پرسپولیس نیوز: معاون توسعه ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان گفت: در ۳۰ رشته در بازی‌های آسیایی جاکارتا شرکت خواهیم‌ کرد که در مجموع ۲۶۶ ورزشکار مرد و ۱۶۶ ورزشکار زن در این مسابقات خواهیم داشت.

محمدرضا داورزنی در گفت‌گو با برنامه تهران ورزشی شبکه رادیویی ایران درباره کاروان اعزامی کشورمان به مسابقات آسیایی جاکارتای اندونزی و اینکه چه تعداد ورزشکار در چند رشته در این مسابقات شرکت خواهند کرد، اظهار داشت: ما در ۳۰ رشته در بازی‌های جاکارتا شرکت خواهیم‌ کرد که در مجموع ۲۶۶ ورزشکار مرد و ۱۶۶ ورزشکار زن در این مسابقات خواهیم داشت. این تعدادی است که تا الان تصمیم گیری شده و جمع بندی نهایی هفته آینده انجام خواهد شد.

وی درباره حضور برخی روسای فدراسیون‌ها و بحث بازنشستگی این افراد تصریح کرد: همه کسانی که اکنون بازنشسته هستند و کار می‌کنند براساس قوانین قبلی مشغول به کارند. اینطور نیست که آنها خلاف قوانین عمل کنند. طبیعتا این موضوعی است که شورای نگهبان باید آن را تعیین و ابلاغ کند تا تمام دستگاه‌ها آن را اجرا کنند و بحث ورزش و یا غیر از آن را هم ندارد و باید تمام دستگاه‌ها به قانون پایبند باشند تاکنون این مدیران مستثنی بودند اما طبیعتا اگر در مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان تصویب شود آنها هم طبق قانون کار خواهند کرد.

معاون توسعه ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان در خصوص اینکه آیا وزارت ورزش قصد جوانگرایی در سطح مدیران فدراسیون‌ها را ندارد گفت: اکنون در بیشتر استان‌ها تلاش وزارت ورزش براین است که جوانگرایی اتفاق بیفتد در همین راستا هم جلساتی در وزارت ورزش برگزار می‌شود که از مدیران جوان استفاده و به نحوی بانک اطلاعاتی در اختیار آنها قرار می‌گیرد. قطعا در آینده فرصتی خواهد بود تا این جوانان مسئولیت بگیرند.

داورزنی درباره صحبت‌هایی که در مورد مدت قرارداد خوان سیچلو مربی تیم ملی والیبال مطرح می‌شود و اینکه او با وجود حضور نداشتن در ایران اما از فدراسیون والیبال پول دریافت کرده است، گفت: قرارداد سیچلو به نحوی بود که باید تمام وقت در ایران کار می‌کرد. اما این مربی ۸ الی ۹ ماه پیش ابراز تمایل کرد تا در ایتالیا کار باشگاهی انجام دهد چون در آن مقطع کاری در ایران نداشت. همان زمان قرار شد ۵۰ درصد از مبلغ قرارداد این مربی کم شود و او در ایتالیا به کار باشگاهی بپردازد.از قرار معلوم هم اکنون سیچلو اعلام کرده است می‌خواهد در ایتالیا به کارش ادامه دهد. فدراسیون والیبال نیز بابت زمانی که این مربی در ایران حضور نداشته پولی به او پرداخت نکرده است. من خودم با آقای ضیایی(رئیس فدراسیون والیبال) صحبت کرده و او به من اعلام کرده که هیچ پولی به سیچلو پرداخت نشده است.

