبل برای انجام خدمت مقدس سربازی، خود را به سازمان نظام وظیفه معرفی می‌کرده است.

لزوم تعیین و تکلیف وضیعت خدمتی توسط ورزشکاران مشمول

امیر غلامرضا رحیمی‌پور رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیرو‌های مسلح در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: طبق قانونی که توسط ستادکل نیرو‌های مسلح برای ورزشکاران وضع شده است، ورزشکاران تا سن ۲۸ سالگی و ملی پوشان تا سن ۳۰ سالگی می‌توانند معاف از خدمت باشند.

به گفته امیر، رحیمی پور بازیکنانی که به این سن از زندگی خود رسیدند باید وضعیت خدمتی خود را تعیین و تکلیف کنند، این افراد می‌توانند طبق قانون و پس از بررسی از معافیت‌های مختلف اعم از پزشکی، کفالت و … بهره‌مند شوند در غیر این صورت باید به خدمت مقدس سربازی رفته و در یکی از تیم‌های نیرو‌های مسلح خدمت خود را سپری کنند.

امیر، رحیمی پور گفت: اگر بازیکنی در تیمی شرکت کند و از طرفی مشمول انجام خدمت سربازی باشد، فعالیت وی در تیم مذکور غیر قانونی است.

مردامند و یزدانی یکی از بازیکنان ثابت تیمشان در دیدارهای مختلف در لیگ برتر و جام حذفی در فصل ۱۴۰۰_۱۴۰۱ بوده‌اند که در صورت سرباز بودنشان، تیم فوتبال استقلال تهران وارد ماجرای پیچیده ای خواهد شد.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)