یکشنبه ۱۳ بهمن (۱۵:۴۲)

مرجع خبری پرسپولیس :  مربی تیم فوتبال سایپا گفت : در پرسپولیس تمرکز را از افشین گرفته اند و او باید جایی کار کند که قدرش را بدانند .

امیر حسین پیروانی اظهار داشت: من با مربیان مختلف کار کرده ام و به برخی از آنها پس از تدریس، مدرک مربگیری داده ام. مهم ترین مشخصه مورد نیاز یک مربی داشتن تمرکز است. مربی که تمرکز نداشته باشد نمی تواند تیم را به درستی هدایت کند.
مربی تیم فوتبال سایپا ادامه داد: مربیان بزرگ می گویند اگر ۱۰ درصد از تمرکز مربی تیمی گرفته شود کارایی تیم حداقل ۵۰ درصد کاهش می یابد چه برسد به اینکه در تیمی که بیش از این تمرکز را از مربی گرفته اند. اگر کادر فنی سایپا موفق است یکی از دلایلش این است که تمرکز کافی داریم اما در پرسپولیس افشین تمرکز ندارد.
پیروانی با اشاره به سوابق ورزشی برادرش عنوان کرد: به دلیل اینکه افشین برادرم است این حرف ها را نمی زنم. باید بررسی کرد و دید پیروانی از کجا آمده است. او بازیکن تیم ملی بوده، سال ها در پرسپولیس توپ زده و از نظر اخلاقی یکی از بهترین بازیکنان بوده است. فوق لیسانس تربیت بدنی دارد و در عرصه مربیگری نیز بالاترین مدرک آسیا و مدرک حرفه ای را داراست. دو دوره ۴۵روزه در باشگاه پاری سن ژرمن دوره مربیگری گذرانده است اما متاسفانه به او برچسب بی تجربگی می زنند. به هر حال هر مربی باید از جایی شروع کند.

پیروانی تاکید کرد: افشین در عمل انجام شده قرار گرفت و تیم را بعد از قطبی به او سپردند اما روز گذشته تماشاگران نهایت کم لطفی را در حقش انجام دادند. او تیم قهرمان را تحویل نگرفته است که اکنون از سوم بودن پرسپولیس تماشاگران نارحت باشند. پرسپولیس در فصل گذشته در بسیاری از دیدارها از دقیقه ۸۵ به بعد گل زد اما روز گذشته بعد از اینکه پرسپولیس گل زد شعارها علیه او تندتر شد. این یعنی اینکه این شعارها از جایی نشات گرفته شده است.
پیروانی تصریح کرد: افشین فقط به دلیل اینکه عاشق پرسپولیس است حاضر شد در این تیم مربیگری کند وگرنه او پیشنهادهایی به مراتب بهتر داشت و باشگاه هایی خواهانش بودند که از او انتظار قهرمانی هم نداشتند. مسئولان برق شیراز ۱۰ مرتبه تلفنی و حضوری با او تماس گرفتند و فقط خواهان این بودند که تیم برق را در لیگ برتر حفظ کند زیرا این تیم پتانسیل این کار را دارد اما او به خاطر پرسپولیس به آنها جواب منفی داد.
مربی تیم سایپا در مورد اینکه چه افرادی تمرکز را از سرمربی پرسپولیس گرفته اند عنوان کرد: تغییر و تحول مدیریتی و اینکه تفکرات مدیر قدیمی با تفکرات مدیر جدید فرق می کرد روی او تاثیر گذاشت. از روزی که او سرمربی شد نام ۱۵ مربی خارجی را عنوان کردند این مسایل تمرکز پیروانی را گرفت.
سرمربی مستعفی تیم ابومسلم در مورد این که به پیروانی توصیه می کند در پرسپولیس بماند یا برود گفت: به نظر من افشین باید در تیمی کار کند که قدرش را بدانند. اگر شرایطی در پرسپولیس فراهم شد که قدرش را در این تیم دانستند می تواند در پرسپولیس هم به کارش ادامه بدهد اما در غیر این صورت باید به تیم دیگری برود.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)