مهاجم اسبق تیم فوتبال پرسپولیس گفت: نگه داشتن قهرمانی سخت است و امیدوارم بچه‌ها هرچه زودتر بتوانند به خودشان بیایند تا به کادر فنی و باشگاه کمک کنند.

پایان رافت در گفت‌وگو با فارس، در خصوص دیدار روز گذشته پرسپولیس مقابل مس رفسنجان اظهار داشت: بعد از وقفه‌ای که به خاطر تیم ملی ایجاد شد، دو تیم بازی بسیار با کیفیتی را به نمایش گذاشتند. به خصوص در نیمه اول پا به پای هم کار کردند و موقعیت‌هایی داشتند. تیم مس گل بسیار زیبا و با ارزشی را به ثمر رساند و پرسپولیس هم توانست با پنالتی بازی را به تساوی بکشاند.

وی افزود: از نظر فنی، فوتبال خوبی را شاهد بودیم. هر دو تیم می‌خواستند برنده باشند. امیدوارم از بازی بعدی مقابل صنعت نفت آبادان، پرسپولیس در ورزشگاه آزادی هم بتواند از حضور هوادارانش استفاده کند و هم سه امتیاز را بگیرد و به بالای جدول برسد.

مهاجم اسبق پرسپولیس در مورد اینکه این تیم مدتی است به خوبی نتیجه نمی‌گیرد، گفت: به هرحال بعد از ۶ سال نتیجه گیری، هر تیمی ممکن است دچار نوسان شود. مسائل زیادی در این ماجرا دخیل هستند. شرایط مالی مناسب نیست. امیدوارم هرچه زودتر کارگزاری بیاید و پول خوبی به باشگاه تزریق شود. اگر بازیکنان حق و حقوق خودشان را بگیرند در تیم آرامش ایجاد می‌شود و کادرفنی هم با خیال راحت به کار خودش ادامه می‌دهد.

رأفت افزود: باید هرچه زودتر اعضای هیات مدیره و مدیرعامل باشگاه مشخص شوند. پرسپولیس کار سختی دارد و انتظارات از این تیم بالا است. باید هم در لیگ برتر و هم در جام حذفی و هم در لیگ قهرمانان آسیا شرکت کند. ضمن اینکه تیم‌های دیگر هم مقابل پرسپولیس با انگیزه‌تر هستند. به عنوان مثال آلومینیوم اراک خیلی خوب پرس کرد و جنگید. تیم‌ها با شرایط خوب مقابل پرسپولیس قرار می‌گیرند و این تیم اگر نتواند از همه لحاظ چه فنی، چه مالی و چه زیرساختی سطح خودش را بالا ببرد، رفته رفته دچار مشکل می‌شود. اگر به این تیم توجه و رسیدگی نکنند، امسال، سال سختی خواهد داشت.

پیشکسوت پرسپولیس در مورد اینکه در سه بازی اخیر تنها دو امتیاز کسب شده، عنوان کرد: در این سه بازی سیستم تیم عوض شده و با سه دفاع بازی می‌کنند. فکر می‌کنم کادر فنی به این نتیجه رسیده که در بازی‌های بعد هم با همین سیستم به میدان بروند. آنها می‌خواهند نظم دفاعی را در این سیستم پیدا کنند. بنابراین زمان می‌برد تا بازیکنان در این سیستم جا بیفتند و به هماهنگی برسند. امیدوارم بازیکنان تاجیکی هم بتوانند زودتر به تیم اضافه شوند و کمک کنند. کادر فنی هم تلاش می‌کند که بار فنی تیم را بالا ببرد و آن را در سطح قهرمانی حفظ کند.

