پیشکسوت فوتبال پرسپولیس گفت: چه کسی تضمین داده که یک تیم نبازد. تا آخر فصل هر اتفاقی، ممکن است. پرسپولیس باید تمام توان خود را برای رسیدن به قهرمانی به کار بگیرد و دربی یک فینال زودرس است که معادلات خاص خود را دارد و می‌تواند شرایط لیگ را تغییر بدهد.

حمید درخشان در گفتگو با سایت باشگاه پرسپولیس و در پاسخ به این سوال که بعضی کار لیگ امسال را تمام شده تلقی می‌کنند، اظهار داشت: چنین حرف و نگاهی را ۸ هفته به پایان مسابقات چگونه می‌توان پذیرفت. یعنی تیم رقیب تا روز آخر نمی‌بازد؟ چه کسی، چنین مساله‌ای را تضمین می‌دهد؟ بزرگ‌ترین تیم‌های دنیا هم نمی‌توانند چنین تضمینی بدهند. در فوتبال اتفاقات زیادی رقم می‌خورد. اگر پرسپولیس تمام توانش را بگذارد و شرایط روحی و روانی را آماده کند، می‌تواند دربی را ببرد و بعد از آن، چه کسی می‌داند ادامه لیگ چگونه می‌شود که از حالا، بعضی نظرات مطرح می‌شود.

وی ادامه داد: این یک بازی فینال است. به نظرم این باور هم یک فشار مضاعف نیست. شما فکر کنید یک بازی فینال را پیش رو دارید. بالاخره یک بازی فینال، فشار معقول خودش را دارد. شما باید تیم را از نظر روحی و روانی آماده کنید و گام به گام جلو بروید. این بازی را برابر رقیب ببرید، سه امتیاز نداده‌اید و سه امتیاز گرفته‌اید. شما باید بروید برای گام‌های بعدی و رقیب هم زیر فشار روانی خواهد رفت.

سرمربی سابق پرسپولیس اضافه کرد: قطعا گفتمان پیشکسوتان و هواداران هم روی شرایط روحی و روانی تاثیر می‌گذارد و باید به این مساله هم توجه کرد ولی در نهایت بار اصلی کار روی کادر فنی و سرمربی قرار می‌گیرد که تیم را باید بهتر آماده کند و برای چنین مسابقه‌ای، مساله فورس و اولویت‌دار شرایط روحی و روانی تیم است.

درخشان در پایان گفت: برای دربی اولویت با مسایل روحی و روانی است. شما که نمی‌توانید تاکتیک را تغییر خاصی بدهید ولی مساله روحی و روانی می‌تواند عملکرد بدنی و فنی یک تیم را به شدت تغییر بدهد. به همین دلیل اولویت اول را دارد. همان‌طور که گفتم در فوتبال هیچ تضمینی وجود ندارد و در داخل زمین هر اتفاقی ممکن است. به همین دلیل ساده، پرسپولیس باید با تمام قوای خود به دنبال قهرمانی باشد و در این مسیر حرکت کند. پرسپولیس با توجه به کیفیت فوتبالش این توانایی را دارد.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)