پرسپولیس نیوز: مهرزاد خلیلیان، سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی اعلام کرد که بهتر است برای از سرگیری مسابقات ورزشی بی‌تابی وجود نداشته باشد.

مهرزاد خلیلیان در خصوص جلسه‌ای که امروز با فدراسیون‌های ورزشی برای بررسی شرایط مسابقات برگزا شد، اظهار داشت: بهتر است برای شروع مسابقات بی‌تابی نکنید‌. کرونا هنوز در خانه‌های ما و در اطراف ما وجود دارد و البته باید خدا را شکر کنیم که ماه رمضان است. اگر هم اکنون طغیان بیماری کاهش یافته، به خاطر زحمات شبانه‌روزی کادر درمانی در اسفند ماه و دو هفته تعطیلی ایام عید و همکاری مردم در این ایام بود.

وی افزود: اگر بخشی از فعالیت‌های ورزشی آغاز شده است، ما دائما مورد سوال و چالش قرار گرفتیم، البته ستاد ملی مبارزه با کرونا در وزارت بهداشت وظیفه خودش دانسته و رسالتش را در این زمینه انجام داده است. درست است که سلامت جامعه در اولویت قرار دارد، اما شرایط مردم را هم مانند بخشی از این بازگشایی‌ها در نظر گرفته‌اند.

رئیس ستاد مبارزه با کرونا در ورزش تاکید کرد: با این حال ما با یک سری ورزشکار ملی، استعدادها و اسطوره‌های ورزشی مواجه هستیم. از طرفی ما باشگاه‌های بدنسازی، فوتبال و همینطور استخرهای شنا را داریم که بسیار مورد توجه و استقبال است. برای همین با نماینده سه فدراسیون جلسه داشتیم که آقای سهیل مهدی از فوتبال، آقای پورعلی‌فرد از پرورش اندام و آقای ایلخانی از فدراسیون نجات غریق حضور داشتند. در خصوص فوتبال که خیلی‌ها نیز دنبال آن هستند، باید بگویم نامه باشگاه‌ها نیز که پیشنهاداتی داده‌اند به دست ما رسیده و بنده هم با آقای علی‌نژاد جلسه داشتم. اگر قرار باشد روزی مسابقات بازگشایی شود تمام پروتکل‌های بهداشتی رعایت خواهد شد و پیش از هر چیز ما دستورالعمل‌های لازم وزارت بهداشت را ارائه خواهیم کرد تا شاهد سلامت آحاد جامعه ورزش باشیم.

خلیلیان در واکنش به این سوال که آیا می‌توان گفت به بازگشایی اماکن ورزشی و از سرگیری مسابقات فوتبال نزدیک هستیم یا نه، گفت: نه واقعا و نمی‌توان گفت که خیلی نزدیک یا خیلی دور هستیم. شرایط ویروس ناشناخته بوده و جامعه ورزش هم جامعه خاصی است. مطمئن باشید هر زمان که احساس کنیم شرایط برای بازگشایی فراهم است این کار را انجام خواهیم داد، چون اصلاً در این زمینه مسئولیت داریم. در فوتبال هم همینطور است و حتی خود مردم هم پیگیر هستند. با این حال مسلماً دوستان ما در ستاد مرکزی مبارزه با کرونا همه چیز را بررسی کرده‌اند و ما فردا خدمت آنها خواهیم بود تا آخرین دستاوردها را بگیریم و اعلام کنیم.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)