مهاجم پیشین پرسپولیس اعتقاد دارد که فاصله شش امتیازی این تیم با استقلال در هفته‌های آینده قابل جبران خواهد بود.

پایان رأفت در گفت‌وگو با تسنیم در خصوص تساوی یک – یک پرسپولیس و استقلال عنوان کرد: دو تیم آماده و برای برد آمده بودند. فرصت‌های حساسی روی دروازه تیم‌ها خلق شد و جالب اینکه هر دو تیم از یک نقطه گل زدند و گل خوردند.

وی ادامه داد: دربی‌ همیشه حساس‌ است، دوندگی تیم‌ها بالاست و فشار روی همه وجود دارد. هر دو تیم فرصت آنچنانی به هم ندادند و از معدود فرصت‌های خود استفاده کردند و به یک شکل هم به گل رسیدند. یک مقدار پرسپولیس بهتر از استقلال بود و بهتر به توپ ضربه زد اما تساوی نتیجه عادلانه‌ای برای این بازی بود.

مهاجم پیشین پرسپولیس در پاسخ به این سؤال که آیا با این تساوی پرسپولیس شانس قهرمانی را از دست داده است؟ گفت: هنوز خیلی به پایان لیگ مانده، ۶ امتیاز در فوتبال آن قدرها هم فاصله زیادی نیست. نمی‌شود از الان گفت قهرمانی از دست رفته است. در فوتبال هیچ چیزی قابل پیش‌بینی نیست.

رأفت در مورد قضاوت داور و عصبانیت یحیی گل‌محمدی بعد از دریافت گل از تصمیم قاضی مسابقه، خاطرنشان کرد: داور می‌خواست بازی را کنترل کند ولی در بعضی لحظات کنترل بازی از دستش خارج شد. خصوصاً در صحنه گل استقلال که باید اجازه می‌داد تعویض پرسپولیس انجام شود تا ۱۰ نفره در موقعیت گل قرار نگیرد. یحیی حق داشت اعتراض کند، به هرحال بازی حساس و نزدیک بود، ضمن اینکه امتیاز این مسابقه خیلی مهم بود. این صحنه واقعاً تعیین‌کننده شد و اگر تعویض زودتر انجام شده بود، شاید دروازه پرسپولیس باز نمی‌شد. او می‌خواست خط دفاعش را سه نفره کند اما همان لحظه پرسپولیس گل خورد. داور در واقع مانع از انجام کار تاکتیکی پرسپولیس شد و گل‌محمدی بعد از این اتفاق کنترلش را از دست داد. به هرحال یک لحظه خون به مغز آدم نمی‌رسد.

وی گفت: پرسپولیس بیشتر در میانه میدان بازی می‌کرد و بازی را هافبک‌ها در دست گرفته بودند و عملکرد خوبی داشت. امیدوارم در بازی‌های آینده این عقب‌افتادگی امتیازی را جبران کند و امتیاز کامل سایر بازی‌هایش را بگیرد. امکان اینکه استقلال هم امتیاز از دست بدهد، زیاد است. پرسپولیس باید بازی‌های باقی‌مانده را با همین روحیه جنگندگی ادامه دهد. رسیدن به قهرمانی ششم دور از دسترس نخواهد بود.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)