عضو هیأت مدیره باشگاه پرسپولیس درخواست کرد ۱۵۰ میلیارد وام بیست ساله دراختیار این باشگاه قرار بگیرد.

غلام محمدعلیپور پس از اتمام مجمع عمومی کمیته ملی المپیک در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مجمع عادی کمیته ملی المپیک بود و از سال ۱۳۷۸ در این مجامع حضور دارم و سابقه ام طولانی است.

رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی در مورد برخی صحبت‌ها مبنی بر اینکه او با وزیر می‌بندد پاسخ داد: متوجه این حرف نشدم و الان این صحبت را می‌شنوم. من با وزیر می‌بندم؟ سی سال است شعار می‌دهیم که یک ورزشی می‌خواهیم. این شعار اول من است و همه جا می‌گویم. ما ورزشی‌ها سی سال است شعار می‌دهیم و حرف می‌زنیم که یک ورزشی باید وزیر ورزش شود. اکنون این اتفاق خوب افتاده است.

وی اضافه کرد: حمید سجادی قهرمان ملی ما است، مدال طلای آسیا دارد دو بار در المپیک دویده. در تاریخ ورزش نداشتیم که یک وزیر با این مشخصات و کارنامه در جایگاه صندلی وزارت بنشیند و از او دفاع می‌کنیم.

علیپور در خصوص اینکه آیا وزیر ورزش به خاطر ناراحتی جلسه را ترک کرد؛ گفت: زمان خروج او در جلسه ساعت ۱۸:۱۰ دقیقه بود. صددرصد سجادی برنامه‌های دیگری دارد. روی زمین جلسه حساب کرده بود که از آن خارج شد.

عضو هیأت مدیره باشگاه پرسپولیس در مورد خصوصی‌سازی سرخابی‌ها و اینکه آیا این اقدام وضعیت مالی باشگاه را بهتر خواهد کرد؛ گفت: همه باشگاه‌ها در ایران محترم هستند و کار می‌کنند. استقلال و پرسپولیس محبوب هستند. پرسپولیس دست‌کم ۴۰، ۵۰ میلیون هوادار دارد. تا امروز هم عملکرد قابل تحسین داشته و همچنان کار و حرکت می‌کند. باید یک موضوع را در بحث مالی قبول کنیم. مشکلات پرسپولیس از یک هفته، ۱۰ روز یا یک ماه و یک سال پیش ایجاد نشده. سالهاست مشکلات روی هم تلنبار شده است. نباید انتظار داشته باشیم ظرف یکماه ۲۰ روز یا شش ماه آینده مشکلات حل شود. بعضی‌ها قول می‌دهند اما من چنین فکری نمی‌کنم که حتی تا سال آینده مشکلات به سرعت حل شود.

علیپور ادامه داد: مشکلی که ظرف ۲۵ یا ۳۰ سال روی هم تلنبار شده کار خیلی سختی است که بگوییم در شش ماه یا یک سال حل می‌شود. شاید بشود اما کار سختی است. برخی مواقع فکر می‌کنم که باید به دولت بگوییم وقتی به این همه تولیدکننده وام و تسهیلات می‌دهید ما هم تولید نشاط می‌کنیم و لبخند به وجود می‌آوریم. این هم یک تولید فرهنگی است. نشاط را به خانواده‌ها می‌آوریم. چگونه می‌توانیم ۳۰، ۴۰، ۵۰ میلیون آدم را از خانه‌هایشان بیرون بکشید و کنار هم باشند و یک شب را به شادی بگذرانند، با چه چیزی؟

وی عنوان کرد: اگر دولت اعلام کند به همه یک خانه رایگان هم می‌دهیم فکر نمی‌کنم مردم به خیابان بیایند و خوشحال شوند کار ما تولید فرهنگی است. دو باشگاه هر کدام حداکثر ۱۵۰ میلیارد تومان بدهی دارند. کار سختی نیست که به آنها وام بیست ساله بدهیم. آیا نمی‌ارزد؟

عضو هیأت مدیره باشگاه پرسپولیس در مورد اینکه ترکیه هم چنین کاری انجام داده گفت: یک بانک می‌تواند به هرکدام از این باشگاه‌ها ۱۰۰ میلیارد وام بدهد. نمی‌خواهیم این پول برای خودمان باشد بلکه وام می‌خواهیم. بازپرداختش هم طولانی باشد. این مسئولیت برای همه است.

علیپور در خصوص اینکه خیلی‌ها می‌گویند پرسپولیس و استقلال ثبات مدیریتی ندارند و اگر دولت به آنها چنین وامی بدهد آیا باز هم بدهی دو باشگاه انباشته نخواهد شد، توضیح داد: می‌گویند ۱۵۰ میلیارد تومان بیست ساله به آنها وام بدهید و سالی ۴، ۵ میلیارد از آنها بگیرید. می‌تواند این مبلغ را هر سال برگرداند و بدهی هم انباشته نمی‌شود. چرا ما هم به قرارداد برانکو ناگهان ۳۰ میلیارد روی سر ما می‌آید. قرارداد یک مربی دیگر ۳۰ میلیارد روی سر ما می‌ریزند و بازیکن تیم را رها می‌کند و می‌رود پولش سر باشگاه انبار می‌شود. باید یک روزی این مسائل را جمع کنیم. این بدهی‌ها و مشکلات حل نشود وضعیت همین است. اگر چنین کاری انجام شود ظرف یکسال بعد مشکلات حل خواهد شد. اکنون وام را کنار می‌گذاریم زیرا قصه بورس مطرح شده است.

وی عنوان کرد: دولت تاکنون نتوانسته چنین کاری کند. بحث وام را کنار می‌گذاریم. دو باشگاه به بورس وارد شده‌اند و امیدوارم از این لحاظ اتفاق خوبی بیفتد. امیدوارم با فروش ۱۰ درصد سهام عدد خوبی به باشگاه بازگردد. آرامش مدیریت هم وجود دارد. هر چه مدیران زمان طولانی‌تری در باشگاه بمانند و کار کنند صددرصد می‌توانند امکانات بهتری بیاورند.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)