سه شنبه ۲۹ بهمن(۱۲:۱۷)

مرجع خبری پرسپولیس : استقلال باید از تساوى خوشحال باشد / علیرضا حقیقى: دربى را فراموش کردیم ، حالا نوبت ابومسلم است

برخى شیطنت ها و بعضى حاشیه سازى هایى که در آستانه دربى قصد داشت عملکرد او را در دیدار حساس و سرنوشت سازى که اولین تجربه مهم او در دربى بزرگ پایتخت تحت الشعاع قرار دهد باعث شد گلر جوان سرخ پوشان که حالا تبدیل به مرد اول دروازه پرسپولیس شده دلخور شود. به طورى که مدت ها بود قصد مصاحبه و صحبت را نداشت اما به نوعى توجیه شد که همه مطبوعات و تمام خبرنگارانى که در اطراف او هستند قصد ندارند چنین مشکلى را براى او ایجاد کنند. به همین خاطر بود که مهر سکوت اعتراض خود را شکست و در مورد اولین تجربه خود از این آزمون مهم سخن گفت، همان طور که تا الان متوجه شده اید به سراغ علیرضا حقیقى رفتیم تا در مورد این مسائل و اتفاقاتى که در دربى براى او به وجود آمد، صحبت کنیم. صحبت هایى که نشان از رضایت گلر جوان سرخ ها از عملکردش در دربى داشت و امیدوارى براى حضور در تیم ملى و پوشیدن پیراهن مقدس آن. پیراهنى که سال هاى مدیدى بر تن کسى بود که حالا به عنوان مربى بزرگ حقیقى، او را به سوى بهتر شدن و به اوج رسیدن رهنمون مى سازد.
 

pnnc • مدتى است کمتر در مصاحبه هستى؟
قرار بود دیگر مصاحبه نکنم. یک سرى افراد و برخى روزنامه ها هر چى مى خواهند در موردم مى نویسند در این حالت دلیلى ندارد بخواهم مصاحبه کنم چون دوستان خودشان زحمت این کار را مى کشند و هر چى دلشان مى خواهند مى گویند و مى نویسند!

pnnc • بگذریم. بالاخره هر چه نباشد اولین تجربه حضور دربى را پشت سر گذاشتى، در مورد این بازى پرحرف و حدیث برایمان مى گویى؟
بازى بدى نبود. البته مى توانستیم برنده بازى هم باشیم اما اتفاقات خاص این دیدار دست به دست هم داد که به نتیجه تساوى قناعت کنیم. اگر شانس داشتیم و موقعیت هایمان گل مى شد، ثابت مى کردیم، استقلال با تمام نیروهایش هم حریفمان نمى شود.

pnnc • اما استقلالى ها مدعى هستند موقعیت هاى آنها بیشتر از پرسپولیس بوده و پرسپولیس شانس آورده که توپ هاى آنها گل نشده؟
اصلاً اینطور نیست. یکى، دو موقعیت آنها در شرایطى بودند که تیم ما رو به جلو بود و براى رسیدن به گل تساوى فشار مى آوردیم. اگر کل بازى را نگاه کنیم ما بیش از آنها موقعیت گل داشتم و باید خوشحال باشند که ما خیلى دیر به گل مساوى دست پیدا کردیم. حیف که ما در این بازى توره را نداشتیم!

pnnc • به عنوان کسى که اولین بار بود در فضاى خاص دربى، از دروازه پرسپولیس حفاظت مى کردى، از نظر روحى و روانى فشارى و مشکلى نداشتى؟
نه، خیلى راحت بودم. طى هفته و قبل از بازى عابدزاده هم مرا با شرایط این بازى آماده کرد و صحبت هاى او خیلى مؤثر بود. احمد آقا مسائلى را به من گوشزد کرد که توانستیم از هر نظر آماده این بازى باشم.

pnnc• گل دیر هنگام پرسپولیس باعث شد رکورد شکست ناپذیرى عابدزاده در دربى دست نخورده باقى بماند؟
این مسأله را مى دانستم و مطمئن بودم چنین اتفاقى مى افتد. اتفاقاًعکسى از عابدزاده در دروازه گذاشته بودم تا این رکورد به من هم کمک کند تا به خوبى از عهده وظایفى که کادر فنى از من خواسته برآیم.

pnnc • کادر فنى از عملکردتت راضى بود؟
خدا را شکر بله، حتى در صحنه گل هم تمام تلاشم را به کار گرفتم تا مانع ورود توپ به دروازه شوم. البته باید بگویم ضربه اى که جبارى به توپ زد بدون تعارف خیلى خوب بود. بعد از بازى وقتى صحنه گل را دیدیم، همه اذعان داشتند توپ در آخرین لحظه تغییر مسیر داد و گرنه جایگیرى من بد نبود و خیلى هم تلاش کردم آن را دفع کنم اما وقتى توپ به تیر دروازه خورد دیگر تلاش من فایده اى نداشت.

pnnc • راستى جریان درگیرى ات با برهانى چى بود؟
مسأله خاصى نبود. من بلند شدم توپ را بگیرم که برهانى پیراهنم را کشید و متعاقب آن من مانع ادامه حرکت او شدم. در آن صحنه از داور کارت گرفتم و مشکلى دیگرى نبود اما به خاطر همان مسأله به کمیته انضباطى احضار شدم!

pnnc • اگر بخواهى به عملکردت در این بازى، با توجه به اولین حضورت در دربى نمره بدهى، از ۲۰ چه نمره اى مى دهى؟
بهتر است کادر فنى على الخصوص احمد آقا جواب این سؤال شمار را بدهند. در هر صورت من تلاشم را کردم و فکر مى کنم مشکل خاصى نداشتم. شاید اگر خودم بخواهم نمره اى به بازى ام در این دیدار بدهم، ۱۸ نمره منصفانه اى باشد.

pnnc • در فاصله زمانى کوتاهى بعد از دربى، باید در دیدار بعدى به مصاف ابومسلم بروید، پیش بینى ات از این بازى چیست؟
بازى هاى ما همه سخت هستند و امتیازات آن حساس عادلانه یا غیرعادلانه، ما دیگر نباید به نتیجه دربى فکر کنیم و سعى و تلاشمان این است که در مقابل حریفان بعدى، از جمله ابومسلم به امتیازات کامل برسیم. ابومسلم هم تیم خوب و البته پر نوسانى است اما ما براى ۲ امتیاز از دست رفته در دربى و جبران شکست دور رفتمان مقابل ابومسلم، باید به پیروزى برسیم تا بتوانیم کاماکان جزو مدعیان حاضر در رسیدن به قهرمانى باشیم. ضمن اینکه نتایج خوب و بردهاى متوالى مى تواند ما را براى بازى هاى پرسپولیس در جام باشگاه هاى آسیا نیز با روحیه بالا به مصاف حریفان خارجى بفرستد.


pnnc • حالا که به نوعى گلر اول پرسپولیس شدى، به حضور در تیم ملى فکر نمى کنى؟
براى همه فوتبالیست ها رسیدن به تیم ملى، یکى از اهداف بزرگ ورزشى شان به حساب مى آید و من هم از این قاعده مستثنى نیستم. به هر صورت مطمئن هستم اگر آقاى دایى صلاح بدانند و مرا به تیم ملى دعوت کنند، پشیمان نخواهد شد و با پتانسیلى که در خودم سراغ دارم، اطمینان دارم مى توانم جواب این اعتماد را بدهم و حتى به پیراهن شماره یک تیم ملى هم برسم

 

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)