پیشکسوت باشگاه پرسپولیس گفت: با ترمیم برخی از نقاط این پرسپولیس می تواند به راحتی قهرمان آسیا شود.

محمدرضا مهدوی در گفت‌وگو با فارس، درباره قهرمانی تیم پرسپولیس در جام حذفی اظهار داشت: اجازه بدهید در ابتدا تبریک خودم را به کادرفنی پرسپولیس، بازیکنان و هواداران ابلاغ کنم چرا که این افراد توانستند دو قهرمانی برای پرسپولیس به دست بیاورند. خوشبختانه با سعی و تلاش زیاد این مهم به دست آمد و بازیکنان خیلی سختی کشیدند و فشار زیادی را تحمل کردند که این فشارها فوتبالی و غیرفوتبالی بود.

وی ادامه داد: از طرف دیگر استقلال هم دیروز بازی خوبی انجام داد. شاید آنها در ابتدای فصل خیلی با افکار سرمربی خود آشنا نبودند، اما به مرور و رفته رفته این شرایط بهتر شد، هر چند که پرسپولیسی‌ها تجربه بیشتری داشتند و توانستند دوگانه قهرمانی را کسب کنند. البته قهرمانی پرسپولیس چیزی از ارزش های سپاهان و استقلال کم نکرد اما این اقتدار پرسپولیس بود که به همه ثابت شد و یحیی گل‌محمدی توانست مچ مربیان خارجی را بخواباند. ساپینتو از نظر فنی مربی خوبی است، اما از نظر اخلاقی نمره او زیر صفر است و اخلاق افتضاحی دارد و من متأسفم که او در فوتبال ایران کار می‌کند.

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس درباره اینکه برخی از استقلالی‌ها شب گذشته معتقد بودند داوری به سود پرسپولیس بوده، گفت: داوری چه مشکلی داشت که این حرفها را می‌زنند؟ من شب گذشته با مسعود مرادی که افتخار داوری ایران است بازی را دیدم و داوری هیچ مشکلی نداشت، اما این حرفها یعنی چه؟ فکر می‌کنم چند روز پیش بود که پیروز قربانی در مصاحبه‌ای گفت هر اتفاقی می‌افتد استقلالی‌ها بهانه می‌آورند و حرفهای بچگانه می‌زنند! به نظر من روز گذشته تیم داوری کمترین اشتباه را داشت و اگر قرار بود هیچ اشتباهی نداشته باشند باید در لیگ آلمان و لیگ اسپانیا قضاوت می‌کردند! شما در نظر بگیرید که بازی بسیار سنگین بود و فشار زیادی روی تیم داوری وجود داشت به طوری که یک داور خوب مثل اشکان خورشیدی از این همه فشار، عضله‌اش گرفت. بعد از تعویض داور و زمانی که زاهدی‌فر بازی را قضاوت کرد چه اشتباهی انجام داد که این حرفها را مطرح می‌کنند؟

وی ادامه داد: اگر اشتباهی هم صورت گرفته باشد، آن صحنه‌ای بود که داور باید روی آل‌کثیر که خطا شده بود پنالتی می‌گرفت. مگر پرسپولیسی‌ها قهرمانی استقلال با فرهاد مجیدی را زیر سؤال بردند که آنها این صحبت‌ها را می‌کنند؟ این فرهنگ چه زمانی به فوتبال ما می‌آید؟ وقتی بالای باشگاه‌های ما نوشته شده باشگاه فرهنگی – ورزشی پس چه زمان قرار است کار فرهنگی صورت بگیرد؟ متأسفانه یک مربی بی‌تربیت مثل ساپینتو به فوتبال ایران می‌آید و الفاظی به کار می‌برد که در شأن خودش است. فرزندان، خواهران، همسران و مادران ما این بازی را از تلویزیون دیدند و یکی پاسخ بدهد که این چه اتفاقاتی بود که این مربی بی‌اخلاق پرتغالی انجام داد؟ ما این همه هزینه دلاری می‌دهیم که یک مربی اینجا بیاید و لات‌بازی دربیاورد! شاید ساپینتو از نظر فنی مربی خوبی باشد اما از نظر اخلاقی لیاقت ندارد حتی گرمکن مربیگری بپوشد.

مهدوی در پاسخ به این سؤال که این پرسپولیس توانایی موفقیت در آسیا را هم دارد یا نه، تصریح کرد: پرسپولیس نقطه‌ضعف ندارد اما برخی از نقاط را باید ترمیم کند تا بتواند در آسیا موفق باشد. غرب و آسیا که در جیب ماست اما با کمی تقویت می‌توانیم از پس تیم‌های شرق آسیا هم بربیاییم و قهرمان آسیا شویم.

وی در مورد اینکه از نظر شما بهترین بازیکن پرسپولیس در فصل اخیر لیگ برتر چه بازیکنی بوده، ادامه داد: بهترین بازیکن پرسپولیس خود پرسپولیس بود! از آبدارچی باشگاه تا یحیی گل‌محمدی همگی بهترین بازیکن پرسپولیس بودند. بیرانوند عالی بود، امیری اعجوبه است، پورعلی گنجی فوق‌العاده است، رفیعی استثنایی است، صادقی حرف ندارد و…، به همین خاطر نمی‌توانم اسم کسی را بیاورم. کریم باقری سلطان فوتبال آسیاست و یحیی گل‌محمدی بهترین مربی آسیا و به همین خاطر اسم کسی را نمی‌آورم و می‌گویم که پرسپولیس بهترین بازیکن پرسپولیس است.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)