پیشکسوت فوتبال پرسپولیس گفت: با وجود این که زنگ خطر برای فوتبال ما خیلی وقت است به صدا درآمده اما ما همچنان فوتبال را به صورت سنتی اداره می‌کنیم، فوتبال ما فقط در حد لیگ برتر خوب است و به درد فوتبال حرفه‌ای نمی‌خورد.

پایان رافت در گفت‌وگو با ایسنا، درباره دیدار روز گذشته پرسپولیس برابر النصر اظهار کرد: پرسپولیس بازی بدی برابر النصر نداشت اما چون این دیدار بدون تماشاگر برگزار شد و پرسپولیس برای اولین بار جلوی این همه ستاره فوتبال بازی می‌کرد زورش به این تیم نرسید.

وی گفت: متاسفانه کیفیت بد زمین چمن آزادی شرایطی ایجاد کرده بود که هر دو تیم شاکی بودند و در این دیدار دو تیم بازیکنان مصدوم زیادی دادند. به هر صورت پرسپولیس آن چیزی که در توان داشت را به نمایش گذاشت و بازی قابل قبولی را برابر النصر ارائه داد.

این پیشکسوت فوتبال در پاسخ به این پرسش که ضعف پرسپولیس بیشتر در چه پست‌هایی بود؟ تصریح کرد: پرسپولیس با همان تاکتیک و ترکیبی که در رقابت‌های لیگ بازی می‌کند برابر النصر نیز با همان ترکیب و تاکتیک ظاهر شد. در حقیقت فوتبال پرسپولیس فقط در حد لیگ برتر جواب می دهد و برابر تیم قوی و پرستاره همچون النصر بهتر از این نمی‌توانست بازی کند.

رافت ادامه داد: سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال باید به تیم‌هایی همچون پرسپولیس و سپاهان اجازه دهد که از بازیکن خوب خارجی بهره‌مند شوند. این تیم‌ها از یک بازیکن خوب خارجی برخوردار نیستند و با این وضعیت ادعا می‌کنیم دارای فوتبال حرفه‌ای هستیم. واقعا کجای فوتبال ما بعد از گذشت 23 سال حرفه‌ای است.

وی با بیان این که توان پرسپولیس در همین حدی بود که برابر النصر ظاهر شد، خاطرنشان کرد: بازیکنان پرسپولیس برای لیگ برتر خوب است اما در جام باشگاه‌های آسیا جواب نمی‌دهد. تازه اگر این تیم بخواهد برابر سایر قدرت‌های برتر آسیا بازی کند عمق فاجعه بدتر از این ها خواهد بود.

پیشکسوت فوتبال اظهار کرد: یک زمین چمن خوب در ایران نداریم در حالی که لیگ عربستان همانند باشگاه‌های انگلیس می‌ماند این قدر که از زمین چمن باکیفیت، عالی و استاندارد برخوردار است.

رافت تصریح کرد: اگر از زمین چمن و امکانات بهتری در آزادی برخوردار بودیم قطعا شاهد بازی زیبا و پرگل‌تری بودیم در حالی که بدی زمین چمن روی کیفیت هر دو تیم تاثیر بدی گذاشته بود و بازیکنان هر دو تیم مرتب دچار مصدومیت می شدند.

وی در پایان گفت: با وجود این که زنگ خطر برای فوتبال ما خیلی وقت است به صدا درآمده اما ما همچنان فوتبال را به صورت سنتی اداره می‌کنیم. فوتبال ما فقط در حد لیگ برتر خوب است و به درد فوتبال حرفه‌ای نمی‌خورد.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)