وی افزود: نکته این است ما زمانی با یک مربی قرارداد سه ساله امضا می‌کنیم و داخل آن ذکر می‌کنیم که این مربی نمی‌تواند در جایی به جز کشورما کار کند اما با گذشت زمان شرایط متفاوت می‌شود و کادر فنی جدید و سرمربی جدیدی به تیم ملی اضافه می‌شود. در این مقطع قرار شد سیچلو با تیم ب ایران کار کند اما خود او درخواست داد تا به کار باشگاهی بپردازد. با توجه به اینکه در‌آن مقطع زمانی این مربی در ایران کاری نداشت ما هم این اجازه را به او دادیم و بابت مدت حضور نداشتنش هم هیچ پولی به او پرداخت نشده است. همنطور که گفتم با توجه به اینکه سیچلو از اسفندماه به بعد به ایران نیامده است هیچ پولی به او پرداخت نشده و اکنون هم که با تیم ب ایران به جاکارتا نمی‌رود، طبیعتا دیگر هیچ پولی هم به او پرداخت نخواهد شد.

معاون توسعه ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان درباره بحث پرداخت مبلغ ۵۰۰ یورو به هر ورزشکار اعزامی به مسابقات آسیایی جاکارتا و اینکه برخی از ورزشکاران از کم بودن این مبلغ ابراز نارضایتی کردند، گفت: ما مکاتباتی با بانک مرکزی داشته‌ایم و دنبال این هستیم این مبلغ را بیشتر کنیم و امیدواریم این مشکل هم حل شود.

داورزنی در خصوص اتفاقات چند روز اخیر تیم ملی فوتبال ایران و بحث لغو دیدار تدارکاتی مقابل تیم‌های یونان و کوزوو گفت: علت لغو بازی با یونان مشکلاتی بود که بین این کشور و کشور ترکیه بوجود آمد. به همین دلیل یونانی‌ها خواستند محل میزبانی را تغییر دهند اما با توجه به اینکه تیم ما نمی‌توانست پروازی انجام دهد و از قبل هم قرار بود این مسابقه در استانبول برگزار شود، بازی لغو شد. در مورد بازی با کوزوو هم به احتمال فراوان این دیدار فردا برگزار خواهد شد.

وی در واکنش به این پرسش که آیا بحث بستن قرارداد بازی‌های تدارکاتی تیم ملی را نمی‌توان بهتر از این انجام داد، گفت: طبیعتا بستن قرارداد از قبل انجام می‌ شود اما با توجه به مشکلاتی که برای تیم‌ها ایجاد می‌شود این دیدارها لغو می‌شود. اکنون مهدی تاج خودش در ترکیه تحت درمان است و از فردای دیدار با ترکیه به دلیل فشاری که به خاطر لغو دیدارها روی او آمده تحت درمان قرار گرفته است.

داورزنی گفت: پیگیری مسابقات به همه دوستان فشار آورده است و به ویژه مهدی تاج را هم که باید پاسخگوی مردم و رسانه‌ها باشد تحت فشار قرار داده است. تلاش فدراسیون فوتبال این بود که بهترین تدارکات را برای تیم ملی درنظر بگیرد و انتظارات مردم را هم برآورده کند. وزارت ورزش به همراه فدراسیون فوتبال تلاش کردند این مشکلات را نداشته باشیم اما باید بپذیریم اتفاقاتی رخ می‌دهد که نه در اختیار فدراسیون فوتبال و نه در اختیار وزارت ورزش، فدراسیون فوتبال تاکنون هرخواسته‌ای داشته است وزارت ورزش از آن حمایت کرده است و از الان به بعد هم حمایت خواهد کرد تا سه بازی خوب در جام جهانی فوتبال داشته باشیم. این دغدغه فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش است اما باید این را هم بپذیریم که قرار نیست با تیمی به صورت تفریحی بازی کنیم و باید دیدارهای تدارکاتی روی تیم ما فشار بیاورد و مثمرثمر باشد. همانطور که گفتم تلاش تاج و همکارانش هم این است که بهترین شرایط را برای تیم ملی رقم بزنند. من هم نمی‌دانم بازی فردا با کوزوو انجام خواهد شد یا خیر، باید اطلاع دقیقی کسب کنم.در هر صورت تیم مقابل ما باید شرایط بازی را داشته باشد. امیدوارم این اتفاق رخ دهد.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)