وی افزود: موارد دیگری مانند فشردگی بازی‌ها و کیفیت زمین‌ها نیز دخیل هستند. حیف است پرسپولیس با این پتانسیل چنین شرایطی داشته باشد. باید هرچه زودتر تکلیف مدیریت و مدیرعامل باشگاه مشخص شود. اگر قرار است صدری مدیرعامل شود هرچه زودتر اعلام کنند اما مشخص نیست که آیا وزیر نفر دیگری را برای مدیرعاملی باشگاه در نظر گرفته؟ ما اعضای هیات مدیره را نمی‌شناسیم. کسی نمی‌داند تکلیف چیست. پول کالدرون باید پرداخت شود، هنوز کارگزاری نیامده و بازیکنانی هم که جذب شده‌اند، به خاطر پنجره بسته نمی‌توانند به تیم کمک کند. مدیرعامل پرسپولیس باید نفری باشد که با کادر فنی و سرمربی برای پشتیبانی تیم هماهنگی زیادی داشته باشد ولی با این شرایط پرسپولیس آینده خوبی ندارد.

رأفت در مورد اینکه به نظر می‌رسد بازیکنان تیم مانند مهدی ترابی دچار افت شده‌اند، گفت: مسائل مالی و روحی روانی می‌تواند در این مورد دخیل باشد. ترابی افت کرده و این مسأله شاید به خاطر تیم ملی باشد که در آنجا بازی نمی‌کند اما باید بداند که بازی در پرسپولیس مانند بازی در تیم ملی است. نگاه‌ها به پرسپولیس کمتر از تیم ملی نیست. ترابی باید قدر خودش را بداند و بداند که در چه تیمی بازی می‌کند.

وی تصریح کرد: ترابی در پرسپولیس باید خیلی بهتر از این ظاهر شود. اگر این روند ادامه پیدا کند ممکن است از تیم ملی هم خط بخورد که در این صورت هم خودش و هم تیمش لطمه می‌خورند. او باید خودش را حفظ کند. مگر چند سالش است که الان دچار افت روحی شده؟ توانایی‌های بالایی دارد و باید از آنها استفاده کند تا بتواند به خودش و تیم پرسپولیس کمک کند.

مهاجم اسبق پرسپولیس با مقایسه ترابی و وحید امیری عنوان کرد: وحید امیری در چند وقت اخیر هم ستاره تیم ملی بوده و ستاره پرسپولیس. او در تیم ملی کمتر از سردار و طارمی نیست.تأثیر گذاری بالایی دارد واز نظر اخلاقی و فنی نمونه است. ترابی هم باید از امیری یاد بگیرد. این دو نفر در کنار هم می‌توانند بار فنی پرسپولیس را بسیار بالا ببرند. ترابی یک بازیکن حرفه‌ای و ملی‌پوش است. می‌تواند در جام جهانی بازی کند و این اتفاق شوخی نیست. آیا موقعیت از این بهتر می‌خواهد؟

رأفت افزود: صد درصد کادر فنی با او صحبت می‌کند. خودش هم فوتبالیست خوب و توانمندی است. نه تنها ترابی بلکه در پست‌های دیگر هم بازیکنان دچار افت شده‌اند. به عنوان مثال ما از احسان پهلوان انتظار داریم بیشتر به تیم کمک کند. با این شرایط یحیی گل محمدی هم نگران آینده تیم و باشگاه است. او تلاش می‌کند تا روحیه بچه‌ها برگردد. نگه داشتن قهرمانی سخت است و امیدوارم بچه‌ها هرچه زودتر بتوانند به خودشان بیایند تا به کادر فنی و باشگاه کمک کنند.

وی تصریح کرد: باشگاه پرسپولیس بزرگ است و سختی‌های زیادی دارد. باید در تمام زمینه‌ها مدیریت خوبی انجام شود تا به امید خدا از این به بعد پرسپولیس باصلابتی را شاهد باشیم. اکنون وارد هفته ششم شده‌ایم. تیم‌ها رفته رفته جا می‌افتند و امتیاز گرفتن سخت‌تر می‌شود. ان‌شاالله پرسپولیس بتواند با قدرت سال‌های گذشته به کارش ادامه بدهد. ما پیشکسوتان هم به این اتفاق امیدواریم و همیشه از تیم و باشگاه حمایت کرده‌ایم. خانواده خودمان است. امیدوارم آن اتفاقِ خوب، هرچه زودتر برای پرسپولیس بیفتد.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)