حضور برخی از بازیکنان آکادمی باشگاه پرسپولیس در تمرینات بزرگسالان سرخ‌پوشان خبرساز شد.

این روزها برخی بازیکنان جوان که کارشان در آکادمی باشگاه پرسپولیس به پایان رسیده، در تمرینات تیم بزرگسالان حضور فعالی دارند. در همین راستا وضعیت ۵ بازیکن سابق آکادمی پرسپولیس که این روزها در تمرینات تیم بزرگسالان حضور دارند را بررسی می‌کنیم.

علیرضا خدایی؛ بازگشت یک ملی‌پوش امید

بازیکن سابق آکادمی پرسپولیس چند سال قبل از سوی برانکو به تمرینات بزرگسالان آمد. ۲۰ ساله است و در پست های وینگر چپ، وینگر راست و دفاع راست بازی می‌کند. در زمان حضور برانکو روی نیمکت سرخ‌ها، مدتی در تمرین حاضر می‌شد و اکنون نیز در تیم ملی امید عضویت دارد. با توجه به رده سنی این بازیکن که زیر ۲۳ سال به حساب می‌آید به نظر می‌رسد گل‌محمدی برای فصل آتی او را بخواهد.

علی جودکی؛ تنها بازمانده در دفاع چپ

جودکی هم از همان نفرات قدیمی است که ذاتا دفاع چپ و وینگر است و ۲۱ سال سن دارد. در تمرینات پیش از آغاز فصل گذشته پرسپولیس حضور داشت و در نهایت نیز با تصمیم گل محمدی به لیست بزرگسالان اضافه شد.علی جودکی در نقل و انتقالات زمستانی فصل گذشته، قراردادش را با پرسپولیس تمدید کرد. او هم بازیکن آکادمی سرخ ها بوده است. اگرچه فرصت بازی به جودکی نرسیده اما در آخرین دیدار لیگ بیست‌ و یکم مقابل فجرسپاسی، این بازیکن روی نیمکت ذخیره سرخپوشان حضور داشت.

 

محمد عمری؛ نمونه کوچک شده امید عالیشاه

این بازیکن ۲۲ ساله، نسبت به سایر جوانان حاضر در تمرین پرسپولیس، شناخته شده تر است چرا که در ۴ بازی برای سرخپوشان به عنوان بازیکن تعویضی به میدان رفت و درواقع فرصت حضور در زمین را پیدا کرد. او هم قراردادش را با صلاحدید یحیی گل‌محمدی، طولانی مدت با سرخ‌ها تمدید کرد و با آغاز دور جدید تمرینات نیز در جمع پرسپولیسی‌ها حاضر شده تا مشخص شود که فعلا خبری از جدایی این بازیکن نخواهد بود. تمام مربیانی که با او کار کرده‌اند مدعی‌اند او نمونه کوچک شده از امید عالیشاه است که با فرصت و تجربه بیشتر می‌تواند سال‌های سال در ترکیب سرخ‌ها به میدان برود و بدرخشد.

امیرمحمد یوسفی؛ دروازه‌بانی که فرصت بازی پیدا نکرد

امیر محمد یوسفی چند فصل قبل از آکادمی خارج شد و به بزرگسالان پیوست. او دروازه‌بان زیر ۲۲ ساله‌های پرسپولیس بود که بعد از حضور گل‌محمدی و فنایی روی نیمکت سرخ‌ها به تیم بزرگسالان اضافه شد. این دروازه‌بان، بعضا در غیاب بیرانوند، لک یا رادوشویچ به عنوان گلر دوم، روی نیمکت می‌نشست اما فرصت بازی پیدا نکرد.

ابوالفضل سلیمانی؛ پدیده خط دفاعی

این بازیکن ۲۱ ساله، در پست دفاع وسط توپ می‌زند و یکی از بهترین نفرات تیم امید بوده که حتی با وجود اتمام قراردادش با آکادمی سرخ‌ها به درخواست کادرفنی در تمرینات حاضر می‌شود. سلیمانی در چند مقطع به عنوان بازیکن زیر ۲۱ سال با پرسپولیس تمرین کرده و در آخرین بازی فصل گذشته مقابل فجرسپاسی نیز روی نیمکت سرخ‌ها حضور داشت.

ستاره‌هایی در آستانه جدایی از پرسپولیس

در حالی تعدادی از این نفرات در تمرین پیش فصل حاضرند که هنوز چند بازیکن شایسته راهی به تمرین ندارند. نفرات مستعدی چون پوریا میرایی، شهاب دهقانیان و چند نفر دیگر که به احتمال زیاد همچون خارکش جذب تیم‌های دیگر خواهند شد.

 

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)