دادستان‌کل کشور با هشدار پیشگیرانه به وزیر اقتصاد درباره واگذاری سهام باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال تأکید کرد: در فرایندهای واگذاری سهام دقت مضاعف صورت گیرد.

حجت‌الاسلام جعفر منتظری، دادستان‌کل کشور در راستای وظایف خود در حفظ حقوق عامه و پیشگیری از وقوع جرم، در نامه‌ای به خاندوزی، وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس شورای‌‌عالی بورس، بر اعمال دقت مضاعف در روند فرایند واگذاری سهام دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی تأکید کرد.

در نامه جعفر منتظری، ضمن استقبال از توسعه قانونمند واگذاری سهام دولتی به ضرورت توجه به حساسیت این دست واگذاری‌ها (از جمله وجود هواداران و علاقه‌مندان متعدد و گسترده در سراسر کشور)، با اعمال دقت‌های پیشگیرانه تأکید شده است.

همچنین در بخش دیگری از این نامه خطاب به وزیر اقتصاد تأکید شده است؛ جوانب مختلف این واگذاری در جلسات آتی شورای‌عالی بورس مطرح شود و مورد بررسی اعضا قرار گیرد.

فهرست دقیق دارایی‌ها، بدهی‌های به‌هنگام‌شده، پیش‌بینی دقیق درآمدهای آینده، تعیین مالکیت دارایی‌های مندرج در ترازنامه این دو باشگاه و مالکیت لوگو از موارد دیگری بوده است که در نامه پیشگیرانه دادستان‌کل کشور به وزیر امور اقتصادی و دارایی به آن اشاره شده است.

منتظری بررسی گزارش بازرس‌های قانونی و حسابرس مستقل باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال در جلسه شورای‌عالی بورس از سوی مسئولین را مورد مطالبه قرار داده است.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)