عضو هیئت رییسه سازمان لیگ گفت: منع به کارگیری بازیکنان و مربیان خارجی شامل مربیانی مثل استراماچونی و کالدرون که پرونده آنها هنوز باز است، می‌شود.

صادق درودگر در گفت‌وگو با میزان، در ارتباط با تعویق احتمالی دیدار دربی در مرحله نیمه‌نهایی جام حذفی در فصل جاری، اظهار داشت: پرسپولیس و استقلال عنوان کردند که برای اینکه می‌خواهند در دیدار‌های لیگ قهرمانان آسیا به میدان بروند و از برای ریکاوری هم فرصت می‌خواهند و به همین دلیل خواستار تعویق دربی شدند. فرهاد مجیدی و یحیی گل‌محمدی سرمربیان این دو باشگاه اگر می‌خواهند دربی به تعویق بیفتد باید به صورت کتبی به هیئت رییسه سازمان لیگ نامه دهند.

وی در ادامه در خصوص اینکه آیا اطلاع دارد که چنین نامه‌ای تهیه شده یا خیر، تصریح کرد: من نمی‌دانم، در حال حاضر نامه‌ای به دست هیئت رییسه سازمان لیگ نرسیده و اگر چنین درخواستی به صورت مکتوب به دست ما برسد آنگاه تشکیل جلسه می‌دهیم، اما تا این لحظه قرار نیست جلسه‌ای در خصوص تعویق دربی برگزار شود. همه هدف ما این است تا در کنار باشگاه‌ها باشیم و موضوع لیگ قهرمانان آسیا هم بسیار برای ما حائز اهمیت است.

عضو هیئت رییسه سازمان لیگ پیرامون قانون منع به کارگیری بازیکنان و مربیان خارجی، افزود: طرح ممنوعیت جذب بازیکنان و مربیان خارجی توسط سازمان لیگ ارائه شده، اما برای اجرایی شدن نیاز به تصویب هیئت رییسه فدراسیون فوتبال دارد که فکر می‌کنم تصویب شود. بر اساس این طرح مربیانی مثل برانکو، کالدرون و استراماچونی هم که پرونده باز در ایران دارند هم دیگر نمی‌توانند بازگردند.

درودگر در پایان پیرامون دستاورد‌های این طرح، خاطرنشان کرد: به نظرم ممنوعیت جذب خارجی‌ها در فوتبال ایران در مقطع زمانی کنونی طرح خوبی است و نفع باشگاه‌هاست، چون جلوی ایجاد بدهی‌های بیشتر برای آنها را می‌گیرد. هم من و هم بهاروند هر دو تجربه حضور در باشگاه‌ها را هم داشتیم و به خوبی در جریان مشکلات اقتصادی آنها هستیم.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)