مهدی ترابی برخلاف انتظارات در مصاف با اروگوئه در ترکیب اصلی قرار گرفت و بازی کرد.

این انتخاب از آن جهت حائز اهمیت است که در دوران دراگان اسکوچیچ هافبک مهاجم ارزشمند تیم فوتبال پرسپولیس به اردوها دعوت می شد اما فرصت حضور در ترکیب اصلی را پیدا نمی کرد و همین مساله باعث افت او در پرسپولیس هم شده بود.

ولی حالا کی روش نقش ویژه ای به او داده و در شرایطی که مهدی طارمی و قلی زاده را روی نیمکت نشانده بود از مهدی ترابی در پست وینگر راست استفاده کرد.

ترابی از جمله بازیکنانی به شمار می رود که در دوران اول حضور کارلوس کی روش به تیم ملی راه پیدا کرد و در مرحله مقدماتی جام جهانی روسیه یکی از مهره های مد نظر کی روش بود که رفته رفته نقش بیشتری به او سپرده می‌شد ولی با حضور اسکوچیچ نقش این بازیکن در تیم ملی روز به روز کمرنگ می شد ولی حالا شرایط برای او متفاوت شده است.

یکی از تصمیمات قابل توجه کی روش در انتخاب ترکیب اصلی مقابل اروگوئه نیمکت نشین کردن مهدی طارمی است و در حالی که در گذشته این بازیکن با توجه به علاقه سرمربی پرتغالی تیم ملی به استفاده از یک مهاجم در راس خط هجومی تیمش بیشتر در پست وینگر چپ به میدان می رفت حالا در اولین حضور دوباره روی نیمکت تیم ملی این وظیفه به ترابی سپرده شده است.

ترابی البته در ۳۰ دقیقه ابتدایی مصاف با اروگوئه هم عملکرد خوبی ارائه کرده و پس از شوتی که در دقیقه یک به سوی دروازه رقیب روانه کرد در سایر دقایق بازی نیز هم در دفاع و هم در حمله نمایش خوبی داشت. او در دقیقه ۶۳ نیمه دوم هم یک حرکت فردی دیدنی با سامان قدوس انجام داد و با یک حرکت یک و دو دفاع تیم اروگوئه را به هم ریخت و تک به تک شد که در نهایت ضربه او را دروازه بان دفع کرد.

تداوم این عملکرد از سوی مهدی ترابی می‌تواند خطری جدی برای موقعیت سابق علی قلی‌زاده و دیگر رقبای ترابی در ترکیب تیم ملی باشد.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)