پیشکسوت پرسپولیس مشکل اصلی این تیم در لیگ بیستم را بازیکنان جدید و تازه وارد می‌داند.

حمید درخشان معتقد است بازیکنان تازه وارد باید بدانند به چه تیم بزرگی آمده اند و پیراهن چه بزرگانی را پوشیده اند. تازه‌ترین صحبت‌های سرمربی و کاپیتان سابق پرسپولیس با خبرورزشی را بخوانید:

مشکل پرسپولیس در بازی با مس رفسنجان کجا بود؟

من اگر بخواهم بی تعارف حرف بزنم باید بگویم بازیکنان جدید پرسپولیس هنوز نمی‌دانند پیراهن چه تیم بزرگی را پوشیده اند. بازیکن تازه وارد پرسپولیس باید بداند این تیم یک تیم معمولی نیست. شما نمی‌توانید و حق ندارید در پرسپولیس معمولی باشید!

بازیکنان تازه وارد پرسپولیس معمولی هستند؟

من که چیز خاصی از آنها در این بازی ندیدم! این درحالی است که یک بازیکن تازه وارد باید به طور مثال دو برابر وحید امیری بدود و تلاش کند.

اندازه وحید امیری هم نمی‌شود دوید چه برسد به دو برابر!

من باب مثال گفتم. بحث من انجام تمرینات اختصاصی، استراحت کافی، تغذیه خوب و مراقبت از شرایطی بدنی است. کسی که به پرسپولیس می‌آید باید بداند اینجا زیر ذره بین است. شاید در یک تیم معمولی اگر شما معمولی باشید خیلی به چشم نمی‌آیید اما معمولی بودن در پرسپولیس یعنی خداحافظ!

یعنی چی؟

یعنی اینکه ممکن است نیم فصل عذرت را بخواهند. اگر معمولی باشید خیلی زود از چشم هوادار می‌افتید و جایگاه و محبوبیت خود را از دست خواهید داد.

قدیمی‌ترهای پرسپولیس به نظر شما بهتر بودند؟

این نظر من نیست. کارشناسان دیگر هم تأیید می‌کنند در دیدار با مس رفسنجان باز قدیمی‌ها بهتر ظاهر شدند.

منظور شما از بازیکنان تازه وارد رضا اسدی، علی نعمتی و حامد پاکدل است؟

من اسمی‌از کسی نمی‌آورم اما بازیکنان قدیمی‌تری هم هستند که باید بیشتر دقت کنند و به قول معروف کار دربیار باشند. بازیکنانی درگذشته پیراهن پرسپولیس را پوشیده اند که تریلی هجده چرخ اسمشان را نمی‌کشید. ستاره‌هایی که هرگز معمولی و ضعیف نبودند.

تغییر سیستم پرسپولیس به ۳-۴-۳ چقدر در این نتیجه تأثیرگذار بود؟

یحیی گل محمدی نشان داده است مربی با هوش و تاکتیکی است. این سیستم در تیم‌های ایتالیایی و چلسی تا جایی که می‌دانم اجرا می‌شود. ایده خوبی است به شرطی که بازیکنان با هوش و حواس جمع‌تر به وظایف تاکتیکی خود واقف باشند.

شما باز هم عدم توانایی در اجرای درست سیستم ۳-۴-۳ را تقصیر بازیکن می‌دانید؟

شک نکنید! بازیکنان توانا را شما در هر قالبی بگذارید هم شکل آن قالب می‌شوند. برای شما مثال می‌زنم که وحید امیری در پرسپولیس و تیم ملی با دو سیستم متفاوت و حتی در پُست‌های مختلف خوش می‌درخشد. این درخشش بی دلیل نیست. وحید امیری اولا زندگی حرفه ای دارد. می‌دانم مشاور تغذیه دارد، تمرین اختصاصی انجام می‌دهد و استراحت کافی دارد. او به گفته نزدیک‌ترین دوستانش ۱۱ شب می‌خوابد و حواسش به خودش است. اینکه بازیکن نتواند دستورات تاکتیکی مربی را به درستی اجرا کند بخش عمده ای به کیفیت و توانایی آن بازیکن برمی‌گردد.

اساسا سیستم ۳-۴-۳ به درد پرسپولیس می‌خورد؟

تغییر سیستم به هر حال زمان می‌خواهد و جا افتادن آن چند هفته وقت می‌برد. یحیی گل محمدی یا هر مربی دیگری براساس توانایی تیمش یا ابزاری که در اختیار دارد تاکتیک می‌چیند و باید دید در آینده پرسپولیس به بازی با این سیستم جدید عادت می‌کند یا اینکه اتفاق دیگری می‌افتد.

جالب اینجاست وقتی پرسپولیس نمی‌تواند برنده شود، استقلال و سپاهان هم نمی‌برند؟

به نظر من شرایط این تیم‌ها متفاوت است. با همه احترامی‌که برای استقلال و سپاهان اصفهان قائلم باز هم شانس پرسپولیس را برای قهرمانی بیشتر می‌دانم.

چرا؟

تجربه یحیی گل محمدی و کادرفنی پرسپولیس بیشتر است. مضاف بر اینکه پرسپولیس ۵ سال قهرمان لیگ برتر شده و شخصیت قهرمانی درون این تیم نهادینه شده است…

اما شما بازیکنان پرسپولیس را مورد انتقاد خود قرار دادید؟

منظور من بازیکنان جدید بود. باید خودشان را هر چه زودتر به سایر بازیکنان برسانند. صرفا بحث من رساندن ازلحاظ آمادگی جسمانی نیست بلکه از لحاظ روحی و روانی است. اینکه تفکر قهرمانانه داشته باشند و تلاش کنند زودتر با بازی در تیم بزرگی مثل پرسپولیس هماهنگ شوند.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)