پرسپولیس نیوز : عادل فردوسی پور بدون شک یکی از پدیده های صدا و سیماست و از معدود افرادی است که توانسته سالهای سال پدیده بماند. اما راز همیشه در اوج بودن او چیست؟

مسابقه ۳ستاره چند سالی است که بهترین های سال را انتخاب می کند. مسابقه ای که گویا اهمیت آن برای افراد  رقابت کننده حتی بیشتر از چیزی بوده که احسان علیخانی و تیمش فکر میکردند.
 
سال ۹۴ سال جذابی برای ۳ستاره بود، جایی که بعد از سالها برنامه ای در تلویزیون قد علم کرده بود تا بتواند در مقابل ۹۰ بایستد، با آن مجری محبوبش، بله راجع به خندوانه و رامبد جوان صحبت کی کنیم.
 
سالها بود که در تمام نظرسنجی های رسمی و غیر رسمی عادل فردوسی پور یکه تازی می کرد. در معرفی اول ۳ ستاده سال ۹۴ رامبد به سبک طنز خود به مردم گفت ؛اگر به من رای ندهید خودم را به زیر ماشین می اندازم؛ شوخی که داشت جدی میشد…
 
آن سال در یک برنامه ۹۰  عادل گفت رای شما به من مایه دلگرمی است، جمله ای که عکس العمل شدید رامبد را به همراه داشت و در خندوانه برای گرفتن رای سنگ تمام گذاشت. رقابت جذاب بین عادل و رامبد ادامه داشت تا زمانی که سر و کله عمو پورنگ پیدا شد. نود باید با خندوانه و محله گل و بلبل رقابت میکرد، با خندوانه ای که هر شب روی آنتن بود و از پیر و جوان و زن و مرد مخاطب داشت تا عمو پورنگی که میگفت کسانی که بچه هاشون رو دوست دارند به من رای می دهند و تمام آنتن شبکه ۲ برای گرفتن رای برای داریوش فرضیایی بسیج شده بود. و عادل بود یک شب برنامه در هفته.
 
نهایتا سال ۹۴ عادل و برنامه ۹۰ با اختلاف برنده این مسابقه شدند.
 
اما سال ۹۵ مهران مدیری هم به جمع مدعیان پیوست، با برنامه دورهمی و تا زمانی که نتایج آرا قابل رویت بود، مهران مدیری اول، عادل فردوسی پور دوم و رامبد جوان سوم بودند و برنامه ها هم به همین ترتیب اول دورهمی، دوم نود و سوم خندوانه.
 
در روز معرفی برنامه ۳ستاره، عادل که به عنوان مهمان حضور داشت اعتراض خود را به مسابقه اعلام کرد. شکایت او از این بود که مخاطبان دورهمی و خندوانه تفاوت زیادی با مخاطب نود دارند. نود باید با برنامه های ورزشی مقایسه شود و برنامه های طنز با هم، جواب احسان علیخانی به این اعتراض در نوع خود جالب بود ؛خوب در این صورت ۹۰ حتما به عنوان بهترین برنامه انتخاب میشد: گویا افرادی هستند که دلشان نمی خواهد نود و عادل انتخاب شوند..
 
رامبد که گفته بود من نه از فضای مجازی ام برای کسب رای استفاده می کنم نه از برنامه ام، از هر دو با تمام وجود استفاده کرد و دور همی و سایرین هم سنگ تمام گذاشتند. اما در حالی که انتظار میرفت عادل در تک برنامه خود در زمان مسابقه برای کسب رای استفاده کند، عادل حتی جمله ای در این باره در برنامه نگفت. نظرسنجی خودش را از مخاطبان انجام دادکه از میان  یک میلیون و هشتصد هزار شرکت کننده ۹۵ درصد آنان از برنامه نود رضایت داشتند.
از این مقدمه می توان به راز ماندگاری عادل پی برد.
 
عادل بهترین رسانه ها را در اختیار دارد. ۲ میلیون نفر در طول ۳ ساعت به برنامه اش پیامک میزنند، سایت پر بازدید دارد و کانال تلگرامش ۷۰۰ هزار عضو دارد. کافی است اراده می کرد و از هوادارانش می خواست که دست به کار شوند،‌بدون شک بخش عمده ای از آن ۲ میلیون نفر به او و برنامه اش رای می دادند و اگر از فرصت فضای مجازی اش هم استفاده می کرد یقینا از سایرین فاصله می گرفت.
 
اما آن عادل، دیگر عادل فردوسی پور نیست. عادل باید همین گونه که هست باشد. در پر بیننده ترین برنامه تلویزیون اسپانسرها را ردیف نکند تا مخاطب بفهمد که اولویت با اوست و در نود ( با لحن تند عادل بخوانید و خودتان را جای تک اسپانسر برنامه بگذارید!) چند بار از روی کاغذ نام اسپانسر را انگار که با اکراه بخواند و کاغذ را پرت کند.
 
عال نباید خواهش دادن رای از مخاطبانش داشته باشد و نباید از رسانه اش و از فرصت فضای مجازی اش برای برنده شدن خودش استفاده کند.
 
عادل باید کم مصاحبه کند و اگر در برنامه ای مانند خندوانه شرکت کرد باید کولاک کند،این عادل خودش را به هر قیمتی در چشم نمی کند.
 
حتی اگر ۹۰ که یک برنامه تخصصی ورزشی است با برنامه هایی مثل دورهمی و خندوانه مقایسه شود، در مقابل احسان علیخانی عادل باید با خنده اعتراض کند و اجازه بخواهد که قانع نشود.
 
این عادل می تواند ۲۰ سال محبوب باشد و ۲۰ سال نود را در اوج نگه دارد و می تواند در آخرین برنامه سال ۹۵ بگوید ؛نوزادانی که در اولین سال شروع  نود به دنیا آمده اند، امسال باید کنکور بدهند.
 

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)