عضو هیئت رئیسه سازمان لیگ فوتبال گفت: کارگزار باشگاه استقلال با زورگویی و همکاری شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی تبلیغات محیطی خودش را اجرا کرد.

صادق درودگر در گفت‌وگو با تسنیم، درباره اینکه گفته می‌شود سازمان لیگ از پرسپولیس و استقلال مبلغ ۳۹ میلیارد تومان برای ارائه ضمانت جهت اجرای تبلیغات محیطی درخواست کرده، اظهار داشت: سازمان لیگ هیچ فرمولی تعیین نکرده و فقط اعلام کرده‌ایم برای جلوگیری از ضرر باشگاه‌ها و به دلیل تجارب بد قبلی باید صددرصد ضمانت از کارگزار اخذ شود. قرار است سازمان بازرسی درصد نهایی را اعلام کند. متأسفانه در برخی  قراردادهای شرکت‌ها با باشگاه‌ها، حق تضمین بین ۱۰ تا ۱۵ گرفته می‌شد و در گذشته شاهد بودیم شرکت‌ها قرارداد را می‌بندند و بدون اینکه پولی به باشگاه‌ها بدهند، می‌روند.

وی افزود: وقتی می‌گوییم صددرصد تضمین را می‌خواهیم یعنی کارگزار به بانک‌ عامل باید ۱۰ درصد بدهد تا تضمین را بگیرد، آیا این شرکت نمی‌خواهد ۱۰ درصد را هم بدهد؟

عضو هیئت رئیسه سازمان لیگ خاطرنشان کرد: می‌خواهیم باشگاه استقلال و هوادارانش متضرر نشود. باشگاه استقلال به جای اینکه خودش بیشتر حساسیت داشته باشد، نامه‌ای را برای ضمانت ارائه کرده که رقم آن سه میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان بوده است. کجای دنیا نامه، جای ضمانت‌نامه را می‌گیرد؟ کدام مرجع قانونی چنین چیزی را می‌پذیرد؟  باید قانونمندی را حاکم‌کنیم نه قانون‌گریزی را، آن هم در شرایطی که طبق اعلام باشگاه استقلال، قرارداد با کارگزار ۵۰۰ میلیارد تومان بوده و ۱۵۰ میلیارد آن به تبلیغات محیطی اختصاص دارد.

درودگر با بیان اینکه قرار بود تبلیغات محیطی دیدار استقلال – نساجی مازندران در هفته پنجم لیگ برتر به صورت ۵۰ – ۵۰ اجرا شود، تصریح کرد: متأسفانه در این بازی حرکات غیرقانونی و غیراخلاقی انجام شد که گزارش آن تهیه شده است. کارگزار و برخی از دوستان با هماهنگی معاونت شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی با زورگویی به تبلیغات محیطی سازمان لیگ اجازه نمایش ندادند، تبلیغاتی که برای همه باشگاه‌ها بود. آنها در واقع مقابل سازمان لیگ قرار نگرفتند، بلکه مقابل همه باشگاه‌ها ایستادند. کارگزار باشگاه استقلال تبلیغات محیطی خودش را اجرا کرد و قطعا با این تخلف برخورد و خسارت‌های آن به نفع سایر باشگاه‌ها دریافت خواهد شد.

وی در پاسخ به این سؤال که کارگزار باشگاه استقلال با موافقت چه ارگانی تبلیغات محیطی را اجرا کرد، گفت: کارگزار با همکاری شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی تبلیغات محیطی را انجام داد. در این زمینه نامه‌ای به وزیر ورزش و جوانان ارسال خواهیم کرد تا گزارش اقدام شرکت توسعه و اماکن به دست ایشان برسد.

عضو هیئت رئیسه سازمان لیگ در ادامه گفت‌وگو در رابطه با اینکه باشگاه پرسپولیس اعلام کرده در بازی روز چهارشنبه هفته جاری مقابل صنعت نفت آبادان تبلیغات محیطی را اجرا خواهد کرد، آن هم در شرایطی که هنوز از قرارداد این باشگاه با کارگزار رونمایی نشده است، گفت: به استقلال و پرسپولیس نامه داده‌ایم که تا دوشنبه فرصت دارند تضامین بانکی خود را ارائه دهند. کاری نداریم پرسپولیس با کارگزار خود قرارداد بسته یا نه، ما تا دوشنبه فرصت داده‌ایم. من از مجید صدری بسیار سپاسگزارم که فردی قانونمند و ارزشمدار است و هیچ‌گاه برای رسیدن به اهداف خود قانون گریزی نمی‌کند و شعارهای فراتر از واقعیت هم‌ نمی‌دهد.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)