پیشکسوت فوتبال ایران گفت: مدیران پرسپولیس در برخی زمینه‌ها خوب عمل نکردند که نتیجه‌اش حذف این تیم از لیگ قهرمانان آسیا بود.

بیژن ذوالفقار نسب در گفت‌وگو با ایرنا، با اشاره به اینکه حسرت تیم‌های ایرانی برای قهرمانی در آسیا به نزدیک ۳۰ سال رسیده است، اظهار داشت: فوتبال یکی از ورزش‌های پر جاذبه است و دردسرهای زیادی دارد. به نظر اقتصادی هم پر درآمدترین ورزش دنیا است. در تمام کشورها فوتبال در حال گسترش است و روز به روز علمی‌تر می‌شود اما سرعت رشد این ورزش در فوتبال ما پایین بوده است.

وی افزود: متاسفانه شرایط به نحوی شده که نمی‌توانیم رقابت کنیم. این روزها در فوتبال دنیا حرف اول را پول می‌زند. مبلغ قرارداد یک بازیکن الهلال برابر است با بودجه کل باشگاه پرسپولیس؛ همین شرایط منجر می‌شود که تیم‌ها ما از رقابت در سطح بین المللی خارج شوند.

پیشکسوت فوتبال ایران تاکید کرد: شما اگر نگاه کنید در سال‌های اخیر بازیکنان ما به محض دریافت پیشنهاد از یک باشگاه خارجی، می‌روند. در این شرایط تیمی مانند پرسپولیس هم که تا این مرحله از لیگ قهرمانان بالا می‌آید کار بزرگی کرده است. با این حال مشکلات زیادی هم در این راه وجود داشت و جالب اینجا است که الان باز هم برخی می‌گویند فوتبالیست‌های ما فراری شده‌اند!

ذوالفقار نسب با اشاره به عملکرد بازیکنان جدید پرسپولیس گفت: پرسپولیس چند بازیکن ملی‌پوش را از دست داد و در سوی مقابل چه بازیکنانی جذب شدند؟ نمی‌خواهم در مورد بازیکن خاصی صحبت کنم اما دست سرمربی تیم خالی بود. از طرفی یک روز مهم در آستانه یک بازی حساس برای پرسپولیس به خاطر مشکلات پرواز از دست رفت. می‌توان گفت مدیران پرسپولیس در این شرایط عملکرد خوبی نداشته و ضعیف بودند و همین موضوع شاید یکی از عوامل اصلی حذف آنها بود.

وی گفت: باید زیرساختی فراهم شود که باشگاه‌های ما هم بتوانند با تیم‌های متمول در سطح بین المللی رقابت کنند. شاید فوتبال ما نسبت به ۲۰ سال پیش ۲۰درصد پیشرفت داشته اما سرعت پیشرفت دیگر رقبای ما چندین و چند برابر بوده است.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)